Woda wycieka z samochodu, gdy ogrzewanie jest włączone? 4 ciekawe powody!

Zastanawiasz się, dlaczego woda wycieka z samochodu przy włączonej nagrzewnicy? Przestań się zastanawiać, bo trafiłeś we właściwe miejsce; jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc. Kiedy z Twojego samochodu wycieka woda, zawsze będziesz chciał naprawić to tak szybko, jak to możliwe. Musisz najpierw ustalić, że wyciekającą substancją jest woda, zanim dotrzesz do źródła problemu i zatrzymasz wyciek.

Woda wyciekająca z samochodu może być prostym lub nawet bardziej skomplikowanym środkiem zaradczym. Poświęć trochę czasu na przeczytanie o znaczących powszechnych źródłach wycieków wody na zewnątrz lub wewnątrz pojazdu.

Woda wycieka z samochodu

Korzystając z tej wiedzy, będziesz w stanie określić, czy możesz rozwiązać ten problem ręcznie, czy też będziesz musiał zawieźć samochód do technika. Jest dużo więcej do nauczenia, więc jeśli jesteś zainteresowany i chcesz dowiedzieć się więcej, czytaj dalej ten artykuł do końca. Zabawmy się!

Dlaczego woda wycieka z samochodu, gdy grzejnik jest włączony?

Jeśli zauważysz, że z Twojego samochodu wycieka woda, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to dokładnie sprawdzić, czy rzeczywiście jest to woda. Może to być również inny płyn, w tym olej lub płyn chłodzący. Umieść kawałek papieru pod wyciekiem, aby zobaczyć, jaki to jest płyn. Możesz zbadać kolor i lepkość płynu po złapaniu niewielkiej jego ilości. Płyn chłodzący jest zwykle niebieski, a olej musi być łatwy do zidentyfikowania. Podczas gdy inne płyny mogą wyciekać z samochodu, jeśli nie jest to olej lub płyn chłodzący, woda z pewnością wycieka. Czyli woda wycieka z auta przy włączonej nagrzewnicy?

#1. Wadliwy klimatyzator

Najczęstszą przyczyną wycieku wody z samochodu, gdy nagrzewnica jest włączona, jest klimatyzator. Możesz zauważyć wyciek wody z układu klimatyzacji samochodu na podłogę lub inne miejsca. Za każdym razem, gdy wilgoć w powietrzu skrapla się na elementach układu klimatyzacji, może to spowodować wyciek wody z klimatyzacji samochodowej. Zebrana wilgoć spłynie do obszaru wokół tylnej części silnika. Za każdym razem, gdy klimatyzator jest włączony, użyj opcji recyrkulacji zamiast ustawienia czystego powietrza, aby zmniejszyć niebezpieczeństwo wycieku wody do samochodu. Nie będziesz wprowadzać do samochodu czystego powietrza o większej wilgotności.

Z Twojego samochodu może również wyciekać woda z powodu klimatyzacji, powodując wycieki na zewnątrz. Może się to zdarzyć, jeśli przewody spustowe układu klimatyzacji zostaną zatkane. W tym przypadku kondensacja po prostu gromadzi się wewnątrz jednostki klimatyzacyjnej. Może to skutkować śmierdzącym zapachem, wskazującym na przeciekanie wody na podłogę fotela pasażera lub w inny obszar, lub nieoczekiwany deszcz. Proste usunięcie zatkania w rurce odpływowej rozwiązałoby problemy. Weź pod uwagę, że nawet jeśli przeszkoda zostanie usunięta, klimatyzator nadal będzie emitował wilgoć, co może spowodować wyciek klimatyzacji samochodowej.

#2. Twój układ chłodzenia samochodu

Ze względu na problem z układem chłodzenia, nadal możesz wykryć kapanie wody za każdym razem, gdy jest zaparkowane. W tej sytuacji musisz dwukrotnie sprawdzić, czy wyciekający płyn to woda, a nie płyn niezamarzający. Podobnie jak w przypadku wycieku wody z otworu wylotowego, sprawdź poziom płynu chłodzącego w urządzeniu, aby upewnić się, że nie jest to płyn chłodzący. Wyciek w zbiorniku płynu chłodzącego jest jedną z możliwych przyczyn nieszczelności układu chłodzenia. Możliwe jest również pęknięcie grzejnika. Być może zainteresuje Cię również konserwacja i naprawa układu chłodzenia.

#3. Uszkodzenie samochodu

Ze względu na problem z układem chłodzenia, nadal możesz wykryć kapanie wody za każdym razem, gdy jest zaparkowane. W tej sytuacji musisz dwukrotnie sprawdzić, czy wyciekający płyn to woda, a nie płyn niezamarzający. Podobnie jak w przypadku wycieku wody z otworu wylotowego, sprawdź poziom płynu chłodzącego w urządzeniu, aby upewnić się, że nie jest to płyn chłodzący. Wyciek w zbiorniku płynu chłodzącego jest jedną z możliwych przyczyn nieszczelności układu chłodzenia. Możliwe jest również pęknięcie grzejnika.

#4. Sprawdź układ wydechowy i spryskiwacz przedniej szyby

Możliwe, że przyczyną nieszczelnego podwozia mojego auta jest wydech. Maszyna może zużywać niewielką ilość wody z powodu cyklu spalania oleju napędowego. To jest całkowicie w porządku i nie ma powodu do obaw. W tej sytuacji z układu wydechowego wyrzucana jest woda. Ale jeśli zauważysz wodę wypływającą z wyjścia, sprawdź poziom płynu chłodzącego i upewnij się, że płyn nie jest płynem chłodzącym. Wilgoć na wyjściu to prawdopodobnie woda i jest całkowicie normalna, o ile poziom płynu chłodzącego jest odpowiedni.

Woda może potencjalnie wypływać z wycieraczki przedniej szyby. W tej sytuacji wyciek może zostać zignorowany, ponieważ nie sugeruje żadnych poważnych problemów. W przeciwieństwie do wyżej wymienionych, powszechnych przyczyn wycieku wody z samochodu przy włączonej nagrzewnicy, możliwości jest jeszcze kilka. Może to być spowodowane przerwą w płaszczu wodnym i pompie.

To okładka!

Mamy nadzieję, że zrozumieliście wyciek wody z samochodu przy włączonej nagrzewnicy. Bardzo ważne jest jak najszybsze naprawienie tego problemu; omówiliśmy wszystkie możliwe przyczyny tego problemu. Kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; wiem, że nagrzewnica samochodowa działa tylko podczas jazdy i dlaczego moja nagrzewnica samochodowa nie dmucha gorącego powietrza. Dziękuję, przyjaciele, że na koniec byliście z nami!