Wąż do myjki ciśnieniowej Karcher — jak naprawić!

Jak naprawić wąż do myjki ciśnieniowej Karcher? Postępuj zgodnie z zaleceniami, aby uruchomić wodę w pralce, prawidłowo przechowywać urządzenie w okresie zimowym, sprawdzić wąż ogrodowy, czy jest całkowicie rozwinięty, sprawdzić przedłużacz i przepływ wody oraz sprawdzić wąż. Pamiętaj, że wąż do myjki ciśnieniowej Karcher jest zepsuty dół jest tak frustrujący. Przygotuj się na radzenie sobie z urządzeniem, które wiąże się z tym koszmarem. Postępuj zgodnie z kilkoma poradami ekspertów poniżej, aby samodzielnie naprawić problem, a niezbędne, szczegółowe kroki pozwolą Ci go natychmiast naprawić, aby stał się przydatny w przyszłości.

Wskazówki dotyczące naprawy węża myjki ciśnieniowej Karcher

Poniżej znajdują się wskazówki, o których należy pamiętać podczas naprawy węża myjki ciśnieniowej Karcher.

Wąż do myjki ciśnieniowej Karcher — jak naprawić!

#1. Wlej wodę do urządzenia

W przypadku zablokowania zaworów obejściowych, pulsowania i blokady powietrza, odłącz maszynę od zasilania. Usuń czarny wąż wysokociśnieniowy i podłącz go do węża ogrodowego ze złączem o swobodnym przepływie. Wykonaj to przed odkręceniem zewnętrznego kranu i pozostawieniem wody, aby płynęła przez pięć minut. Ponownie podłączyć wąż/czarny wąż i nacisnąć spust pistoletu, ściągając wilgoć do węża, do rury strumieniowej i pistoletu.

#2. Przechowuj urządzenie prawidłowo, aby przygotować się do sezonu zimowego

Przechowuj myjkę ciśnieniową prawidłowo, aby uniknąć późniejszych uszkodzeń spowodowanych mrozem. Odłącz akcesoria przed odstawieniem urządzenia i wylej wodę, która się w nim znajduje, i opróżnij myjkę wysokociśnieniową, aby zapobiec uszkodzeniom spowodowanym mrozem. Kliknij pistolet ze spustem i obserwuj, aż woda nie wypłynie z maszyny. Następnie przechowuj urządzenie w bezpiecznym miejscu, bez oszronienia. Spodziewaj się, że sprawdzi się idealnie w sezonie wiosennym.

#3. Sprawdź, czy wąż ogrodowy jest całkowicie rozwinięty

Impulsy myjki ciśnieniowej są bardziej używane z powodu zablokowania używanych akcesoriów, więc spróbuj namoczyć akcesoria w ciepłej wodzie z mydłem przed całkowitym spłukaniem.

#4. Sprawdź jego przedłużacz, jeśli myjka ciśnieniowa przecina

Jeśli myjka ciśnieniowa niespodziewanie się wyłączy, oznacza to, że używasz przedłużacza. Upewnij się, że linia ma trzynaście amperów o stałej wartości znamionowej i nie jest dłuższa niż trzynaście metrów.

#5. Sprawdź, czy przepływ wody jest wystarczający

Myjka ciśnieniowa wibruje bardziej niż zwykle, jeśli jej przepływ wody jest zbyt niski. Od jednej do czterech serii maszyn zużywa około sześciu litrów na minutę. Przy maszynach serii od pięciu do siedmiu zużywają dziewięć litrów na minutę, najpierw odkręcają kran ogrodowy i całkowicie rozwijają wąż ogrodowy.

#6. Sprawdź wąż w myjce ciśnieniowej, jeśli traci ciśnienie

Problemem jest nieszczelność, zablokowanie, a załamanie w wężu spowodowane jest utratą ciśnienia w maszynie. Najpierw sprawdź, czy woda jest całkowita i sprawdź ilość wody do dostarczenia, tak jak w instrukcji, ponieważ problem wynika z zanieczyszczeń znalezionych w dyszach, pistoletu spustowym i filtrze wlotowym wody, więc wyczyść je i zastanów się, czy to rozwiązuje problem.

Typowe problemy do naprawy w wężu myjki ciśnieniowej Karcher

Poniżej znajdują się typowe problemy do naprawy w wężu myjki ciśnieniowej Karcher.

#1. Wibracje

Wibracje myjki ciśnieniowej spowodowane są niewystarczającym przepływem wody. Sprawdź kran zewnętrzny, który powinien być całkowicie otwarty, aby upewnić się, że wąż ogrodowy nie ma przecieków ani załamań. Może to być spowodowane małym rozmiarem średnicy węża. Jeszcze lepiej, wymień wąż 3/4 cala na wąż ogrodowy i rozwiąż ten problem natychmiast postępując zgodnie z tą radą.

#2. Brak wody w lancy

Jeśli naciśniesz spust, gdy lanca nie rozpryskuje się, może zablokować jej końcówkę. Użyj zacisków do drutu, aby usunąć zanieczyszczenia lub brud. Unikaj upuszczenia lancy na podłogę, jeśli nie jest używana. Włóż go do miejsca przechowywania, jeśli skończysz z nim korzystać.

#3. Niespójność ciśnienia

Niespójność ciśnienia jest spowodowana niewłaściwą kalibracją zaworu odciążającego. Sprawdź instrukcję obsługi podczas regulacji kalibracji zaworu odciążającego.

#4. Detergent niedostępny

Jeśli w butelce jest wystarczająco dużo detergentu, ale żaden nie przedostaje się, to z wielu powodów. Upewnij się, że prawidłowo podłączasz typ zasysania detergentu i spróbuj rozcieńczyć detergent wodą, jeśli jest zbyt gęsty, i obserwuj, czy robi to dużą różnicę. Następnie sprawdź, czy filtr w rurze ssącej jest czyszczony i ustaw rozpylacz na niskie ciśnienie.

#5. Wyciek

Zabezpiecz połączenia w wężu ciśnieniowym, wężu ogrodowym i amp; pistolet natryskowy. Jeśli nadal występują przecieki, wymień podkładkę, nawet jeśli już ją zabezpieczyłeś. Jeśli woda wycieka z pompy wodnej, sprawdź, czy dokręciłeś złączki, a jeśli nadal wycieka, wezwij serwis.

To okładka!

Teraz poznasz wąż do myjki ciśnieniowej Karcher i jak go naprawić, wykonując następujące czynności. Ponadto zachowaj typowe problemy, aby poprawić w urządzeniu. Postępuj zgodnie z szybkimi poprawkami, ale jeśli nadal się powtarzają, zasięgnij porady profesjonalistów!