Wady świec zapachowych

Świece zapachowe to urocza i wszechstronna dekoracja. Można je zapalić, aby poprawić nastrój podczas błyszczącej kolacji lub romantycznego wieczoru, a ich zapachy mogą stworzyć ciekawą atmosferę, która może wzmocnić lub umniejszyć twoje wrażenia.

Niestety świece zapachowe nie są tak pozytywne, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. W rzeczywistości istnieją pewne wady świec zapachowych, które należy rozważyć przed ich zakupem.

Wady świec zapachowych

Co to są świece zapachowe?

Świece zapachowe to świece o ciekawych zapachach, takich jak wanilia czy lawenda.

Do czego służą świece zapachowe?

– Świece zapachowe można stosować podczas romantycznych wieczorów w domu, aby wprowadzić egzotyczną atmosferę.

– Niektóre świece zapachowe mogą być również używane w aromaterapii, aby pomóc odstresować się i wyciszyć.

Wady świec zapachowych

1) Nieprzyjemne zapachy

Chociaż świece pachnące zazwyczaj wydzielają przyjemny zapach, zawsze istnieje szansa, że ​​będą wydzielać zapach, który po prostu nie będzie odpowiedni na tę okazję. Na przykład świece zapachowe o zapachu jabłek mogą nie pasować do motywu jesiennej kolacji i mogą odciągać uwagę od tego, co próbujesz stworzyć.

2) Świece dymne i zapachowe nie mieszają się

Chociaż świece zapachowe mogą pomóc Ci się zrelaksować, nie należy ich palić, gdy nie ma Cię w domu lub kiedy śpisz. Jeśli pachnące świece palą się zbyt długo bez nadzoru, zapachy mogą stać się przytłaczające i powodować nudności. Ponadto dym ze świec zapachowych jest główną przyczyną zanieczyszczenia powietrza w pomieszczeniach.

3) Zapachowy wosk świecy może palić się w wysokich temperaturach

Wosk do świec zapachowych topi się w niewiarygodnie wysokich temperaturach w porównaniu ze zwykłymi woskami domowymi, dlatego ważne jest, aby przechowywać pachnące świece tam, gdzie ciekawskie zwierzęta lub dzieci nie zbliżą się do nich wystarczająco blisko, aby przypadkowo się spalić. Niektóre zapachy mogą również wpływać na układ oddechowy, jeśli są wdychane zbyt dużo.

4) Świece z zapachami mogą obniżyć jakość powietrza

Chociaż świece zapachowe mogą mieć zapachy, które przyczyniają się do czystego powietrza, emitują również szkodliwe gazy, takie jak tlenek węgla i rakotwórcze toksyny. Jeśli zamierzasz używać świec zapachowych w swoim domu, ważne jest, aby przynajmniej raz na godzinę mieć otwarte okno lub wentylator włączony, aby powietrze w pomieszczeniu było odświeżane od zapachowego dymu świec.

5) Świeca zapachowa może zrujnować wykończenia mebli

Zapachowy wosk świecy wokół knota ma wyższą temperaturę topnienia niż inne rodzaje wosków domowych; oznacza to, że jeśli pachnące świece palą się zbyt długo, ich stopiony wosk może kapać na powierzchnie, takie jak farba mebli, i pozostawiać ślady zadrapań.

6) Świece zapachowe mogą powodować alergie

Wiele pachnących świec ma zapachy, takie jak wanilia lub lawenda, o których wiadomo, że wywołują alergie u osób cierpiących na astmę, dlatego ważne jest, aby dokładnie sprawdzić, czy kupowane przez Ciebie pachnące świece nie zawierają tych zapachów, jeśli jesteś uczulony. Jeśli świece zapachowe zawierają zapachy, które mogą drażnić alergika, należy je palić w dobrze wentylowanym miejscu i nie należy ich zbytnio wdychać.

7) Niektóre składniki świec zapachowych mogą być rakotwórcze

Wosk zapachowy składa się z niebezpiecznych chemikaliów, o których wiadomo, że powodują raka, gdy są palone przez dłuższy czas. Dlatego świece zapachowe należy palić w dobrze wentylowanym pomieszczeniu nie dłużej niż trzy godziny na raz.

8) Świece zapachowe mogą zwiększać ryzyko poparzenia

Jeśli świece zapachowe będą się paliły, gdy w pobliżu są dzieci lub zwierzęta, mogą się oparzyć, a zapachowy wosk ze świecy może spaść na nie i spowodować oparzenia. Właściciele zwierząt powinni również uważać, aby nie zostawiać swoich świec zapachowych bez opieki, podczas gdy ich ukochani futrzani przyjaciele jedzą lub śpią w ich pobliżu, ponieważ zapachy używane w świecach zapachowych zwykle nie są bezpieczne dla zwierząt do wdychania.

9) Zapachowy dym świecy zanieczyszcza powietrze i powoduje zmiany klimatyczne

Dym ze świec zapachowych zawiera zanieczyszczenia, które przyczyniają się do powstawania gazów cieplarnianych. Uwalniają również więcej dwutlenku węgla niż tradycyjne zapachy typu plug-in. Przyczynia się to do zanieczyszczenia atmosfery, a pachnące świece mogą zmienić klimat pomieszczenia, czyniąc je cieplejszym i mniej komfortowym.

10) Słoiki i pojemniki na świece zapachowe nie nadają się do recyklingu

Wosk do świec zapachowych jest wytwarzany z produktów ropopochodnych, które nie ulegają biodegradacji. Jeśli pachnące świece palą się przypadkowo zbyt długo lub świece spalają się do końca, nie należy ich wyrzucać do kosza na surowce wtórne, ponieważ mogą zanieczyścić inne surowce wtórne, takie jak papier, plastik i aluminium. Zamiast tego poszukaj w pobliżu lokalizacji recyklingu świec zapachowych, ponieważ nie wszystkie miasta oferują jeszcze programy recyklingu świec zapachowych.

Wniosek

Jeśli szukasz świec zapachowych bez żadnego z zapachów, świec zapachowych na bazie soi zamiast na bazie ropy naftowej lub świec zapachowych, które składają się z zapachów, o których wiadomo, że nie wywołują alergii u osób cierpiących na astmę, poszukaj tego rodzaju świece zapachowe w sklepach w pobliżu.

Jeśli świece zapachowe o takich zapachach jeszcze nie istnieją w Twojej okolicy, zachęć odwiedzanych sprzedawców do ich sprzedaży, kupując pachnące świece, gdy zobaczysz je na ich półkach.

Pamiętaj, że najważniejsze jest, aby nie zostawiać pachnących świec wokół zwierząt i dzieci bez opieki. Jeśli spłoną do końca, zgaś je za pomocą świecy gaszącej, aż stopiony wosk ponownie stwardnieje i wyrzuć wszystkie pozostałości wosku do zewnętrznego kosza na śmieci.

Świece zapachowe mogą być przydatne, ale dym ze świec zapachowych jest szkodliwy dla zdrowia ludzkiego, a świece zapachowe nie działają tak długo, jak wtyczki zapachowe, więc nie są warte czasu ani pieniędzy, gdy istnieją alternatywne wtyczki zapachowe, które są tylko równie skuteczny w perfumowaniu pomieszczenia.