W przybliżeniu, ile należy ponownie obić fotela dwuosobowego?

Chcesz zmienić tapicerkę swojego dwuosobowego fotela, ale nie wiesz, jaki budżet jest potrzebny? Fotele dwuosobowe są zbudowane tak, aby służyły przez długi czas i są zazwyczaj przekazywane z pokolenia na pokolenie. W tym poście przyjrzymy się w przybliżeniu, ile należy ponownie obić fotelika.

Jeśli nie wiesz, jak sfinansować wymianę tapicerki, może to być kosztowna operacja. Nie pozwól jednak, aby to zniechęciło Cię do zaangażowania się w naszą sprawę. Fotele dwuosobowe są najbardziej zbliżone do tronów w większości nowoczesnych domów.

W przybliżeniu

Wspaniałe w ponownym tapicerowaniu fotelika jest to, że jest to długoterminowa opcja na utrzymanie mebli w dobrym stanie. Jest korzystny dla środowiska i utrzymuje śmieci z dala od wysypisk. Jest to miejsce, gdzie odpady nienadające się do recyklingu są gromadzone i zakopywane pod ziemią.

Przyjrzenie się ramom to jeden ze sposobów sprawdzenia, czy rozkładany fotel dwupoziomowy nadaje się do tapicerowania. Ponowna ich modernizacja jest prawdopodobnie warta szansy, jeśli nic nie jest poważnie zepsute i wyglądają na w doskonałej formie. Możesz również odwiedzić lokalnego tapicera, aby sprawdzić, czy Twoje meble nadal nadają się do ponownego tapicerowania.

W przybliżeniu, ile trzeba ponownie obić fotelika

Kiedy wymieniasz fotelik, jego cena może wahać się średnio od 600 do 4000 USD. Ten zakres odzwierciedla jednak rzeczywistość, w której rzeczywiste koszty będą się różnić w zależności od różnych okoliczności. Na przykład ponowne tapicerowanie fotela ze skóry licowej będzie znacznie droższe niż ponowne tapicerowanie krzesła z gładkiej tkaniny.

Podobnie krzesło z dużą ilością dzwonków i gwizdków będzie droższe niż zwykły fotel rozkładany. Na przykład ponowne obicie skórzanego krzesła może kosztować od 800 do 2000 USD. Surowiec do ponownego tapicerowania kosztuje od 40 do 200 USD za jard, w zależności od jakości skóry.

Ponadto do utrzymania wysokiej jakości skóry na miejscu będą wymagane specjalne zapięcia. Materiały potrzebne do ponownego tapicerowania krzesła z tkaniny będą najprawdopodobniej kosztować około 100 USD. Jednak tkanina jest jednym z najtańszych materiałów w zakupie i być może masz już niektóre niezbędne narzędzia.

Powinieneś jednak przeznaczyć budżet na 100 USD, gdy ponownie tapicerujesz fotelik. Dzieje się tak dlatego, że jeśli zaniesiesz rozkładany fotelik miłosny do profesjonalisty, prawie na pewno będziesz musiał zapłacić dodatkowe 200-500 dolarów za poród. Tak więc, chociaż 300 dolarów może wydawać się kradzieżą, może okazać się droższe niż zakup nowego krzesła.

W wielu przypadkach zakup nowego dwuosobowego fotelika jest tańszy niż jego ponowne tapicerowanie. Nadal możesz to zrobić, jeśli masz emocjonalny związek z tym, co masz, ale zastąpienie go jest bardziej opłacalne. Masz opcję.

Czynniki, które w przybliżeniu wpływają na to, jak często należy ponownie tapicerować fotelik

Tekstylia

Jeśli chcesz przeprojektować swój rozkładany fotel dwupoziomowy, ważne jest, aby wiedzieć, ile materiału należy użyć podczas ponownego tapicerowania mebli. W rezultacie materiały te mogą kosztować ponad 500 USD. Cena zależy od rodzaju i jakości materiału.

Jeśli chcesz czegoś, co przetrwa długo, skóra to wspaniały wybór. Z drugiej strony bawełna i wełna są dość wygodne. Na przykład aksamit i len to znacznie droższe tekstylia, które nadadzą Twojemu domowi wyrafinowania.

Stan

Zastanów się, jak proste lub trudne byłoby dla tapicerów wzmocnienie Twojego krzesła. Zakup starego i zniszczonego krzesła byłby bardziej kosztowny. Jeśli jednak masz piękny rozkładany fotelik, z pewnością zapłacisz mniej niż drugi.

Koszty pracy i usług

Rozważając zatrudnienie profesjonalisty do zmiany tapicerki fotelika, nie zapomnij wziąć pod uwagę kosztów pracy. Niezbędny jest wybór doświadczonego tapicera i realizacja projektu przy rozsądnych kosztach. Niektóre firmy naprawcze pobierają za swoje usługi nawet 800 USD.

Opłaty transportowe

Inną kwestią są opłaty za transport, które byś poniósł. Polega na podniesieniu rozkładanego fotelika i zwróceniu go na miejsce. Oczywiście nie musisz się martwić, że sam go podniesiesz.

Dostawca tapicerki dostarczy go w tym przypadku. Większość profesjonalnych firm tapicerskich pobiera opłatę za wszelkie uszkodzenia pojazdu podczas przenoszenia krzesła. W rezultacie jest to coś, o czym należy pamiętać.

Dlaczego nie dodać dodatkowych funkcji do swojego rozkładanego fotela, kiedy jesteś przy nim? Na przykład możesz dodać więcej elementów, takich jak wyściółka, farsz lub dekoracje. Zwiększy również trwałość Twojego tapicerowanego fotelika.

Pamiętaj jednak, że im więcej funkcji dodasz, tym większe będą koszty pracy. Będziesz także musiał wydać więcej pieniędzy na dodatkowe funkcje, które chcesz włączyć. Jednak w końcu opłaci się, ponieważ twój nowy fotelik jest teraz lepszy niż wcześniej.

Jaki jest średni czas ponownego obicia kanapy?

Ponowne tapicerowanie kanapy może zająć od 5 do 25 godzin. Profesjonalista może to zrobić w ciągu zaledwie miesiąca, w zależności od tego, jak bardzo są zajęci. Jeśli potrzebujesz tego teraz, spodziewaj się opłaty za pośpiech.

O czym należy pamiętać, gdy zmieniasz tapicerkę fotelika

Pierwszą rzeczą w tapicerowaniu jest obliczenie w przybliżeniu, ile należy ponownie obić fotelika. Pamiętaj, aby wziąć pod uwagę elementy, których będziesz potrzebować podczas szacowania kosztów tego projektu. Jeśli nie masz doświadczenia w ponownym tapicerowaniu swojego fotelika, przygotuj budżet, aby profesjonalnie go naprawić.