W jakim rozmiarze są zaproszenia ślubne: wszystkie popularne rozmiary

Odpowiedź na to, jaki rozmiar mają zaproszenia ślubne, to 5 na 7 cali. Omówimy również inne rozmiary powszechnie używane do zaproszeń ślubnych.

Czy Ty też chcesz wiedzieć, jak zaoszczędzić na zaproszeniach na ślub? Następnie możesz przeczytać nasze pomocne wskazówki, które pomogą Ci z budżetem weselnym.

W jakim rozmiarze są zaproszenia ślubne: wszystkie popularne rozmiary

Jaki jest standardowy rozmiar zaproszeń ślubnych?

Rozmiar standardowy

Standardowy rozmiar zaproszenia ślubnego to 5 na 7 cali. Ale w USA zaproszenia ślubne mają inne wymiary.

Na przykład pary mogą zdecydować się na nieco większe prostokątne zaproszenie na ślub o wymiarach 6 ½ na 8 ¾ cali. Istnieje również cieńszy 4 na 9 i ¼ cala, jeśli chcesz mieć pionowy wzór na zaproszenie ślubne.

Inne rozmiary

Inną opcją jest kwadratowe zaproszenie na ślub o wymiarach 5 ¼ na 5 ¼ cala dla bardziej nowoczesnego podejścia. Mówiąc o kwadracie, zauważ, że jest to popularny rozmiar zaproszeń ślubnych poza Ameryką Północną.

Używają serii papierów do zaproszeń ślubnych z kopertą tego samego rozmiaru. Pamiętaj tylko, że najlepiej jest przestrzegać standardowego rozmiaru w USA, aby nie odczuć wyższych kosztów wysyłki.

Koperta o wymiarach 5 na 7 cali to standardowy rozmiar do wysyłania zaproszeń w USA. A jeśli twoja poczta mieści się w uncji, opłata pocztowa może kosztować tylko poniżej dolara.

Jaki jest rozmiar zaproszenia ślubnego 5×7?

Zaproszenie na ślub o wymiarach 5 na 7 cali to standardowy rozmiar w USA. Jest to również najczęstszy wymiar zaproszeń ślubnych, chociaż możliwe są inne rozmiary zaproszeń.

Zwróć uwagę na ten rozmiar dla zapasów kart, jeśli robisz zaproszenia ślubne. I oczywiście zapoznaj się z odpowiednimi sformułowaniami w zaproszeniu, aby uniknąć dodatkowych kosztów związanych z błędami.

Na przykład, tutaj jest to, czyje imię jest pierwsze w zaproszeniu na ślub, ponieważ jest to typowy błąd.

Jakiego rozmiaru koperty pasują 5×7?

Koperty A7 o wymiarach 5 ¼ na 7 ¼ cala to te, których będziesz używać do standardowych zaproszeń ślubnych o wymiarach 5 na 7 cali. Te kwadratowe koperty są również nazywane kopertami 5 na 7, ponieważ są idealne do wysyłania zaproszeń o wymiarach 5 na 7 cali.

Jeśli Twoje zaproszenie na ślub ma wymiary od A1, A2, A4 lub A6, możesz również użyć do nich kopert A7. Inne elementy w zestawie zaproszeń, które zwykle występują w tych rozmiarach, powinny pasować do koperty A7.

Jaki rozmiar mają koperty A1?

Koperty A1 mają wymiary 3 na 5 ⅛ cala. Ten rozmiar jest popularny do wysyłania kartek ślubnych RSVP, a nawet zaproszeń.

Jak duże są karty RSVP na wesele?

Karty RSVP na wesela mają wymiary 3 na 5 cali, co oznacza, że ​​zmieszczą się w kopertach A1. Niewielki rozmiar kart RSVP sprawia, że ​​można je łatwo włączyć do pakietu zaproszeń, w którym zaproszenie ślubne ma zwykle 5 na 7 cali.

Przeczytaj, kiedy powinno nastąpić RSVP na ślub, aby wiedzieć, kiedy je wysłać.

Jaki rozmiar ma wkładka z zaproszeniem?

Rozmiar wkładki z zaproszeniem zależy od ilości informacji, które na niej napiszesz. A ponieważ zaproszenie na ślub ma tradycyjnie 5 na 7 cali, które pasuje do koperty A7, wkładka z zaproszeniem również powinna mieścić się w tych wymiarach.

Cztery główne elementy zaproszenia ślubnego to zaproszenie, karta zwrotna, koperta zwrotna i koperta zewnętrzna. Następnie na wkładce z zaproszeniem umieszczane są dodatkowe informacje: karta RSVP z kopertą, karta strony ślubnej, karta weselna, karta imprez przed- i poślubnych, karta ubioru, karta meldunkowa, karta zakwaterowania i karta dojazdu na śluby docelowe.

Pamiętaj jednak, że nie musisz mieć indywidualnych kart ani umieszczać wszystkich tych wkładek w swoim pakiecie zaproszeń. Zamiast tego możesz zapisać je wszystkie na dodatkowej karcie, która zmieści się w kopercie A7.

Pamiętaj tylko, aby dostarczyć kartę odpowiedzi na odpowiedzi gościa i wybór jedzenia o wymiarach 4,75 na 3,5 cala, aby zmieścić się w kopercie A1.

Co zawiera pakiet zaproszeń na ślub?

Oprócz zaproszeń ślubnych, oto inne niezbędne karty i wydruki na wesele:

  • Zapisz daty: 5 na 7 cali
  • Karty RSVP: 3,5 na 5 cali
  • Karta odbioru: 4,25 x 5,5 cala
  • Program ślubny: 4,25 x 5,5 cala
  • Karta menu: 5,83 x 8,27 cala
  • Wizytówka: 2 x 3,5 cala
  • Kartka z podziękowaniem: 4,25 x 5,6 cala

Jakiego rozmiaru powinno być cyfrowe zaproszenie na ślub?

Projektując samodzielnie zaproszenia ślubne, możesz postępować zgodnie ze standardowym rozmiarem 5 na 7 cali, aby upewnić się, że zmieści się w standardowej kopercie. Niektóre inne rozmiary, które możesz wypróbować, obejmują również 6 ⅜ na 8 ⅞ i 4 ½ na 6 ¼ cala.

Niemniej jednak upewnij się, że zaproszenie, które robisz cyfrowo, będzie wystarczająco małe, aby wysłać je jako list, aby uniknąć dodatkowych kosztów, głównie gdy masz ograniczony budżet. Z drugiej strony nie chcesz też mieć rozmiaru mniejszego niż 3,5 na 5 cali, ponieważ mniejsze zaproszenia mogą również wymagać płacenia więcej.

W razie wątpliwości zapoznaj się z popularnymi kopertami na zaproszenia ślubne: A7, A6 i A9. Wykorzystaj ich wymiary jako wskazówkę podczas cyfrowego projektowania zaproszeń ślubnych.

Wniosek

I to wszystko! Dowiedzieliśmy się, jaki rozmiar mają zaproszenia ślubne, czyli 5 na 7 cali.

Biorąc to pod uwagę, zmieszczą się w kopertach A7. Pamiętaj o tych wymiarach przy podejmowaniu decyzji o rozmiarze wkładek ślubnych.

Nie chcesz też mieć zbyt dużych lub zbyt małych zaproszeń na ślub, ponieważ wpłyną one na opłatę pocztową. Rozmiary, które nie są standardowe, będą kosztować więcej.

Mamy nadzieję, że ten przewodnik po rozmiarach pomógł; zostaw nam pytanie, jeśli je masz.