W jaki sposób świece są terapeutyczne?

Świece to jeden z najlepszych sposobów na relaks po ciężkim dniu w pracy lub w domu. Ponieważ świece są tak popularne, ludzie znaleźli nowe sposoby ich używania. Jak więc świece są terapeutyczne?

Jak świece są terapeutyczne według ekspertów

Świece mogą pomóc w terapii. Aromaterapia jest stosowana od wielu lat i w wielu miejscach: uzdrowiska, przychodnie, gabinety lekarskie stosują świece zapachowe, aby pomóc pacjentom zrelaksować się.

W jaki sposób świece są terapeutyczne?

Istnieją cztery różne rodzaje terapii świecami:

1. Terapia Nastroju

Każdy zapach emituje inny rodzaj nastroju, np. radosny lub relaksujący. Na przykład lawenda zwykle kojarzy się z relaksem, podczas gdy cytrynę często można znaleźć w kuchniach, aby pomieszczenie pachniało czysto i świeżo.

2. Terapia wspomnień

Niektóre zapachy mogą przywoływać wspomnienia z przeszłości. Na przykład, niektórzy ludzie mogą pamiętać pieczenie swojej babci, kiedy pachną wanilią lub niektórymi przyprawami. Może to być pomocne, jeśli ktoś stracił kogoś bliskiego lub boryka się z pewnymi problemami.

3. Terapia duchowa

Każdy zapach może wywołać inne wspomnienia dla różnych osób. Niektórzy mogą kojarzyć zapach kadzidła z kościołem, podczas gdy inni mogą myśleć o swojej ojczyźnie, gdy są od niej daleko. Różne zapachy i to, jak je interpretujemy, sprawiają, że świece są w ten sposób terapeutyczne!

4. Terapia lecznicza

Główną ideą terapii leczniczej jest to, że różne zapachy wpływają na nasz nastrój w różny sposób, a te zmiany mogą pomóc nam uzdrowić i zwiększyć naszą psychiczną i fizyczną energię. Ten rodzaj terapii świecami to nie tylko aromaterapia. Zamiast tego istnieje mieszanka terapii światłem, dlatego niektórzy używają świateł o pełnym spektrum w pobliżu lamp zamiast zwykłych żarówek.

Zalety świec w terapii

Jak więc świece są terapeutyczne? Bez względu na rodzaj terapii, w którą się angażujesz, świece z pewnością mogą pomóc złagodzić to, co czujesz. Oto główne korzyści płynące z używania świec w terapii:

 • Nie zawierają chemikaliów ani toksyn
 • Każdy zapach jest specyficzny dla każdego rodzaju terapii, którą próbujesz przeprowadzić
 • Za każdym rodzajem świecy zapachowej kryje się naukowe wyjaśnienie i sposób, w jaki może ona pomóc poprawić nastrój i poziom energii w zależności od używanego zapachu!
 • Światło emitowane przez świecę działa kojąco, co ułatwia odpoczynek bez zbytniego relaksu tam, gdzie nie można spać w nocy
 • Świece pomagają wypełnić atmosferę czymś znacznie lepszym niż cisza! Podczas gdy cisza ma swoje cele, ciągły hałas z ruchu ulicznego lub nawet innych ludzi w pobliżu może sprawić, że skupisz się na pracy lub wypoczynku. Aromaty świec są bardziej subtelne i mogą pomóc Ci się zrelaksować, nie będąc zbyt przytłaczającym.
 • Świece tworzą nastrój, który inne rzeczy próbują naśladować! Migotanie światła, a nawet to, jak świece wydzielają różne kolory, sprawiły, że wielu odkryło ten wyjątkowy sposób na relaks. Jest tak wiele różnych sposobów używania świec, co sprawia, że ​​są tak doskonałe w terapii!
 • Aromaty świec mogą być używane na wiele różnych sposobów, takich jak:
 • Olejki eteryczne
 • Potpourri
 • Relaks i medytacja przy świecach
 • Świece mogą pomóc na wiele sposobów i niezależnie od tego, czy próbujesz się zrelaksować po długim dniu, czy po prostu chcesz trochę czasu w samotności, używanie świec jest zawsze świetnym sposobem na maksymalne wykorzystanie sesji terapeutycznych. Pamiętaj, że każdy zapach wprowadza inny nastrój i nawet jeśli któryś może Ci nie zadziałać, nie poddawaj się! Szukaj dalej, aż znajdziesz idealny dla siebie i pamiętaj, aby zadbać o siebie!

  Zalecane przez nas zapachy świec

  Jeśli szukasz świec, które pomogą w terapii nastrojowej, polecamy te zapachy: sosna biała, fasolka waniliowa, mięta ogórkowa, rumianek lawendowy, limonka kolendra, różowy grejpfrut i świeży deszcz.

  Jeśli szukasz świec, z którymi możesz wypróbować terapię reminiscencyjną, gorąco polecamy imbir z trawy cytrynowej. Do tego typu terapii dobre są również kadzidełka.

  Jeśli potrzebujesz świecy, która może pomóc w duchowej terapii w twoim domu lub jeśli twoi klienci chcą czegoś podobnego w swoim domu lub biurze, to kadzidło i mirra są najlepszym wyborem.

  Dla tych, którzy potrzebują pomocy w terapii leczniczej, najlepszym wyborem jest drzewo sandałowe.

  Więcej informacji na temat świec terapeutycznych znajdziesz na naszym blogu. Aby uzyskać więcej informacji na temat aromaterapii i tego, jak różne zapachy mogą przynieść korzyści Twojemu zdrowiu, odwiedź naszą stronę internetową. Mamy wszystkie najnowsze informacje i produkty, których potrzebujesz, aby pomóc Ci się zrelaksować i poczuć się lepiej!

  Jak często powinienem używać świec do terapii?

  Zależy to od rodzaju terapii, do której je stosujesz. Na przykład, jeśli próbujesz odpocząć po długim dniu w pracy lub w domu, zaleca się codzienne używanie świec. Jeśli chcesz więcej uzdrowień duchowych, najlepiej palić je w niedziele i czwartki. Tak więc, jeśli zastanawiasz się, w jaki sposób świece są terapeutyczne, są one w sposób, który sprawia, że ​​jesteś zrelaksowany i bezstresowy.

  Jeśli nie masz pewności, jakie rodzaje terapii będą najlepsze dla Twoich potrzeb, skontaktuj się z aromaterapeutą w Twojej okolicy!

  Wniosek: w jaki sposób świece są terapeutyczne?

  Podsumowując, świece są terapeutyczne, ponieważ ludzie znaleźli dla nich wiele różnych zastosowań. Różne zapachy zapewniają terapię na cztery różne sposoby: nastrój, wspomnienia, duchowość i uzdrawianie! Sprawdź nasz blog lub stronę internetową, aby dowiedzieć się więcej o aromaterapii i tych rodzajach terapii.