W jaki sposób materac Puffy wypada w porównaniu z materacem Pillowtop?

Odpowiedź na to, jak materac Puffy wypada w porównaniu z materacem typu pillowtop, będzie łatwiejsza do zrozumienia, gdy zwrócisz uwagę na ich strukturę. W tym artykule omówimy funkcje i warstwy obu łóżek, aby pomóc Ci dowiedzieć się, które jest dla Ciebie lepsze. Porównamy również modele hybrydowe od Puffy do poduszki.

Czy jesteś również zainteresowany porównaniem Puffy z konkretną marką? Na przykład omówiliśmy różnicę między Dreamcloud i Puffy w osobnym artykule. Zachęcamy do przeglądania naszego bloga w poszukiwaniu innych marek w porównaniu z Puffy.

W jaki sposób materac Puffy wypada w porównaniu z materacem Pillowtop?

Jaka jest różnica między materacem puszystym a materacem na poduszkę?

Puffy materac

Warstwy

Pierwszą warstwą materaca Puffy jest pianka Cooling Cloud marki, zasadniczo dwucalowa pianka z pamięcią kształtu. Pod spodem znajdują się kolejne dwa cale pianki chłodzącej, a podstawa to sześć cali pianki o dużej gęstości. Dlatego nie musisz się martwić, jak sprawić, by materac Puffy był chłodniejszy ze względu na jego chłodzące warstwy pianki w porównaniu z tradycyjnym łóżkiem piankowym z pamięcią kształtu.

Spójność

Materac Puffy jest średnio twardy, dzięki czemu idealnie nadaje się do wszystkich pozycji do spania. Jeśli jednak chcesz uzyskać konkretne odczucie, to łóżko ma ocenę od 6 do 8 w skali twardości. Tak więc dla tych, którzy nie są pewni, jaką twardość materaca wypróbować, zakup materaca Puffy będzie bezpiecznym wyborem.

Wsparcie

Będąc materacem średnio twardym, możesz z łatwością utrzymać neutralny kręgosłup dzięki materacowi Puffy. Nie jest zbyt miękki, że zapadniesz się w łóżko i zachęcisz do nienaturalnego wygięcia pleców. Warstwy pianki Cooling Cloud i Firm Core Support w materacu Puffy dostosowują się również podczas nocnych ruchów, aby utrzymać wsparcie.

Odciążenie

Materac Puffy nadal ma amortyzację, która pomaga złagodzić napięcie ciała. Zapobiegnie to dyskomfortowi i bólowi ciała w punktach nacisku, zwykle na plecach, ramieniu i biodrze. Ponadto druga warstwa pianki odpowiada za utrzymanie chłodu w łóżku i kołysanie ciała w celu zmniejszenia ucisku.

Materac na poduszkę

Warstwy

Materac poduszkowy nazywa się tak ze względu na jego wyściółkę na wierzchu. W porównaniu z materacem Puffy bez zauważalnego dodatkowego materiału na wierzchu, materac typu pillow-top ma amortyzowaną warstwę, co oznacza, że ​​zobaczysz szczelinę między nim a powierzchnią materaca. Co więcej, materac Puffy wykorzystuje tylko piankę z pamięcią kształtu, podczas gdy materac z poduszką wierzchnią może wykorzystywać nie tylko piankę z pamięcią, ale także piankę lateksową, puch, chłód, bawełnę, a nawet wypełnienie z włókna na swojej pluszowej warstwie.

Jeśli interesuje Cię długowieczność tego łóżka, o tym, jak długo wytrzyma materac wierzchni, pisaliśmy w osobnym artykule.

Spójność

Materac typu pillow top jest jednym z najbardziej miękkich rodzajów na rynku ze względu na warstwę amortyzującą dodaną na wierzchu. Dlatego materac Puffy będzie twardszy i będzie bardziej idealny dla osób śpiących na plecach lub brzuchu. Z drugiej strony osoby śpiące na boku i osoby lekkie poczują się komfortowo w miękkim odczuciu materaca typu pillow-top.

Wsparcie

Skuteczność podparcia łóżka typu pillowtop zależy od jego warstwy bazowej. Zazwyczaj producenci łączą górną część poduszki z warstwą zwojów lub warstwą podtrzymującą sprężyny, dzięki czemu można oczekiwać wsparcia od góry poduszki podobnej do tych materacy. Nadal może utrzymywać twoje ciało na poziomie, ale uważaj na samą górną warstwę poduszki, która jest podatna na obwisanie.

Dowiedz się więcej o tym, co sprawia, że ​​materac z poduszką jest dobry, aby pomóc Ci znaleźć najlepszy.

Odciążenie

Jednym z najlepszych rodzajów materacy do zmniejszania ucisku jest wierzch poduszki ze względu na wyściełaną warstwę u góry. Skutecznie dopasowuje się do ciała, podobnie jak materac Puffy. A jeśli jest to twoja priorytetowa cecha łóżka, możesz uzyskać wierzch poduszki, który wykorzystuje piankę z pamięcią kształtu jako wierzchnią warstwę.

Materac na poduszkę a Puffy Lux

Najpopularniejszym materacem Puffy jest Puffy Lux, który jest również bardziej miękki niż materac Puffy, ponieważ jest to łóżko średnio pluszowe. Chociaż nie ma zauważalnej górnej warstwy poduszki, takiej jak wierzch poduszki, Puffy Lux jest nieco porównywalny ze względu na piankę Plush Dual Comfort. Może być również tak gruby jak typowa poduszka na 12 cali.

Materac na poduszkę kontra Puffy Royal

Kolejną hybrydą marki jest Puffy Royal i powinna być bliższa materacowi typu pillow-top, ponieważ jest to najmiększy materac Puffy. Jednak będąc hybrydą, wykorzystuje unikalną, dopasowującą się do konturu podstawę cewki Puffy’ego w porównaniu z materacami typu pillow-top, które zwykle wykorzystują cewki sprężynowe zamiast cewek kieszeniowych. Niemniej jednak oba materace będą doskonałe dla osób sypiających na boku lub dla każdego, kto woli miękkie łóżko bez utraty dobrej pozycji do spania.

Wniosek

I to wszystko! Podsumowując, jak materac Puffy ma się do materaca typu pillowtop, Puffy będzie twardszy, ponieważ jest średnio twardy, a górna część poduszki zawsze będzie bardziej miękka dzięki dodatkowej amortyzacji górnej części. Niemniej jednak oba łóżka powinny zapewniać dobre podparcie ciała i łagodzić punkty nacisku, zwłaszcza jeśli wybrałeś wysokiej jakości wierzch poduszki, który nie będzie łatwo opadać.

Mamy nadzieję, że była to pomocna lektura, a jeśli jesteś zainteresowany kupowaniem od marki, dowiedz się, jak długo trwa wyprzedaż materaca Puffy.