W co się ubrać na zimowe wesele: najlepsze pomysły na strój

Pomożemy Ci dowiedzieć się, w co się ubrać na zimowy ślub, odpowiadając na trzy pytania. Otrzymasz również kilka pomysłów na strój, dzięki którym poczujesz się komfortowo, ale nadal odpowiednio na zimowym weselu.

Zapraszam do przeglądania naszego bloga, aby uzyskać więcej przewodników po strojach ślubnych. Ponadto, jeśli wybierasz się na wesele w innym sezonie, dowiedz się, w co się ubrać na letnie wesele.

W co się ubrać na zimowe wesele: najlepsze pomysły na strój

Znajomość niewypowiedzianych nakazów i zakazów podczas ubierania się na wesele zawsze jest pomocna.

W co się ubrać na zimowe wesele jako gość

Jaki jest strój?

Podobnie jak w przypadku każdego innego wesela, zapoznaj się z kodem ubioru na zaproszeniu na ślub lub na stronie internetowej. Para wspomni o tym, co wolą nosić goście, a Ty łatwiej będzie Ci stworzyć strój, wiedząc, czy ślub jest formalny, półformalny, czy w niektórych przypadkach dziwaczny i nietradycyjny.

Większość ślubów zimowych ma charakter formalny, co oznacza, że ​​musisz ubierać się tak, jakbyś uczestniczył w uroczystej kolacji. Mężczyźni mogą nosić smoking ze spodniami do garnituru, a kobiety mogą nosić sukienkę maxi z długim rękawem.

Jednak nacisk jest konieczny, aby wiedzieć, jakie kolory nosić. Na przykład, powszechnie wiadomo, że kobiety unikają bieli, ponieważ jest to kolor zarezerwowany dla panny młodej.

Gdzie jest lokalizacja?

Lokalizacja zimowego ślubu podpowie Ci styl, którym należy się kierować przy wyborze stroju. Na przykład, czy odbędzie się w mieście czy na wsi?

Zimowe wesela w mieście mogą brać pod uwagę granatową i czarną paletę, podczas gdy zimowe wesela wiejskie mogą czerpać inspirację z ciepłej palety kolorów. Ponadto pamiętaj o materiałach do wyboru, aby Twój strój nie wyglądał nie na miejscu w otoczeniu.

Najlepsze materiały na zimowe wesele to flanela, tweed, kaszmir lub wełna. Ale oczywiście uważaj na ciężkie i przyciągające wzrok wzory, aby nie zwracać na siebie uwagi.

Która jest godzina ślubu?

Sprawdź zaproszenie na czas ślubu. Na przykład, jeśli bierzesz udział w zimowym ślubie w ciągu dnia, temat jest prawdopodobnie półformalny niż wieczorny zimowy ślub, w którym oczekuje się, że sceneria będzie bardziej formalna.

Czas ślubu może również wpływać na to, jak zimno może być wydarzenie. Dlatego pamiętaj, aby zabrać ze sobą okrycie, takie jak kurtki i płaszcze, zwłaszcza na imprezę po zachodzie słońca.

Jednak niektóre przyjęcia weselne są również znacznie luźniejsze wieczorami, więc możesz założyć coś pół-casual. Zawsze możesz spakować dwa stroje, jeśli ślub ma trwać od rana do wieczora.

Pomysły na zimowe stroje ślubne

Męscy goście weselni mogą rozważyć garnitur dwurzędowy lub jednorzędowy, w zależności od tego, który jest najlepszy dla danego tematu. Możesz również wypróbować trzyczęściowy garnitur z parą skórzanych butów.

Długa sukienka w połączeniu z płaszczem lub marynarką dla kobiet na wesele powinna zapewnić Ci wygodę, a jednocześnie być wystarczająco skromna na wesele. Możesz również nosić spodnie, jeśli uznasz je za wygodniejsze.

Jeśli chodzi o akcesoria gości, pamiętaj, że mniej znaczy więcej. Nie próbujesz wyróżniać się z tłumu, ale zawsze możesz zapytać innych gości lub samą parę o planowany strój dla spokoju ducha.

Jakie kolory najlepiej nosić na zimowy ślub?

Najlepsze kolory na zimowy ślub to ciemniejsze odcienie niebieskiego, brązowego, zielonego i czerwonego. Metaliczne kolory, takie jak srebro i złoto, mogą również pasować do ślubu o tematyce zimowej.

Docelowo będziesz podążać za paletą kolorów wybraną przez Parę Młodych. Sprawdź kolorystykę zaproszenia ślubnego, aby zorientować się, jakie kolory zobaczysz na weselu.

Ale jeśli jesteś gościem, powszechną etykietą jest unikanie noszenia tej samej kolorystyki, co na weselu. Nie chcesz wyglądać jak rodzina pary, drużbowie lub druhna, więc odpowiednio zaplanuj kolory swojego stroju.

Czy nosisz płaszcz na zimowe wesele?

Niezależnie od tego, czy jest to plener, dom, wieczór czy popołudnie, powinieneś zabrać ze sobą płaszcz na zimowe wesele, aby być po bezpiecznej stronie. Płaszcze są również najlepszymi przykryciami na zimne wesela, ponieważ masz do wyboru różne style i materiały, aby łatwo dostosować się do weselnego ubioru.

Najlepsze zimowe płaszcze ślubne to te wykonane z wełny lub luksusowych tkanin, dzięki czemu nie będziesz się rozbierać i wyglądać tandetnie. Oczywiście dopuszczalne są fraki, trencze i płaszcze.

Ale jeśli uważasz, że pogoda i lokalizacja nie będą wymagały płaszcza, oto jak założyć szal na wesele. O wiele łatwiej jest nosić ze sobą, ale nadal będziesz mieć coś, co Cię ogrzeje.

Czy można nosić czerń na zimowy ślub?

Powinno być w porządku nosić czerń na zimowy ślub, ponieważ jest to nawet jeden z popularnych kolorów. Tylko upewnij się, że również skonsultujesz się z parą, ponieważ w niektórych kulturach czerń kojarzy się z pechem lub żałobą.

Wniosek

I to wszystko! Właśnie dowiedziałeś się, w co się ubrać na zimowy ślub, przestrzegając zasad ubioru i biorąc pod uwagę lokalizację i godzinę ślubu.

Najpopularniejsze stroje to garnitury dla gości płci męskiej oraz sukienki z płaszczami dla gości płci żeńskiej. Ponieważ będzie zimno, upewnij się, że masz na sobie coś ciepłego, jednocześnie trzymając się motywu ślubnego.