W co się ubrać na wesele na jachcie

W co się ubrać na wesele na jachcie dowiemy się przestrzegając dress code’u. Aby uzyskać więcej pomysłów na stroje, w tym artykule omówimy, co mogą nosić kobiety i mężczyźni podczas wesela na jachcie.

Możesz także przeczytać inny przewodnik o tym, w co się ubrać na wesele na łodzi. Zawiera również praktyczne wskazówki dotyczące wesel organizowanych na jachtach.

W co się ubrać na wesele na jachcie

W co się ubrać na ślub na jachcie

Kobiety

Przede wszystkim sprawdź dress code, motyw ślubny i paletę kolorów wskazaną na Twoim zaproszeniu na ślub na jachcie. Jeśli nie ma kolorów, popularnymi wyborami dla kobiet są koral, turkus, a nawet nadruki w postaci pasków.

Większość ślubów na jachcie mówi, że ubiór jest formalny, więc możesz rozważyć długą suknię, która jest również wystarczająco subtelna, aby nie skraść światła reflektorów z dala od panny młodej.

A jeśli ślub na jachcie jest półformalny? Jeśli ślub na jachcie wymaga stroju półformalnego, możesz założyć szykowny kombinezon, aby nie odsłaniał zbyt wiele skóry.

W przypadku noszenia na co dzień, sukienki maxi, a nawet sukienki do herbaty powinny być odpowiednie dla kobiet na weselu na jachcie. Ale w takim razie, jakie buty założyć na wesele na jachcie, szykowne koturny czy koturny są o wiele lepszymi i bezpieczniejszymi opcjami niż szpilki na szpilkach.

Goście płci męskiej

Podobnie jak w przypadku kobiet, musisz sprawdzić zaproszenie na ślub, aby poznać oczekiwany przez parę strój dla gości weselnych. Mężczyźni mogą zdecydować się na spodnie i marynarki, a nawet garnitur i spodnie.

Jeśli dress code jest formalny, upewnij się, że nosisz dobrze dopasowany garnitur i spodnie, aby wyglądać wyjątkowo elegancko. Z drugiej strony możesz zgubić krawat na pół-casualowe wesele na jachcie lub zdecydować się na zapinaną na guziki koszulę i eleganckie spodnie.

Wreszcie goście płci męskiej uczestniczący w weselu na jachcie w swobodnym stroju mogą wybrać koszulę z krótkim rękawem i kamizelkę. Nie daj się jednak skusić na zbyt swobodny wybór, ponieważ to wciąż ślub.

Dodatkowo weź pod uwagę pogodę, aby uniknąć przegrzania, zwłaszcza podczas ubierania się warstwami. A jeśli nie wiesz, jaki kolor najlepiej wybrać, wybierz neutralne, takie jak beż, jasnobrązowy, szary lub niebieski, a następnie dokończ stylizację butami do łodzi lub dowolną antypoślizgową parą szykowną, w zależności od ubioru.

Czego nie powinieneś nosić na weselu na jachcie?

Weź pod uwagę wygodę

Zastanów się nad wygodą i taktem, aby uniknąć noszenia potencjalnie niewygodnych lub obraźliwych strojów podczas udziału w weselu na jachcie. Ponadto dla wygody należy zwracać uwagę na pogodę, zwłaszcza ubierając się w warstwy.

Popołudniowe wesela na jachcie mogą być gorące, więc powstrzymaj się od ciemnych ubrań. Z drugiej strony wesela wieczorowe są zazwyczaj bardziej formalne, gdzie ciemne kolory są idealne.

W przypadku butów nie chcesz nosić czegoś, co łatwo się ślizga. Unikaj klapek lub gumowych butów, jak na każdym innym weselu; Śluby na jachcie należy traktować jako uroczystą okazję.

Zachowaj szacunek

Na koniec pamiętaj o długości swoich ubrań, szczególnie dla kobiet. Oczywiście nie chcesz nosić czegoś zbyt krótkiego i odsłaniającego, ale bardzo długie sukienki można przypadkowo nadepnąć na jacht.

Należy również założyć, aby nie nosić kolorów pary i ich przyjęcia weselnego. Jeśli masz wątpliwości co do nakazów i zakazów dotyczących strojów dla gości, zapytaj parę.

Myślisz o założeniu sukienki maxi? Przeczytaj, jak ubrać sukienkę maxi na wesele, aby pasowała do formalności, zwłaszcza jeśli jest to ślub na jachcie.

Jak długo trwa ślub na jachcie?

Śluby na jachcie trwają zwykle do pięciu godzin, w zależności od rodzaju ceremonii, na jaką chce para. Miej na uwadze przebieg programu, aby pomóc Ci zdecydować, w co się ubrać.

Oprócz formalnego stroju, który spakowałeś na uroczystość, być może będziesz musiał przynieść kolejny zestaw strojów na późniejszą imprezę.

Co nosisz na wesele w rejsie?

Przestrzegaj zasad ubioru

Zalecany strój na twoim zaproszeniu będzie dyktować, co powinieneś ubrać na wesele w rejsie. Niektóre pary mogą chcieć formalnego ubioru, podczas gdy inne pozwalają swoim gościom na swobodne plażowanie.

Podczas ceremonii należy spodziewać się formalnego lub półformalnego stroju, ale należy uważać na wiatr, zwłaszcza podczas noszenia spódnic i sukienek. Mężczyźni mogą wybrać smoking, jeśli obowiązuje formalny strój.

Rozważ konkretny rejs, godzinę i pogodę ślubu

Jeśli bierzesz udział w przyjęciu weselnym, pomocną wskazówką jest założenie czegoś łatwego do założenia, ponieważ ceremonia może się odbyć przed wypłynięciem do portu macierzystego. Czas, pogoda i konkretny rejs powinny dać ci wyobrażenie o idealnym stroju, o ile pamiętasz o ubiorze.

Zapakuj ubrania zgodnie z długością podróży na jachcie weselnym

Wreszcie długość podróży powinna pomóc w przygotowaniu różnych rodzajów strojów na ślub w rejsie. Śluby na rejsach wycieczkowych mogą trwać od pięciu do siedmiu dni, więc zapoznaj się z programami, w których możesz potrzebować ubrań na oficjalne kolacje, nieformalne przyjęcia przy basenie i nie tylko.

Wniosek

I to wszystko! Właśnie dowiedziałeś się, w co się ubrać na wesele na jachcie, którego podobnie jak na innych weselach należy przestrzegać dress code’u.

Stamtąd zachowaj wygodę i takt, decydując się na strój. Oczywiście chcesz swobodnie chodzić, ale nigdy nie możesz nosić czegoś, co może przyćmić parę.

Mamy nadzieję, że to pomoże; zostaw nam komentarz poniżej na temat tego, co będziesz nosić.