W co się ubrać na wesele mormonów: co robić, a czego nie

Oto przewodnik po tym, jak się ubrać na wesele mormońskie, gdzie poznasz nakazy i zakazy dotyczące stroju gości płci męskiej i żeńskiej. Dowiesz się również, czego się spodziewać, biorąc udział w weselu mormonów.

Musisz przestrzegać tego, w co się ubrać jako gość, zwłaszcza na różnego rodzaju ślubach religijnych. Zalecamy przejrzenie naszego bloga, aby uzyskać więcej wskazówek na temat różnych ślubów religijnych, aby upewnić się, że zachowasz szacunek, gdy zostaniesz zaproszony.

Na przykład możesz być również ciekaw, w co się ubrać na żydowskie wesele i nie tylko.

W co się ubrać na wesele mormonów jako gość

Strój dla mężczyzn na wesele mormonów

Uczestnicząc w weselu mormonów, musisz ubierać się formalnie jak inne religijne ceremonie ślubne. Biorąc to pod uwagę, goście płci męskiej mogą nosić koszulę zapinaną na guziki z garniturem, aby nie wyglądać swobodnie.

Innym alternatywnym strojem dla mężczyzn na mormońskim weselu jest koszula z długim rękawem i zapinanymi na guziki spodniami. Dobrze dopasowana koszulka polo w kolorze khaki również powinna wyglądać odpowiednio.

Oczywiście unikaj ubrań, które zwykle nosisz na siłowni, ponieważ będzie to lekceważące. Znaleźliśmy również źródła, że ​​tylko noszenie krawatów jest zarezerwowane dla pana młodego i członków najbliższej rodziny.

Strój dla kobiet na wesele mormonów

Bez względu na rodzaj wesela, skromność jest niezbędna, zwłaszcza dla kobiet przy podejmowaniu decyzji o tym, w co się ubrać. Noszenie odsłaniających ubrań byłoby brakiem szacunku dla religii i panny młodej, ponieważ nie chcesz ukraść jej światła reflektorów.

Jeśli uczestniczysz w weselu mormonów, noś tylko ubrania, które nie sięgają kostek. Na przykład źródła wspomniały, że krótsze sukienki i spódnice do kolan byłyby nieodpowiednie.

Jeśli chodzi o górę, nie chcesz, aby ramiona i klatka piersiowa były oznaką szacunku. Oczywiście zawsze noś bluzki lub sukienki z rękawami, a także możesz przeczytać, jak nosić szal na wesele, jeśli potrzebujesz więcej zakrycia swoim strojem.

Co mormoni noszą na ślubie?

Pan młody

Pan młody będzie nosił zapinaną na guziki białą koszulę wewnątrz skroni. Połączy go również z białym krawatem, białymi spodniami, białymi skarpetkami i kapciami.

Dodatkowo pamiętaj, że mormoni noszą ceremonialne ubrania zarówno podczas pieczętowania, jak i obdarowywania. Duże świątynie wynajmują te ubrania, ale można je również przywieźć z centrum dystrybucyjnego LDS.

Panna młoda

Według WeddingLDS panny młode muszą nosić w świątyni białą suknię ślubną z długimi rękawami i wysokim dekoltem. Jeśli twoja suknia ślubna ma cechę, która nie jest zgodna z żadnym z tych wytycznych, prace zauszników zapewnią wstawki na szyi i rękawie.

Panny młode będą musiały nawet zdjąć lub uwijać tren swojej sukni ślubnej w świątyni. W centrum dystrybucji LDS są również sukienki zauszników.

Co więcej, mormońskie panny młode są obdarowywane przed zapieczętowaniem, a ubranie, które nosiły podczas ceremonii obdarowania, powinno być noszone na zapieczętowanej sukni. Nie zapominaj, że będziesz także potrzebować pełnej długości halki, białych pończoch i białych pantofli w zauszniku.

Co się dzieje na ślubie mormonów?

Uszczelnienie świątyni

Mormoni pobierają się na wieczność, dlatego mają pieczęcie świątynne. Rytuał ślubu lub pieczętowania w świątyni trwa tylko około 30 minut i jest ważny dla mormonów.

Zapieczętowanie świątyni lub małżeństwo w świątyni oznacza, że ​​więź małżonków jest nie tylko na ziemi, ale także w niebie. Nie tylko dlatego, że zapieczętowanie jest częścią zbawienia w wierze mormonów, ale oznaczało to również, że więź pary będzie trwać przez przyszłe pokolenia.

Świątynia polecam

Przed zapieczętowaniem świątyni para mormonów musi zdobyć dwie rekomendacje świątynne. Uzyskuje się je poprzez spotkanie z przywódcą ich kongregacji i lokalnym prezydentem stanu.

Ta praktyka dowodzi, że są godni wejść do świątyni. Goście na weselu również muszą otrzymać rekomendację.

Ceremonia zapieczętowania

Według American Marriage Ministries para klęknie wokół ołtarza i powtarza śluby wypowiadane przez członka kościoła, który dokonuje ceremonii pieczętowania. Po złożeniu ślubów oddania zostaną ogłoszeni mężem i żoną, a następnie otrzymają błogosławieństwo Kościoła.

Zwróć uwagę, że ci, którzy biorą udział w ceremonii zapieczętowania, nie mogą mówić o szczegółach tego, co się wydarzyło. Pamiętaj więc o tym i nie rób zdjęć z ceremonii.

Czy każdy może pójść na wesele mormonów?

Osoby niebędące mormonami i ci, którzy nie są członkami, nie mogą uczestniczyć w ślubie mormonów ani wejść do świątyni mormonów. Dlatego niektóre pary mormonów organizują ceremonię cywilną przed zapieczętowaniem świątyni, aby włączyć swoich przyjaciół, którzy nie mogą w niej uczestniczyć.

Dzięki temu pary mormonów nadal mają tradycyjne amerykańskie zwyczaje weselne ze swoimi przyjaciółmi z dowolnej religii. Niemniej jednak, jeśli jesteś jedną z osób, które mogą uczestniczyć w ślubie pary w świątyni Mormonów, pamiętaj, że nie powinieneś później rozmawiać o szczegółach ceremonii.

Czy wesela mormońskie mają przyjęcie?

Po ceremonii obrączkowania mormoni urządzają przyjęcie. Nie oczekuj jednak alkoholu, w przeciwieństwie do innych rodzajów przyjęć weselnych.

Wniosek

I to wszystko! Właśnie dowiedzieliśmy się, w co się ubrać na ślub mormoński, gdzie formalność i skromność są kluczowe.

Ale przede wszystkim pamiętaj, że nie-mormoni nie mogą uczestniczyć w pieczętowaniu świątyni. A jeśli nie możesz wziąć udziału, prawdopodobnie twoi znajomi zaproszą cię na cywilną ceremonię.

Mamy nadzieję, że to pomoże; zostaw nam pytanie, jeśli je masz.