W co się ubrać na wesele dworskie: najlepsze pomysły na strój

Zastanów się nad dwiema rzeczami, w co się ubrać na wesele dworskie. Najpierw w tym artykule omówimy, jak ważne jest przestrzeganie zasad ubioru i formalności przy wyborze kreacji ślubnej.

Możesz również przeczytać, w co się ubrać na ślub cywilny, aby uzyskać dodatkowe wskazówki dotyczące stylizacji. A w przypadku innych rodzajów wesel, z przyjemnością informujemy, że mamy obszerną listę artykułów na naszym blogu ślubnym, aby pomóc każdemu gościowi.

W co się ubrać na wesele dworskie: najlepsze pomysły na strój

Co ubierzesz na wesele w sądzie?

Przestrzegaj zasad ubioru

Przede wszystkim sprawdź strój podany na zaproszeniu na ślub dotyczący ślubu w sądzie. Warto wspomnieć o oczekiwanym stroju pary dla swoich gości.

Wesela w sądzie niekoniecznie wymagają takich samych strojów jak ślub w czarnym krawacie, ale nie chcesz też przychodzić na tę okazję w przebraniu. Jeśli nie ma wzmianki o ubiorze, załóż, że musisz nosić strój półformalny na znak szacunku do ślubu.

Niektóre konkretne pomysły na strój dla kobiet to schludne sukienki, bluzki ze spódnicami, a nawet spodnie. Z drugiej strony, goście płci męskiej mogą wziąć pod uwagę strój biznesowy na wesele w sądzie.

Zawsze stosuj formalność

Zawsze należy to sugerować, ponieważ wesela rzadko się zdarzają, ale pamiętaj o formalności podczas podejmowania decyzji i stylizacji swojego stroju na ślub w sądzie. Oznacza to, że pamiętaj o długościach i krojach swojego stroju.

Kobiety powinny omijać bluzki z głębokim dekoltem, a nawet krótkie sukienki. Podobnie goście płci męskiej muszą wybierać spodnie zamiast szortów, a koszulki z grafiką są nie do przyjęcia.

I oczywiście jesteś gościem na weselu, więc nigdy nie powinieneś przesadzać i kraść światła reflektorów Pary Młodej. Nie noś odważnych i jasnych kolorów, a nawet bieli, ponieważ jest to zwykle zarezerwowane dla panny młodej.

Jak mam się ubrać na ślub dworski?

Panna młoda

Panny młode mogą nosić tradycyjną długą suknię na ślubie dworskim. Ale jeśli wolisz coś prostszego, dopuszczalne są nawet sukienki do herbaty.

Nie ma konkretnej zasady przy podejmowaniu decyzji o tym, co powinieneś ubrać na swój ślub, ponieważ Twoja osobowość ostatecznie określi, jak swobodnie lub formalnie chcesz wyglądać. Ale oczywiście weź pod uwagę przestrzeń w sądzie, ponieważ na przykład pełna suknia balowa będzie niewygodna do poruszania się.

Jeśli panna młoda nie chce nosić sukienki, może również zdecydować się na dwuczęściowy garnitur na swoje wesele dworskie. Ten wyjątkowy, ale elegancki wygląd jest idealny dla panien młodych, które chcą czegoś innego, ale nadal zachowują klasę na dworskim weselu.

Pan młody

Podobnie jak panna młoda, pan młody ma ostatnie słowo w kwestii tego, co ubierze się na ślubie na dworze. Możesz rozmawiać ze swoją drugą połówką, więc twoje stroje uzupełniają się, jeśli trudno ci wybrać, w co się ubrać.

Na przykład najlepiej dopasować, jak formalna jest panna młoda, gdy pan młody decyduje, w co się ubrać. Oznacza to noszenie dopasowanego garnituru, jeśli panna młoda wybrała długą suknię, połączenie marynarki ze spodniami w przypadku czegoś półformalnego lub prostej koszuli zapinanej na guziki, jeśli panna młoda nosi prostą sukienkę do kolan.

I podobnie jak w przypadku innych gości, najlepiej unikać swobodnych strojów, takich jak odzież sportowa, dżinsy lub cargo na ślubie dworskim.

Jakie kolory najlepiej nosić na ślubie dworskim?

Nie ma konkretnych kolorów, które goście i para muszą wybrać na ślub dworski. Zamiast tego, dorozumiane zasady w innych weselach mają również zastosowanie przy podejmowaniu decyzji o tym, jaki kolor nosić w sądzie.

Przejdź do klasyki

Panna młoda i pan młody mogą wybrać klasykę i nosić biel dla panny młodej i szarość dla pana młodego. Następnie ich goście mogą nosić neutralne i jednolite kolory, takie jak granat lub jasny brąz.

Zachowaj subtelność

I chociaż nikt cię nie powstrzyma, standardową etykietą jest nie noszenie jaskrawych kolorów, takich jak żółty, pomarańczowy lub czerwony, jako gość na ślubie dworskim. Załóżmy, że należy również unikać bieli, ponieważ może ją nosić panna młoda.

Zawsze pytaj

Czy na wesele dworskie można ubrać się na czarno? Oczywiście na wesele dworskie można nosić czerń, ale najlepiej nie nosić jej jako jednego koloru do stroju.

Co więcej, skontaktuj się z parą, aby upewnić się, że przypadkowo nie zlekceważysz ich kultury lub przekonań, ponieważ czerń czasami kojarzy się z pechem i żalem. Jednak czy wiesz, że niektórzy wybierają czarną suknię ślubną?

Przeczytaj, co oznacza czarna suknia ślubna.

Czy to dziwne nosić suknię ślubną na wesele w sądzie?

Noszenie sukni ślubnej na wesele w sądzie nie jest dziwne, ponieważ wciąż jest to ślub. Jednak większość par, które decydują się na ślub sądowy, robi to, aby zaoszczędzić na wydatkach.

Ponadto pamiętaj, że budynek sądu nie jest przeznaczony wyłącznie na wesela, więc możesz nie uzyskać oczekiwanej reakcji ze strony innych osób. Nie wspominając o tym, że niektóre suknie ślubne są zbyt obszerne na korytarze sądu.

Wniosek

I to wszystko! Dowiedzieliśmy się, w co się ubrać na wesele dworskie, na którym zazwyczaj nosi się strój półformalny.

Możesz również rozważyć stroje biznesowe, jeśli nie możesz zdecydować, w co się ubrać. Żadne zasady nie mówią, że para młoda nie może nosić tradycyjnej sukni ślubnej i garnituru, ale pamiętaj, że budynek sądu nie jest tak przestronny jak inne pomieszczenia.