W co się ubrać na wesele bez dress code

Ci, którzy nie są pewni, w co się ubrać na wesele bez ubioru, mogą rozważyć cztery wskazówki, które zapewnią, że pozostaną odpowiednie na wesele. Lepiej wiedzieć, jak poruszać się bez ubioru i postrzegać ślubny zakaz dotyczący strojów jako oznakę szacunku dla pary.

Aby uzyskać dodatkowe informacje, możesz również przeczytać o tym, czego nie należy nosić na weselu jako gość. Na weselach obowiązuje niewypowiedziana etykieta ubioru, nawet jeśli w zaproszeniach ślubnych nic nie wspomniano.

W co się ubrać na wesele bez dress code

W co się ubrać na wesele bez kodu ubioru: etykieta stroju gościa

Poszukaj wskazówek w zaproszeniu na stroje dla gości weselnych

W zaproszeniu na ślub może nie być nic mówiącego o szczegółach stroju ślubnego. Powinien jednak dać wskazówki dotyczące formalności i kolorystyki wydarzenia.

Na przykład, czy projekt zaproszenia jest tradycyjny czy dziwaczny? Jak para wyraża swoje zaproszenie?

Czy w zaproszeniu jest zauważalny motyw, na przykład jego projekty? Możesz też mieć pomysł na kolorystykę wesela na podstawie zaproszenia.

Weź pod uwagę strój ślubny miejsca i odpowiednie ubrania na datę i godzinę ślubu

Jeśli zaproszenie na ślub jest zbyt minimalistyczne lub neutralne pod względem sformułowania, kolorów i projektu, następną rzeczą, której należy szukać we wskazówce dotyczącej ubioru, jest miejsce, data i godzina ślubu. Na przykład wesela odbywające się w klubach wiejskich lub hotelach zwykle wymagają dla gości czarnych lub formalnych strojów.

Sam obiekt może nawet zabronić swobodnego ubierania się w przestrzeniach, w których odbywa się impreza. Ponadto data i godzina ślubu również wpływają na właściwy dress code.

Wesela odbywające się rano lub po południu są bardziej wyluzowane niż wesela wieczorne. Można również wziąć pod uwagę sezon, w którym może być gorąco lub zimno, w którym oczekuje się, że ten pierwszy będzie bardziej swobodny dla wygody.

Sprawdź na stronie internetowej kod ubioru

Obecnie większość par, które biorą ślub, buduje witrynę ślubną. Strona internetowa będzie zawierać wszystkie szczegóły i często zadawane pytania dotyczące ich ślubu, aby poprowadzić gości.

W ten sposób mogą utrzymać krótki pakiet zaproszeń na ślub, a ich goście zawsze będą mieli łatwo dostępne odniesienie do pytań. Więc jeśli w zaproszeniu nie ma kodu ubioru, para mogła omówić strój gościa weselnego na swojej stronie internetowej.

Nadal możesz nie znaleźć żadnego ubioru, ale prawdopodobnie są informacje dotyczące strojów dla gości. Na przykład mogą wspomnieć o motywie ślubu i zasadach ubierania się w swoim lokalu.

Zapytaj o strój gościa weselnego

Nie ma nic złego w pytaniu kogoś bliskiego parze o strój ślubny, gdy masz wątpliwości. Możesz bezpośrednio zapytać pannę młodą lub pana młodego, ale prawdopodobnie są zajęci innymi sprawami.

Skontaktuj się z kimś z wesela, aby poznać zasady i formalność stroju gościa. W przeciwnym razie zachowaj ostrożność i noś strój koktajlowy lub półformalny.

Noś coś wystarczająco formalnego, nie wyglądając, jakbyś brał udział w premierze filmu jako aktor lub aktorka. Ale z drugiej strony nie noś czegoś zbyt swobodnego, żeby wyglądać na lekceważącego.

W co się ubrać na wesele bez noszenia sukienki?

Jeśli nie przepadasz za sukienkami, nadal możesz podążać za formalnością ślubną z innymi stylizacjami. Na przykład, wypróbuj szykowny kombinezon i w razie potrzeby załóż inne okrycie, takie jak marynarka.

Inną opcją jest bluzka i spodnie, podobne do tego, co założysz do stroju biznesowego. Tylko pamiętaj, aby podążać za kolorystyką i motywem ślubu, abyś się nie wyróżniał.

Kobiety preferują również garnitury niż spódnice, zwłaszcza dla wygody podczas wesela na świeżym powietrzu. Ale jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o alternatywnych sukienkach i spódnicach, zobacz, jak założyć spodnie na wesele.

Co nosisz na wieczorne wesele bez kodeksu ubioru?

Najlepiej założyć, że wieczorny ślub bez dress code’u będzie formalny. Wybierz więc ciemne garnitury dla gości płci męskiej lub długą suknię lub sukienkę maxi dla kobiet.

Jeśli obawiasz się, że przesadzasz, możesz również zdecydować się na strój koktajlowy. Następnie po prostu przewiduj chłód, niezależnie od tego, czy jest to wesele w domu, czy w plenerze.

Na wszelki wypadek możesz zabrać ze sobą kurtkę lub marynarkę. Jeśli chodzi o buty, nigdy nie możesz się pomylić z klasycznymi szpilkami lub oksfordami.

Czy potrzebujesz kodeksu ubioru na wesele?

Będziesz potrzebować dress code na wesele, aby wskazać gościom, w co się ubrać. W przeciwnym razie ryzykujesz posiadanie niechlujnie wyglądającego miejsca, którego możesz żałować, gdy zdobędziesz zdjęcia ślubne.

Pewnie też podjęłaś wysiłek, aby wybrać swoje najlepsze kreacje ślubne jako Panna Młoda i Pan Młody. Zostaną wyróżnione znacznie lepiej, jeśli pokierujesz swoimi gośćmi w zakresie ubioru.

Ponadto spróbuj podać przykłady konkretnych elementów garderoby do noszenia. Poświęć sekcję na stronie ślubnej na wszystko, co dotyczy strojów ślubnych, zwłaszcza ślubów religijnych i konserwatywnych, które mogą zabraniać niektórych strojów.

Wniosek

Czy ten przewodnik był pomocny? Aby podsumować, w co się ubrać na wesele bez ubioru, zapoznaj się z rodzajem zaproszenia, miejscem i godziną, stroną internetową ślubu lub zapytaj innego gościa.

Ale jeśli masz wątpliwości, nigdy nie pomylisz się, wybierając strój półformalny lub koktajlowy. Nigdy nie chcesz przebierać się ani przebierać na wesele.