W co się ubrać na ślub sylwestrowy

Jeśli nie masz pewności, w co się ubrać na sylwestrowe wesele, rozważ formalność imprezy, ale pamiętaj, aby ubrać strój. Podpowiemy Ci również, jak zachować komfort przez cały wieczór.

Czy jesteście parą i ślub sylwestrowy odbywa się gdzie indziej? Przeczytaj o tym, kto płaci za ślub w miejscu docelowym, aby lepiej zaplanować swój budżet.

W co się ubrać na ślub sylwestrowy

Przewodnik, w co się ubrać na ślub sylwestrowy

Zachowaj formalność

Przede wszystkim sprawdź dress code ślubu sylwestrowego. Często będzie to formalne lub półformalne, co oznacza, że ​​nie możesz nosić zwykłych ubrań lub tych, które są zbyt odkrywcze.

Kobiety mogą rozważyć suknie wieczorowe, o ile styl nie przyćmiewa panny młodej. Z drugiej strony mężczyźni mogą nosić smoking, a nawet dobrze skrojony garnitur i spodnie.

Inne opcje to spodnie lub kombinezony dla kobiet, które nie lubią sukienek, podczas gdy goście płci męskiej mogą również rozważyć koszule z długimi rękawami i chinosy.

Dodaj akcesoria

Zaproszenie na ślub powinno również zawierać motyw ślubu sylwestrowego. Zwykle jest elegancki i błyszczący, więc wypróbuj kryształową i srebrną biżuterię.

Upewnij się, że są delikatne, aby nie wyglądać zbyt przyciągająco w przypadku, który ma na celu podkreślenie panny młodej. Możesz również rozważyć błyszczącą kopertówkę zamiast zwykłej torebki.

Goście płci męskiej mogą również nosić zegarek wieczorowy, aby ogólny strój sylwestrowy wyglądał wytwornie. W miarę upływu wieczoru możesz również zmienić kamizelkę.

Rozgość się

Ponieważ w sylwestra bywa chłodno, przez cały wesele chcesz się ogrzać. Możesz zabrać ze sobą szal, aby zakryć sukienkę lub nawet marynarkę, aby zachować formalność.

Jeśli miejsce na wieczór sylwestrowy jest na zewnątrz, możesz również przyjechać w rajstopach ze spódnicą lub sukienką. Możesz również rozważyć ciepłe materiały na ubrania, jeśli nie wyglądają swobodnie.

Mówiąc o komforcie, wszyscy wiemy, że buty mogą być przyczyną bólu, gdy są noszone przez długi czas. Ponieważ ślub sylwestrowy jest spodziewany przez całą noc, upewnij się, że masz ze sobą parę mieszkań, w których czujesz się komfortowo.

Planujesz założyć mieszkania na sam ślub? Oto jak ubrać mieszkania na wesele, aby dać pomysły.

Czego nie ubrać na ślub sylwestrowy

Nawet jeśli wesele sylwestrowe ma być zabawne i efektowne, nie wolno deprecjonować pary i zwracać na siebie uwagę. Możesz dowolnie stylizować swój strój według własnego gustu, ale zachowaj takt, nie wyglądając zbyt przykuwająco.

 • Odsłaniające sukienki (np. głęboki dekolt, wysokie rozcięcia, sukienki bez pleców)
 • Czasowe sukienki, takie jak te wykonane z bawełny
 • Legginsy, jegging lub spodnie do jogi
 • Dżins
 • Stroje treningowe
 • Spodnie cargo
 • koszulki
 • Koszule graficzne
 • Szorty
 • Buty gumowe

Czy możesz założyć spodnie na ślub sylwestrowy?

Zarówno mężczyźni, jak i kobiety mogą założyć spodnie na sylwestrowe wesele. Tylko upewnij się, że nie są to ładunek ani denim, ponieważ ślub jest formalnym wydarzeniem.

Kobiety mogą nosić swoje ulubione spodnie lub kombinezony, o ile kolor nie jest biały, podczas gdy mężczyźni mogą nosić spodnie, a nawet chinosy. Wskazówka jest taka, aby uzyskać najlepiej dopasowane spodnie lub mieć je dopasowane, ponieważ będziesz wyglądać mądrzej z ubraniami, które nie będą zbyt obcisłe ani zbyt luźne.

Jaki jest strój na ślub sylwestrowy?

Śluby sylwestrowe zwykle będą formalne, ale niektóre pary mogą również pozwolić na półformalne stroje. Jednak ta data została wybrana nie bez powodu: by wyrazić blichtr i glam.

Czy jest lepszy sposób na powitanie nowego roku ze swoją drugą połówką jako współmałżonkiem? Pamiętaj jednak, że nie chcesz skraść światła reflektorów z pary jako gościa weselnego.

Wybierz strój odpowiedni do formalności weselnej i uroczystości sylwestrowej, ale nie przesadzaj z detalami, dodatkami i kolorem. W razie wątpliwości zawsze możesz zapytać parę o stroje, jakich oczekują dla swoich gości.

Czy można nosić czerń na ślubie sylwestrowym?

Możesz nosić czerń na ślub sylwestrowy, ponieważ czarny jest często wyborem koloru na formalny strój wieczorowy. Mężczyźni mogą nosić czarne garnitury, a kobiety mogą wybrać gustowne czarne sukienki, aby wyglądać elegancko na to wydarzenie.

Prosimy jednak o dodanie innych kolorów do swojego stroju, aby nie mieć całkowicie czarnego stroju. Pamiętaj, że w niektórych kulturach czerń kojarzy się z żałobą i pechem, więc odpowiednio dobierz akcesoria.

A skoro już mowa o kolorystyce sylwestrowych strojów ślubnych, to jako gość weselny dobrze jest nie nosić bieli. Pamiętaj, że biel jest zawsze niedopuszczalna niezależnie od ślubu, ponieważ jest zarezerwowana dla Panny Młodej.

Jakie kolory nosisz na ślubie sylwestrowym?

Sprawdź zaproszenie na ślub dla schematu kolorów, ale oto typowe kolory na ślub sylwestrowy:

 • Czarny
 • Złoto
 • Srebrny
 • Różowe złoto
 • Szampan
 • Niebieski

Wniosek

I to wszystko! Właśnie dowiedzieliśmy się, w co się ubrać na ślub sylwestrowy, zwykle temat formalny.

Upewnij się, że nie nosisz niczego zbyt przyciągającego wzrok, odsłaniającego lub zwyczajnego, aby zachować szacunek. Należy również unikać bieli, ale zwykle akceptowalna jest czerń.