W co się ubrać na ślub kościelny: nakazy i zakazy

Jeśli jesteście ciekawi, w co się ubrać na ślub kościelny, omówimy oczekiwaną etykietę dla kobiet i mężczyzn. W tym artykule omówiono nakazy i zakazy dla gości weselnych w kościele.

Możesz również przejrzeć naszego bloga ślubnego, aby znaleźć inne poradniki dotyczące tego, w co się ubrać jako gość na różnego rodzaju weselach. Rozmawialiśmy nawet na przykład o tym, w co się ubrać, aby urządzić wesele.

Prosimy jednak o zapoznanie się z kodeksem ubioru wskazanym przez gospodarzy, aby upewnić się, że wkomponujesz się w resztę gości.

Kompletny przewodnik na temat tego, w co się ubrać na ślub kościelny

Kobiety

Gość musi ubrać się w coś skromnego i nic zbyt rzucającego się w oczy, żeby przyćmiło pannę młodą. Większość ślubów kościelnych ma formalny dress code, a jeśli twoja suknia za bardzo odsłania ramiona, możesz dodać szal lub przykrycie.

Jeśli wolisz, możesz nosić spodnie, jeśli wszystkie twoje sukienki są nieco dopasowane lub odsłaniające. Dla niektórych kobiet jest to wygodniejsze, ale bluzkę można też połączyć ze spódnicą, pod warunkiem, że połączenie nie będzie swobodne.

Kolejnym „nie” podczas ubierania się na ślub kościelny jest kolor biały. O ile panna młoda nie stwierdziła, że ​​jest to akceptowalny kolor, powszechnie wiadomo, aby nigdy nie nosić bieli jako gość weselny, ponieważ jest to kolor zarezerwowany dla panny młodej.

Przeczytaj, co to jest biały ślub, aby dowiedzieć się więcej o etykiecie tego zwyczaju weselnego.

Mężczyźni

Gość płci męskiej musi również przestrzegać formalnego kodeksu ubioru podczas udziału w ślubie kościelnym. Obejmuje to klasyczny garnitur i krawat z odpowiednimi spodniami.

Byłoby najlepiej, gdybyś omijał jaskrawe kolory i wzory, nawet z krawatem. I pamiętając o formalności, używaj butów eleganckich, nigdy sandałów lub gumowych butów.

Możesz pokusić się o noszenie dżinsów, tenisówek, bluz lub t-shirtów. I chociaż mogą wydawać się wygodne lub bardziej pasujące do twojego stylu, pamiętaj, że śluby kościelne są przede wszystkim formalne, a te ubrania można uznać za lekceważące.

Co nosisz na ślub w kościele katolickim?

Rozważ ubiór

Zanim zdecydujesz się na swój strój, musisz sprawdzić dress code na zaproszeniu. Większość ślubów katolickich odbywa się półformalnie, co jest łatwiejsze niż formalny dress code.

Pomyśl o równowadze między formalnym a swobodnym z półformalnym dress codem na ślubie kościelnym. Wybierz neutralne odcienie, a nawet ciemne kolory, jeśli jest to wieczorny ślub.

Kobiety mogą nosić wygodniejszą sukienkę koktajlową z parą casualowych butów. Goście płci męskiej na weselu kościelnym w kościele katolickim z półformalnym kodeksem ubioru mogą nosić koszulę i marynarkę.

Miej na uwadze skromność

Nawet jeśli śluby katolickie nie są tak surowe jak inne śluby kościelne, pamiętaj, że jako gość musisz pamiętać o skromności. nie powinieneś nadal nosić odsłaniających strojów ani wyglądać, jakbyś brał udział w wydarzeniu sportowym.

Kobiety muszą uważać na noszenie bardzo krótkiej spódniczki lub sukienki, w tym strojów, które zbyt mocno eksponują górną część ciała. Mężczyźni powinni również nosić strój, który mówi elegancko i nigdy nie jest zbyt tandetny ani obcisły.

Możesz także porozmawiać z panną młodą lub panem młodym, a nawet z innymi gośćmi, aby dowiedzieć się, czy strój, który masz na myśli, byłby odpowiedni. A jeśli byłeś na formalnych weselach, możesz również zmodyfikować styl stroju, aby wyglądał bardziej swobodnie.

W co nosisz na wesele kościelne o 17:00?

Sprawdź w zaproszeniu ślubnym strój, niezależnie od tego, czy odbędzie się on w kościele. Bezpieczną opcją jest potraktowanie imprezy jako oficjalnej, ale wybranie stroju, który może zmienić się na wieczorny romans.

Neutralna i jednolita sukienka z zakryciem może być odpowiednia, ponieważ tę ostatnią można zawsze zdjąć po ceremonii. Z drugiej strony mężczyźni mogą nosić smoking i muszkę podczas ceremonii o godzinie 17:00; później mogą po prostu założyć koszulę.

Jakich kolorów nie powinieneś nosić na wesele?

Powszechnie wiadomo, że należy unikać noszenia kolorów takich jak biały, kolorów pokrewnych do białego, całkowicie czarnego, całkowicie czerwonego, metalicznego, odważnych kolorów i wzorów na wesele. Ponadto, jeśli jesteś gościem, upewnij się, że nie nosisz tego samego koloru co para, matki pary, przyjęcie weselne lub drużbowie.

Ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, to zwrócić na siebie uwagę lub wyglądać, jakbyś był objęty programem. Ponadto weź pod uwagę religię lub kulturę panny młodej i pana młodego, ponieważ niektóre kolory mogą być obraźliwe lub uważane za pechowe w takiej sytuacji.

Jednak coraz więcej wesel jest mniej zgodnych z tradycjami i obyczajami, dlatego najlepiej skonsultować się z parą lub gospodarzami w sprawie kolorów, których należy unikać. Na przykład, czy wiesz, że są panny młode, które ubierają się na czarno?

Dowiedz się, co oznacza czarna suknia ślubna.

Wniosek

czy było to pomocne? Właśnie omówiliśmy, w co się ubrać na wesele kościelne dla gości płci męskiej i żeńskiej.

Najważniejsze jest przestrzeganie zasad ubioru, konsultowanie się z parą młodą lub innymi gośćmi i pamiętanie o skromności, ponieważ jest to ślub kościelny. Nawet jeśli jest to półformalne, nie noś czegoś zbyt dopasowanego, odsłaniającego lub swobodnego.

Mamy nadzieję, że dużo się nauczyłeś. Zostaw nam pytanie, jeśli je masz.