W co się ubrać na południowy ślub: najlepsze stroje

Jako gość możesz się zastanawiać, w co się ubrać na południowym ślubie, a oto trzy czynniki, które pomogą Ci stworzyć strój. Pomożemy Ci zrozumieć zasady ubioru, jak ubierać się dla wygody, jednocześnie przestrzegając etykiety, i wreszcie, jak ubierać się zgodnie z różnymi porami roku podczas udziału w południowym ślubie.

Możesz również przejrzeć naszego bloga, aby uzyskać więcej wskazówek dotyczących ubierania się na różne wesela i sytuacje. Jeśli przyprowadzasz również młodszego gościa, oto, co nastolatek powinien ubrać na wesele.

W co się ubrać na południowy ślub jako gość

Kod ubioru

Zapoznaj się z kodem ubioru wskazanym na zaproszeniu na południowy ślub, w którym bierzesz udział. Na przykład wesele południowe może być zgodne z formalnym strojem, w którym kobiety będą wyglądać odpowiednio w długich sukniach wieczorowych, a goście w garniturach i krawatach.

Co się stanie, jeśli wesele na południu będzie miało dla swoich gości półformalny dress code? Krótsze, ale stosunkowo formalne sukienki, takie jak midi i sukienki koktajlowe, powinny być odpowiednie na półformalne wesele na południu.

Mężczyźni mogą wtedy zdecydować się na koszulę zapinaną na guziki lub zgubić krawat i nosić garnitury mniej formalnie. Warto jednak zauważyć, że nawet jeśli dress code jest swobodny na południowym ślubie, nadal chcesz unikać T-shirtów, ubrań treningowych i bardzo odsłaniających strojów zarówno jako gość damski, jak i męski.

Komfort

Pogoda na południu może być stosunkowo wilgotna, szczególnie latem. Ślub może również odbyć się na zewnątrz, gdzie jesteś bardziej narażony na działanie promieni słonecznych i żywiołów.

Pamiętaj o tym, kiedy decydujesz, w co się ubrać na południowy ślub, aby zapewnić sobie wygodę przez cały dzień. Mając na uwadze formalność i skromność, wybieraj ubrania, które nie przylegają zbytnio do ciała, aby uniknąć zatrzymywania ciepła.

Lepiej sprawdzają się również tkaniny oddychające, takie jak bawełna lub len, zwłaszcza dla gości płci męskiej, którzy będą nosić garnitury lub koszule z długimi rękawami. Innym czynnikiem, który może wpłynąć na komfort podczas południowego wesela, jest kolor stroju, więc zarówno mężczyźni, jak i kobiety powinni nosić jasne kolory, szczególnie podczas ślubów w ciągu dnia, wbrew południowym upałom.

Sezon

Południowy ślub może się odbyć latem, więc musisz się odpowiednio ubrać. Co więcej, nawet jeśli nie jest lato, pamiętaj, że na południu robi się słonecznie i gorąco w dzień i w nocy.

Na letnie wesele na południu koniecznie załóż bawełnę lub len. Z drugiej strony, wesela na południu, które odbywają się w chłodniejszych miesiącach lub po Świętach Pracy, mogą sprawić, że goście uznają aksamit lub wełnę za wygodne tkaniny.

Możesz również rozważyć zabranie ze sobą dodatkowych akcesoriów, takich jak okulary przeciwsłoneczne, czapki i szale, zwłaszcza jeśli jest to ślub w plenerze na południu. A jeśli chodzi o buty, załóż wygodną parę sukienek, a kobiety mogą rozważyć buty na płaskim obcasie, zwłaszcza jeśli ślub odbywa się na świeżym powietrzu w trudnym terenie.

Przeczytaj, w co się ubrać na wesele na pustyni, aby znaleźć pomysły na strój, które możesz zastosować podczas gorącego południowego ślubu.

Czy można nosić czerń na południowym ślubie?

Dobrze jest nosić czerń na południowym ślubie, ponieważ jest to odpowiedni kolor, szczególnie na weselach, które odbywają się zgodnie z formalnym kodeksem ubioru lub tych, które odbywają się w oficjalnym miejscu. Jeśli wybierasz się na wieczorny ślub, odpowiednie są ciemne kolory, w tym czarny.

Dlatego też, jeśli zaproszenie na ślub z Południa wymaga formalnego lub półformalnego stroju, noszenie czarnego powinno być bezpieczne. Jednak nie ma nic złego w wcześniejszym zapytaniu pary na wszelki wypadek.

Niektórzy ludzie mogą postrzegać czerń jako kolor żałoby, co jest nieodpowiednie na ślub. Zdarzają się jednak również nietradycyjne wesela, na których panna młoda lub wesele noszą niekonwencjonalne kolory, więc należy unikać czerni, jeśli to jest to, co mają na sobie.

Biorąc to pod uwagę, proszę uważaj na noszenie bieli na południowy ślub. Podobnie jak na innych weselach, biel jest zwykle zarezerwowana dla panny młodej, a noszenie tego samego koloru co ona będzie brakiem szacunku, ponieważ mogłoby się wydawać, że ją zaciemniasz.

Co to jest południowy strój formalny?

Według Southern Living, czarny krawat to najbardziej formalny strój na ślubach na południu. Oznacza to, że kobiety powinny nosić suknie do podłogi, a mężczyźni muszą nosić pełne smokingi.

Niektóre wesela na południu mogą również wspomnieć o formalnym stroju, w którym czarny krawat jest tylko opcjonalny. Więc to nie jest tak wielkie, ale kobiety nadal muszą nosić formalne sukienki koktajlowe, a mężczyźni w formalnych ciemnych garniturach.

Co to jest południowy strój koktajlowy?

Południowy strój koktajlowy jest również wymienny z półformalnym dress codem. Oznacza to, że kobiety mogą nosić sukienki koktajlowe, a mężczyźni mogą wybierać garnitury, które nie muszą być tak formalne, jak te, które założą na imprezie z czarnymi krawatami.

Jeśli masz wątpliwości co do południowego stroju ślubnego, w którym uczestniczysz, nie wahaj się wyjaśnić tej parze lub gospodarzom. Mając to na uwadze, zachowaj formalność i bycie dyskretnym jako podstawowa etykieta gościa weselnego.

Wniosek

I to wszystko! Właśnie omówiliśmy wskazówki, w co się ubrać na południowym ślubie, gdzie różne zasady ubioru i pory roku mają wpływ na twój strój jako gość.

Kodeks ubioru jest zwykle formalny lub półformalny i odbywa się na południu; musisz przygotować się na gorący klimat. Mamy nadzieję, że pomogło ci to wiedzieć, w co się ubrać; zostaw nam pytanie, jeśli je masz.