W co się ubrać na pogańskie wesele: najlepsze stroje

Jeśli nie masz pewności, w co się ubrać na pogańskie wesele, rozważ dwa czynniki. Porozmawiamy również o tym, czego można się spodziewać, biorąc udział w pogańskim weselu i co oznacza również ten rodzaj wesela.

Możesz również poczytać o tym, czym jest ślub duchowy, ponieważ jest to kolejne nietradycyjne podejście do ślubów. Zapraszam do przeglądania naszego bloga, aby zapoznać się z różnymi weselami i w co się na nie ubrać.

W co się ubrać na pogańskie wesele: najlepsze stroje

W co się ubrać na pogańskie wesele jako gość

Włącz naturalne elementy

Podobnie jak w przypadku każdego innego wesela, prosimy o sprawdzenie zaproszenia ślubnego, jeśli para ma na myśli konkretny dress code. Możesz je również sam, jeśli chcą czegoś bardziej formalnego lub niezobowiązującego dla swoich gości weselnych.

Wesela pogańskie generalnie nie są tak rygorystyczne, jeśli chodzi o zasady ubioru, jak tradycyjne wesela, więc możesz rozważyć lokalizację jako inspirację dla tego, co będziesz nosić. Podobnie jak w co się ubrać na wesele w stylu Boho, spróbuj włączyć do swojego stroju naturalne elementy.

Dodaj kwiaty i biżuterię z naturalnych kamieni do swojego ogólnego wyglądu. Goście płci męskiej i żeńskiej mogą również zdecydować się na ubrania wykonane z naturalnych tkanin.

Użyj sezonu jako inspiracji

Oprócz lokalizacji pogańskiego ślubu, podczas tworzenia stroju możesz również wybrać kolory sezonu. Na przykład możesz użyć ciepłych kolorów, gdy jest jesień, pastelowych i jasnych kolorów na zimę, jasnych kolorów na lato i zieleni na wiosnę.

Jednak nadal chcesz sprawdzić z parą, czy kolory nie są dla nich obraźliwe. Nie chcesz też nosić tego samego koloru co panna młoda lub pan młody.

Ponadto nie zapomnij ubrać się wygodnie w zależności od pogody. Noś warstwy, gdy jest zimno i wybieraj oddychające materiały, gdy jest gorąco.

Jaki kolor nosić na pogańskim weselu

W przeciwieństwie do tradycyjnych wesel, gdzie często się ich unika, zobaczysz, że niektóre pogańskie wesela mają gości ubranych na czarno lub na biało. Oczywiście nadal chcesz sprawdzić z parą, czy uważają, że te kolory są odpowiednie na ich ślub, ale nie powinieneś się dziwić, jeśli możesz założyć białą sukienkę lub całkowicie czarny garnitur i spodnie.

Inne ciekawe kolory na pogańskim weselu to czerwony, pomarańczowy, żółty, zielony lub brązowy. Kolory te często przypominają naturę i będą wyglądać przede wszystkim odpowiednio na pogańskich weselach, które zwykle odbywają się w plenerze.

Co to jest pogańskie wesele?

Według BBC pogański ślub oznacza spotkanie dwojga ludzi w równym i pełnym miłości partnerstwie seksualnym. Poganie cenią sobie przysięgi, które składają sobie nawzajem, dlatego często są one bardziej szczere i niepowtarzalne niż standardowe przysięgi na innych weselach.

Oczekuje się również, że w sprawie ślubów skonsultują się z odprawiającym ceremonię, którym jest Kapłan lub Kapłanka. Para przysięgnie sobie nawzajem przed swoimi bogami i boginiami na „postie ręki”.

Co to jest pogańska ceremonia ręcznego postu?

Pogańska ceremonia ręcznego postu odnosi się do ceremonii ślubnej praktykowanej przez pogan i jest tak nazywana, ponieważ ich ręce są związane. Para może pościć ręcznie w tradycyjnym okresie roku i dnia, a po każdym roku i dniu odnawiać śluby.

Warto zauważyć, że niektórzy poganie również trzymają ręce na całe życie, podczas gdy inni przez całe swoje przyszłe życie, zgodnie z wiarą w reinkarnację. Ślub lub post pogański zwykle odbywa się na świeżym powietrzu i rozpoczyna się od zaznaczenia świętej przestrzeni, uhonorowania Czterech Żywiołów, a następnie powitania obecnych gości.

Podobnie jak w przypadku innych religijnych ceremonii ślubnych, bogowie i boginie zostaną wezwani do pobłogosławienia pary. Odbędzie się również wymiana pierścionków, a ceremonia zakończy się, gdy para przeskoczy z miotłą trzymając się za ręce, symbolizując, że przekraczają granicę między swoim starym a nowym życiem jako nowożeńcy.

Co się dzieje na pogańskim weselu?

Oto elementy pogańskiego ślubu według American Weddings Blog autorstwa American Marriage Ministries:

 • Goście gromadzą się w kręgu wokół urzędnika i pary; nazywa się to świętym kręgiem
 • Urzędnik pobłogosławi przestrzeń i stworzy duchowy krąg, wzywając bogów, boginie i duchy objęte przez pogan
 • W pobliżu odprawiającego znajduje się również ołtarz z ofiarami, które mogą być użyte w rytuale jedności pary
 • Tradycyjne posty na rękach i wymiana przysięgi; czasami wymiana pierścienia jest wliczona w cenę
 • Służący i goście mogą czytać, wiersze, piosenki i inne radosne lektury
 • Czy Handfasting to legalne małżeństwo?

  Handfasting może być legalnym małżeństwem, o ile twój urzędnik jest certyfikowany. I chociaż post jest tradycyjnie wykonywany na ślubach pogańskich, nie musisz być religijny ani identyfikować się z innymi religiami, aby rozważyć post na swoim weselu.

  Pary o różnych wyznaniach mogą również zdecydować się na neutralną ceremonię, taką jak post na rękach, ponieważ nie koncentruje się na jednej lub konkretnej religii.

  Wniosek

  I to wszystko! Właśnie dowiedzieliśmy się, w co się ubrać na pogańskie wesele, które w zależności od pary może być formalne lub nieformalne.

  Pogańskie wesela zwykle odbywają się w plenerze, więc przy wyborze stroju możesz wziąć pod uwagę naturalne elementy i porę roku. Niektórzy mogą nawet powiedzieć, że stroje dla gości są bardzo podobne do tego, co założysz na wesele Boho.