W co się ubrać na muzułmańskie wesele: wskazówki dla gości

Jeśli nie masz pewności, w co się ubrać na muzułmański ślub, pamiętaj o jednej rzeczy. Skromność jest niezbędna, aby zachować szacunek podczas muzułmańskiego ślubu.

A jeśli chcesz poznać więcej przewodników po etykiecie na różnego rodzaju wesela, polecamy przejrzenie naszego bloga. Na przykład, czy wiesz, w co się ubrać na żydowskie wesele?

W co się ubrać na muzułmańskie wesele: wskazówki dla gości

Co powinien ubrać gość na muzułmańskie wesele?

Zachowuj skromność

 • Jeśli nie masz pewności, zapytaj parę o akceptowalny strój, który powinieneś założyć na ich ślub
 • Muzułmańskie wesela odbywające się w meczecie będą wymagać skromności w kwestii ubioru gości
 • Kobiety muszą nosić długą sukienkę, która zakrywa nogi i ramiona, a mężczyźni muszą również nosić coś skromnego i formalnego, jak koszula z długim rękawem i długie spodnie
 • Goście muszą również zakryć włosy szalikiem lub szalem
 • Unikaj noszenia czegoś, co odsłania zbyt dużo skóry
 • Upewnij się, że Twój dekolt jest skromny, a ramiona, brzuch i kostki również są zakryte, a nie tylko ręce i nogi

Ponieważ zasięg jest niezbędny do zachowania skromności i szacunku, przeczytaj, jak nosić szal na weselu.

Jakiego koloru nie powinieneś nosić na muzułmańskim ślubie?

Zazwyczaj czarny, biały i czerwony to kolory, których należy unikać podczas udziału w muzułmańskim weselu. Możesz jednak również zapytać parę o kolory, które wybrałeś do swojego stroju, aby upewnić się, że przypadkowo nie wyglądasz na lekceważącą.

Podobnie jak na innych weselach, niektóre kolory przedstawiają pogrzeby i żałobę, dlatego najlepiej unikać ich noszenia podczas wesela.

Co nie-muzułmanin powinien ubrać na muzułmańskie wesele?

Różne rodziny muzułmańskie mogą różnić się oczekiwaniami co do odpowiedniego ubioru dla gości weselnych. Dlatego musisz zapytać pannę młodą lub pana młodego, jeśli nie jesteś pewien, w co się ubrać.

Najlepiej jednak założyć, że przy wyborze stroju należy zachować skromność. Na przykład unikaj ubrań, które są krótkie lub odsłaniają skórę.

Kobiety mogą być również poproszone o zakrycie głowy. A w przypadku gości płci męskiej należy również ćwiczyć ten sam poziom formalności, co goście płci żeńskiej, co oznacza, że ​​nie nosisz niczego niedbałego ani nie pokazujesz skóry.

Co nosisz na wesele w muzułmańskim meczecie?

Ubieraj się konserwatywnie, gdy uczestniczysz w weselu muzułmańskim w meczecie. Kobiety muszą upewnić się, że ich ramiona, klatka piersiowa, ramiona i nogi są zakryte, a także powinny nosić szalik na głowę.

Powinieneś nosić długie skarpety, aby zakryć kostki, ponieważ zdejmiesz również buty, gdy wejdziesz do meczetu. Przykładem dobrego stroju jest długa sukienka lub długa spódnica w połączeniu z koszulą z długim rękawem ze skromnym dekoltem.

Jeśli chodzi o gości płci męskiej, jest mniej ograniczeń w porównaniu z gośćmi płci żeńskiej. Jednak nadal musisz nosić coś, co zakrywa pępek do kolan lub rozważyć formalny strój, który zwykle nosisz na innych weselach, np. garnitur.

Co się dzieje na muzułmańskich weselach?

Czy po raz pierwszy uczestniczysz w muzułmańskim weselu? Oto kilka rzeczy, których możesz się spodziewać, aby mieć pewność, że będziesz szanować:

 • Uważnie przeczytaj zaproszenie i zapoznaj się z polityką pary dotyczącą ubioru, prezentów oraz innych nakazów i zakazów dla swoich gości (np. nigdy nie wręczania prezentów w pudełkach lub unikania noszenie jasnych kolorów i kolorów, takich jak biały i czarny, które można uznać za lekceważące)
 • Nie przynoś na wesele żadnych napojów alkoholowych
 • Odpowiedz na zaproszenie tak szybko, jak to możliwe
 • Nigdy nie spóźnij się na ślub
 • Nie zakładaj, że możesz zabrać ze sobą dodatkową osobę
 • Poznaj części wesela, w których oczekiwana jest Twoja obecność, i weź udział we wszystkich
 • Przeczytaj o ustawieniu miejsc siedzących dla gości, ponieważ możesz być posegregowany według płci
 • Może być również konieczne powstrzymanie się od kontaktów towarzyskich z płcią przeciwną
 • Zapoznaj się z zasadami i tradycjami muzułmańskimi, zwłaszcza gdy ślub odbędzie się w meczecie
 • Nigdy nie dotykaj Koranu, jeśli nie jesteś muzułmaninem
 • Nie bój się prosić o wskazówki, jeśli nie masz pewności, co dalej

Ile pieniędzy dajesz na muzułmańskim weselu?

Nie ma konkretnej zasady co do kwoty, jaką należy dać na muzułmańskim weselu. Może wahać się od 30 do 200 USD, ale ostatecznie możesz zdecydować, co chcesz dać.

Możesz także zapytać samą pannę młodą lub pana młodego o upominek, którego chcą. Jednak gotówka jest bardziej tradycyjnym prezentem niż przedmioty na wielu muzułmańskich weselach.

Co dajesz w prezencie na muzułmańskim weselu?

Większość ślubów muzułmańskich nie przyjmuje prezentów w pudełkach, a para nie prowadzi nawet rejestru prezentów. Możesz otrzymać polecenie przyniesienia gotówki, ale nie dawaj pieniędzy bezpośrednio parze.

Pełne szacunku podejście polega na włożeniu pieniędzy do koperty, a następnie wręczeniu ich na przyjęciu weselnym. Inną opcją jest wysłanie go do domu pary.

Wniosek

I to wszystko! Właśnie dowiedziałeś się, w co się ubrać na muzułmański ślub, na którym oczekuje się skromności i konserwatywnego ubioru.

Kobiety muszą upewnić się, że nie pokazują zbyt dużo skóry, a może nawet będą musieli zakryć włosy i kostki, jeśli muzułmański ślub odbywa się w meczecie. Jeśli chodzi o gości płci męskiej, oczekiwana jest również formalność.

Jeśli nie masz pewności, zawsze możesz zapytać również parę.

Uczestniczysz też w katolickim weselu? Przeczytaj, w co się ubrać na katolickie wesele.