W co się ubrać na meksykańskie wesele: nakazy i zakazy

Omówimy, w co się ubrać na meksykańskie wesele jako panna młoda, pan młody i gość. A dla dodatkowego spokoju dołączymy również etykietę meksykańskiego ślubu, dzięki czemu będziesz wiedzieć, co należy, a czego nie, zwłaszcza w co się ubrać.

Czy chcesz również poznać poradniki dotyczące strojów na inne rodzaje wesel? Zapraszam do przeglądania naszego bloga, aby dowiedzieć się, w co się ubrać na ślub kościelny i nie tylko.

W co się ubrać na meksykańskie pomysły na ślub i strój

Panna młoda

Panna młoda może zdecydować się na suknię inspirowaną rdzennymi kobietami w postaci sukni ślubnej Huipil. Może również nosić coś z jasnymi haftami i kolorami, pod wpływem tego, co nosiły kobiety w starożytnym Meksyku.

Hiszpański wpływ jest również widoczny w przypadku niektórych sukien ślubnych na meksykańskie wesele. Należą do nich sukienki w stylu flamenco lub salsy lub sukienka z warstwowymi marszczeniami w połączeniu z bolerkiem i welonem mantilla na luksusowe wesele.

Nie zapomnij o biżuterii, ponieważ ma ona również wpływ na meksykański ślub. Panna młoda może nosić przyciągające wzrok kryształy i koraliki, które są tak samo kolorowe jak jej suknia.

Pan młody

Podobnie jak panna młoda, panowie młodzi na meksykańskim weselu są również bardzo stylowi. Meksykański pan młody tradycyjnie nosi koszulę o nazwie guayabera w połączeniu z czarnymi lnianymi spodniami.

Guayaberę można odróżnić od innych lnianych koszul, ponieważ posiada dwie pionowe plisy lub hafty oraz cztery przednie kieszenie. Niektórzy panowie nawet łączą tę koszulę z bolerkiem i zachodnimi butami do swojego obuwia.

Jednak niektórzy panowie młodzi na meksykańskim weselu mogą nosić klasyczny czarny garnitur lub smoking, jeśli wolą.

Goście

Wesele meksykańskiego wesela jest dopasowane, podobnie jak inne rodzaje wesel. Oznacza to, że druhny i ​​drużbowie są skoordynowani, niezależnie od tego, czy chodzi o ich suknię, czy o krawat drugiej osoby.

Dziewczynki z kwiatami i nosiciele pierścionków również dopełniają resztę wesela. Ale co powinieneś ubrać na meksykańskie wesele jako gość?

Ponieważ meksykańskie wesela odbywają się w kościele, goście muszą nosić odpowiedni strój kościelny. Kobiety mogą założyć niezbyt skromną sukienkę lub połączyć ją z szalem zakrywającym ramiona.

Mężczyźni natomiast mogą nosić garnitury i spodnie. Upewnij się, że sprawdziłeś ubiór, aby mieć pewność.

Czy można nosić czerwony na meksykańskie wesele?

Podobnie jak inne meksykańskie uroczystości, meksykańskie wesele nie stroni od kolorowych motywów, w tym czerwieni. Strój weselny może nawet zawierać czerwony haft i inne detale, takie jak koronka.

Niektóre panny młode również włączają czerwień do swoich sukien ślubnych, aby symbolizować namiętne małżeństwo. Więc jako gość, powinno być dobrze ubrać się w czerwień na meksykańskie wesele, o ile nie odciągnie to uwagi od pary.

Pamiętaj o weselnej etykiecie, by nie umniejszać pary, zwłaszcza panny młodej. Możesz sprawdzić z samą panną młodą, zasady dotyczące ubioru lub wybrać ciemniejszy odcień czerwieni, aby nie rozpraszało to tak bardzo.

Jeśli chcesz mieć wyjątkowe kolory na weselu, niektóre pary organizują dziwaczne ceremonie. Na przykład przeczytaj, w co się ubrać na wesele Halloween.

Czy możesz założyć czarną sukienkę na meksykańskie wesele?

Czarny jest dopuszczalnym kolorem do noszenia na meksykańskim ślubie, zwłaszcza w formalnym otoczeniu. Goście mogą założyć czarną sukienkę lub czarny garnitur i krawat, zwłaszcza na wesele kościelne.

Jednak bardziej odpowiednie może być włączenie innych kolorów do swojego stroju, zwłaszcza jeśli ślub odbywa się w ciągu dnia. Możesz dodać do swojego stroju żywe meksykańskie kolory, takie jak czerwony, pomarańczowy lub niebieski.

Czerń kojarzy się czasem z pechem i żałobą w niektórych kulturach. Ale czy wiesz, że niektóre panny młode wybierają nawet czarną suknię ślubną?

Oto, co oznacza czarna suknia ślubna.

Jaka jest tradycja meksykańskich ślubów?

Msza katolicka

W kościele odbywa się tradycyjna meksykańska ceremonia ślubna i zazwyczaj jest to pełna katolicka msza, która trwa godzinę. Możesz spodziewać się takich elementów jak komunia w tej świętej nabożeństwie.

Los Padrinos

Los Padrinos odnoszą się do oficjalnych sponsorów meksykańskiego ślubu. Państwo młodzi wybierają je sami i można ich uznać za sponsorów wręczających prezenty lub sponsorów będących wzorami do naśladowania.

El Lazo

Duży różaniec lub jedwabny sznur otaczają parę przy padrino i madrinie na meksykańskim weselu. Oznacza to stanie się jednością w oczach Boga i jest ono przechowywane na zawsze w domu nowożeńców.

Las arras matriomoniale

Las arras matriomoniales to monety ślubne na meksykańskim weselu. To 13 monet, które symbolizują Jezusa i jego 12 uczniów, a także przedstawiają bogactwo pana młodego.

La Tornaboda

La Tornaboda odnosi się do after-party z bliskimi przyjaciółmi i rodziną. Dzieje się to po przyjęciu, ale obejmuje tylko osoby najbliższe parze.

Wniosek

I to wszystko! Właśnie dowiedzieliśmy się, w co się ubrać na meksykańskie wesele i zawiera on starożytny i tradycyjny strój z hiszpańskimi wpływami.

Jako gość pamiętaj o formalności i skromności, ponieważ meksykańskie śluby odbywają się w kościele. I podobnie jak na innych weselach, sprawdź godzinę i dress code, by o wiele łatwiej zdecydować się na strój.