W co się ubrać na letnie wesele: najlepsze pomysły na strój

Jeśli nie masz pewności, w co się ubrać na letnie wesele, skorzystaj z tego dwuetapowego przewodnika. Najpierw porozmawiamy o tym, jak lokalizacja i kod ubioru mogą pomóc Ci zdecydować się na strój jako gość.

Znajdziesz tu również kilka inspiracji, które warto wziąć pod uwagę przy stroju ślubnym. Ale co, jeśli zamiast tego wybierasz się na zimowy ślub?

W co się ubrać na letnie wesele: najlepsze pomysły na strój

Napisaliśmy również przewodnik, w jaki sposób się ubrać na zimowy ślub i zachęcamy do przeglądania naszego bloga, aby uzyskać więcej wskazówek dotyczących etykiety ślubnej.

W co się ubrać na letnie wesele jako gość

Podążaj za lokalizacją

Śluby letnie to często śluby docelowe. Dlatego musisz wybrać strój, który byłby odpowiedni dla miejsca, czy to na plaży, czy w kraju.

Na przykład letnie wesela na plaży często wymagają od gości noszenia sukienek maxi i lnianych koszul. Z drugiej strony, jeśli jest to wesele na wsi, musisz ubierać się funkcjonalnie, aby nie męczyć się z chodzeniem.

Miejsce ślubu da Ci również wyobrażenie o temperaturze. Odbędzie się latem, a niektóre strony mogą wydawać się gorętsze niż inne, więc zaplanuj kolory i materiały swojego stroju.

Jaki jest strój?

Jak w przypadku każdego innego ślubu, powinieneś sprawdzić zaproszenie na ślub lub stronę internetową, aby poznać strój na letnie wesele, w którym będziesz uczestniczyć. Para wspomni o żądanym motywie i kolorach, aby pomóc Ci wybrać strój.

Ale jak ubrałbyś się na przykład na oficjalne letnie wesele? Ponieważ jest lato, nie musisz czuć się niekomfortowo w długich i grubych strojach.

Kobiety mogą wziąć pod uwagę spodnie, podczas gdy mężczyźni mogą wybrać oddychające smokingi. Jeśli jest to półformalne, sukienki maxi dla kobiet oraz dopasowane spodnie i marynarki dla mężczyzn mogą być dopuszczalne.

Niektóre pary mogą wskazać na wesele nieformalne na letnie wesele, zwłaszcza jeśli jest to ślub na plaży. Jeśli weźmiesz udział w jednym z nich, możesz potwierdzić z parą młodą, czy odpowiednie byłyby stroje takie jak kantar, chusty, spodnie khaki lub polo.

Jaki kolor należy nosić na letnie wesele?

Przede wszystkim prosimy o zapoznanie się z paletą kolorów wskazaną na zaproszeniu ślubnym. Możesz również czerpać inspirację ze schematu kolorów zaproszenia, ponieważ najprawdopodobniej te same kolory zobaczysz na weselu.

Najpopularniejszymi kolorami używanymi na letnich weselach są jasne i odważne odcienie, takie jak czerwony i żółty, ale wpływ ma również motyw i lokalizacja. Na przykład tradycyjne i formalne wesela letnie często wykorzystują ciemne odcienie, takie jak granat, podczas gdy wesela w plenerze wiejskim mają delikatniejsze kolory różu i fioletu.

Letnie wesela w pomieszczeniach również mają tę samą kolorystykę z pastelami, co wesela na plaży, gdzie pary mogą akceptować kwiaty i inne nadruki. Następnie nie zapomnij o czasie ślubu, ponieważ wesela wieczorne zwykle używają ciemnych kolorów w porównaniu do porannych i popołudniowych ślubów letnich.

Przeczytaj, jak dobrać granatową sukienkę na wesele.

Jaki kolor nie jest odpowiedni na letnie wesele?

Całkowicie biały, czarny lub czerwony strój może być lekceważący na letnim ślubie lub ogólnie na jakimkolwiek weselu. Nie oznacza to jednak, że nie możesz uwzględnić tych kolorów w swoim stroju.

Możesz również porozmawiać z parą młodą, jeśli niektóre kolory są niedostępne. W końcu istnieją różne kultury, a niektórzy mogą uznać określone kolory za nieodpowiednie na wesele.

Co nosisz na nieformalne letnie wesele na świeżym powietrzu?

Zdecyduj się na luźne i luźne stroje, jeśli jesteś zaproszony na letnie wesele w plenerze o swobodnym motywie. Dopuszczalne są zwiewne sukienki, luźne koszule, szorty, a nawet topy bez rękawów.

Musisz również wziąć pod uwagę wygodę, unikając bardzo długich ubrań, które mogą być uciążliwe podczas chodzenia. A skoro już o tym mowa, wesela w plenerze zazwyczaj nie wymagają szpilek i eleganckich butów, zwłaszcza tych, w których obowiązuje swobodny ubiór.

Możesz rozważyć wygodne obuwie, takie jak sandały, aby ułatwić poruszanie się. A jeśli chodzi o ogólny strój, mniej znaczy więcej, w tym makijaż i akcesoria.

Czego nie powinieneś nosić na letnie wesele?

Uczestnicząc w letnim weselu, należy unikać przebierania się lub przebierania się. Dlatego ważne jest, aby sprawdzić ubiór, ponieważ jeden ślub może zaakceptować kwiaty, podczas gdy inny prosi swoich gości tylko o jeden schemat kolorystyczny.

Jak na każdym innym weselu, musisz trzymać się wskazań Pary Młodej. Pamiętaj też o podstawowej etykiecie, jak nie ubieranie się jak na weselu i unikanie czegoś zbyt przyciągającego wzrok.

Byłoby najlepiej, gdybyś omijał biel, ponieważ jest to tradycyjnie zarezerwowane dla panny młodej jako gość płci żeńskiej. Nigdy nie powinieneś jej przyćmiewać, więc uważaj na strój, który będziesz nosić.

Co nosisz na wesele w upalną pogodę?

Luźne materiały, lekkie tkaniny i delikatne kolory są odpowiednie na ślub w upalne dni. Pamiętaj jednak o długościach, ponieważ nadal chcesz być wystarczająco skromny, aby dostosować się do ubioru.

Wniosek

I to wszystko! Właśnie omówiliśmy, w co się ubrać na letnie wesele, biorąc pod uwagę lokalizację i kod ubioru.

Ponieważ letnie wesela są często weselami w plenerze, możesz ujść w swobodnym stroju. Jednak zawsze sprawdź zaproszenie, aby upewnić się, że przestrzegasz kodu ubioru i schematu kolorów.