Typowe błędy przy świeczniku, o których musisz wiedzieć

Robienie świec to przyjemna zabawa z przyjaciółmi. Gdy zdobędziesz podstawy wytwarzania świec, wytwarzanie pięknych świec jest dość łatwe. Jednak błędy przy robieniu świec mogą być frustrujące, gdy świeca zawodzi lub nie wygląda tak, jak chciałeś.

Znajomość typowych błędów świec przed próbą wytworzenia świec może pomóc zaoszczędzić czas i wysiłek w przypadku, gdy coś pójdzie nie tak z twoją świecą. Oto niektóre z najczęstszych błędów przy robieniu świec, których należy unikać podczas robienia świec:

Typowe błędy przy świeczniku

1) Brak znajomości progu zapachu

Nigdy, przenigdy, nie używaj zbyt dużej ilości zapachu do wyrobu świec, jest jednym z najczęstszych błędów przy wytwarzaniu świec. Zbyt wysokie stężenie olejku zapachowego może powodować podrażnienia skóry lub wywołać alergie podczas palenia świec zapachowych. Co więcej, ludzie mogą uznać twoją świecę za nieprzyjemny zapach, ponieważ są wrażliwi na silne zapachy lub mogą odczuwać mdłości.

2) Nieznajomość odpowiedniego koloru do produkcji świec

Znajomość teorii kolorów świec może pomóc w stworzeniu pięknych świec, które będą świetnie wyglądać z świecznikami i oświetleniem, a także w dokonywaniu lepszych wyborów świec pasujących do różnych rodzajów świec, takich jak wota lub słupy.

3) Używanie poczerniałego wosku pszczelego podczas robienia świec

Nigdy nie wolno używać poczerniałego wosku pszczelego przy wytwarzaniu świec, ponieważ zmieni to kolor świecy; kolor świecy okaże się ciemniejszy niż zamierzony. Jeśli używasz ciemnej, woskowej czerni, wybierz jaśniejszy barwnik, taki jak kość słoniowa, zamiast wybierania czarnego barwnika do produkcji świec. Możesz również zmieszać ze sobą dwa barwniki, aby uzyskać pożądany kolor świecy.

4) Zapalanie świecy zbyt długo lub nie pozwalanie świecy płonąć wystarczająco długo

Twoja świeca będzie wyglądać nierówno i może również wywoływać efekt tunelowania, gdy palisz ją dłużej niż jest to wymagane. Jeśli nie pozwolisz, aby świeca paliła się wystarczająco długo, świeca może mieć ślady sadzy spowodowane niepełnym spaleniem wosku świecy. W obu przypadkach wygląd świecy można poprawić, wsypując ją do pojemnika na świece po stwardnieniu wosku ze świecy.

5) Przycinanie knotów zbyt blisko płynnego wosku świecowego

Knot należy przyciąć przed pójściem spać, ponieważ może to spowodować kapanie wosku na stoliki lub powierzchnie znajdujące się blisko miejsca, w którym umieszcza się świeczniki. Możesz również wybrać świeczniki, które mają szeroką podstawę, aby uniknąć kapania wosku do świecznika.

6) Nie czekanie, aż wosk ze świecy całkowicie ostygnie przed wylaniem

Wosk ze świecy będzie wyglądał brzydko, jeśli wylejesz go przed lub gdy jest jeszcze gorący i jeszcze nie ostygł całkowicie. Jeśli pojemnik na świecę ma cienką krawędź, spróbuj zamiast tego użyć pręta z knotem, aby w razie potrzeby łatwo wyjąć pojemnik na świecę, nie uszkadzając w ogóle wosku ze świecy.

7) Nieznajomość różnicy między olejkami zapachowymi naturalnymi i kosmetycznymi

Naturalne olejki zapachowe pochodzą ze źródeł roślinnych, takich jak kwiaty, owoce, liście, drewno, przyprawy i zioła, podczas gdy olejki zapachowe klasy kosmetycznej to te, które zostały wyprodukowane z dodatkami, stabilizatorami i innymi chemikaliami.

8) Używanie pojemników wykonanych z niewłaściwego rodzaju materiału

Wybór pojemników na świece, które nie są przeznaczone do produkcji świec, może prowadzić do katastrof związanych ze świecami, takich jak eksplodująca świeca lub świeca, która nie pali się prawidłowo i równomiernie.

9) Nieznajomość wskazówek dotyczących bezpieczeństwa przy wytwarzaniu świec

Wskazówki dotyczące bezpieczeństwa przy wytwarzaniu świec pomogą Ci uniknąć typowych błędów przy wytwarzaniu świec, takich jak rozlanie wosku na skórę i ubranie, plamy z wosku, poślizgnięcie się na rozlanym wosku ze świecy i poparzenie się gorącym woskiem podczas robienia świec.

10) Nie wiem, z jaką odpowiednią temperaturą pracować

Musisz przestrzegać wytycznych dotyczących temperatury wytwarzania świec, aby uniknąć przelania się wosku ze świecy do pojemnika podczas wytwarzania świec.

11) Nie wiem, jak długo należy palić świecę

Musisz wiedzieć, jak długo należy palić świecę, aby uzyskać najlepsze rezultaty świecy. Jeśli zostawisz świecę bez nadzoru, gdy się pali, upewnij się, że świeca może się bezpiecznie palić, nie powodując pożaru lub innych wypadków.

12) Nie wiem, jak długo należy pozostawić wosk do stwardnienia przed wylaniem

Jest to jeden z najczęstszych błędów przy robieniu świec, kiedy wiesz, kiedy świeca stwardnieje. Nigdy nie wolno wlewać wosku do świecy, jeśli wcześniej nie stwardniał wystarczająco, ponieważ może to spowodować problemy z wyglądem świecy, a także może spowodować powstawanie pęknięć na Twojej powierzchni. Zalecany czas utwardzenia wosku ze świecy to tydzień.

13) Brak wiedzy o idealnej długości odprowadzania świecy dla pręta knota

Długość knota świecy musi być odpowiednia, w przeciwnym razie może nie palić się prawidłowo i równomiernie. Możesz wybrać knoty świec, które są krótsze niż zalecane, jeśli chcesz na przykład rozmiary świec wotywnych.

14) Używanie tanich materiałów podczas robienia świec w domu

Robiąc świece w domu, unikaj używania tanich materiałów, ponieważ nie będą one odpowiedniej jakości, więc Twoja świeca będzie źle wykonana, z problemami takimi jak nadmierne topnienie wosku lub pękanie szkła świecowego podczas palenia.

15) Wybór niewłaściwego rozmiaru pojemnika

Zbyt mały pojemnik na świece nie może pomieścić całego stopionego wosku ze świec przed wylaniem, podczas gdy pojemnik na świece, który jest zbyt duży, marnuje wosk i wymaga więcej knota.

Wniosek

Mając odpowiednią wiedzę i odpowiednią technikę, możesz z łatwością wykonać piękne świece, wykonując proste procedury, dzięki czemu nie będziesz mieć problemów z tworzeniem pięknych świec do codziennego użytku lub na specjalne okazje. Aby dowiedzieć się więcej o technikach wytwarzania świec i tworzeniu wspaniale wyglądających dekoracji świec, odwiedź naszą stronę.