Szalone, ale przydatne rzeczy, które możesz zrobić ze świecami

Świece to jeden z najlepszych sposobów na urozmaicenie pokoju. Są stosunkowo niedrogie, trwałe i występują w wielu różnych rozmiarach, kolorach i zapachach. Jest mnóstwo rzeczy, które możesz zrobić ze świecami, a niektóre pokażemy ci w tym artykule.

Jednak większość ludzi nie pomyślałaby o używaniu świec do niczego poza rozświetlaniem ciemności lub zapewnianiem atmosfery swoimi świecącymi płomieniami. Prawda jest taka, że ​​są szalone, ale przydatne rzeczy, które możesz zrobić ze świecami, po prostu przyciągając ich umysł!

Szalone

Oto 10 z nich, które zebraliśmy w jednym artykule:

1. Zrób własne świece zapachowe

Robienie własnych świec to świetny sposób na zrobienie ich dokładnie tak, jak chcesz. Możesz użyć zapachów, które lubisz, a nawet możesz dodać olejki eteryczne lub suszone kwiaty.

2 . Zgaś ogień świeczkami

Jeśli kiedykolwiek w twoim domu wybuchnie pożar, zawsze najlepiej zachować spokój i ocenić sytuację. Jeśli ogień nie jest jeszcze zbyt duży, spróbuj użyć przedmiotów w domu, aby go ugasić. Jeśli nie, chwyć strategię wyjścia i wynoś się stamtąd! A jeśli wszystko inne zawiedzie, zapal kilka świec! Świece są zaskakująco dobre w gaszeniu pożarów. Oczywiście, gdy ostygną wystarczająco, aby nie były już łatwopalne.

3. Podaruj sobie gorący olejek

Wprawdzie może to nie być najlepszy pomysł, jeśli jest zima i nie chcesz marznąć podczas codziennych czynności, ale nałożenie gorącego ręcznika lub prześcieradła na głowę podczas podgrzewania świecą jest bardzo kojące.

4. Umieść świece w lodówce, aby pachniało latem przez cały rok

Jeśli masz ochotę na lato przez cały rok, spróbuj zapalić kilka świec w lodówce! Możesz kupić wosk do lodówki, który pachnie jak wanilia lub kokos i sprawi, że wszystko będzie pachnieć latem.

5 . Otwórz ciasny słoik ze świeczką i opaską do włosów

Masz dość otwierania słoików z ogórkami rękoma? Spróbuj zamiast tego użyć świecy i opaski do włosów. Najpierw zapal świecę (aby mogła się bezpiecznie palić). Następnie weź nieużywaną gumkę do włosów i owiń ją wokół główki słoika.

Na koniec drugą ręką przytrzymaj świecę przy otworze słoika, aż poczujesz trochę ciepła. Gorące powietrze powinno rozluźnić pokrywę na tyle, aby można ją było otworzyć.

6. Zrób mini saunę ze swojej łazienki

Jeśli w Twoim domu nie ma miejsca na saunę, spróbuj zrobić ją w swojej łazience!

Wszystko, czego potrzebujesz, to zasłona prysznicowa, która jest wystarczająco długa, aby owinąć się wokół Ciebie, gdy siedzisz, oraz dwa duże wiadra wypełnione do połowy wodą.

Zawieś je na przeciwległych końcach drążka prysznicowego za uchwyty, a następnie zawieś kolejną zasłonę prysznicową za nią na wieszakach przymocowanych do drążka. Możesz podgrzać wodę w wiaderkach przy pomocy świecy i zasunąć zasłonę, by uzyskać parny relaks.

7. Odtwórz zapach dowolnej szminki za pomocą świeczki

Jeśli chcesz pachnieć jak truskawki, ale nie masz w pobliżu żadnego balsamu o zapachu truskawki, spróbuj zamiast tego zapalić świecę o zapachu wanilii!

Wszystko, co musisz zrobić, to zalać gorącą wodą kryształki kawy rozpuszczalnej w małej miseczce, aż całkowicie się rozpuszczą.

Następnie dodaj trzy krople czerwonego barwnika spożywczego i pięć kropli ekstraktu truskawkowego. Na koniec dodaj do niego swój ulubiony zapachowy wosk ze świecy, wrzucając kawałki do pojemnika jeden po drugim, ciągle je mieszając.

Kiedy prawie całkowicie się rozpłyną, przestań mieszać i ostudź. Po schłodzeniu wlej wosk do podgrzewacza lub świecy, aby uzyskać ten truskawkowy zapach!

8. Wyczyść pędzle do makijażu świeczką i odrobiną zapalniczki

Nałóż trochę płynu do zapalniczek na ręcznik papierowy, a następnie przytrzymaj go przy nie zapalonej świecy, aż zapali się płomień. Teraz myj pędzle do makijażu w płomieniach, aż znów będziesz mieć czyste! Odłóż je na bok, gdy będą wystarczająco suche, aby się nie poparzyć.

9. Rozpal ogień w śniegu za pomocą kilku świec

Jeśli wszystko inne zawiedzie w rozpaleniu ognia w mokrym śniegu lub deszczu, spróbuj użyć świec! Wystarczy umieścić je w równych odległościach od siebie w miejscu, w którym coś się zapali. Następnie przykryj je śniegiem, aby rzucić na nie cień, dzięki czemu płomień lepiej się załapie i ostatecznie zamieni się w większy ogień!

10 . Użyj świecy do czyszczenia potłuczonego szkła

Zgaś świece i upewnij się, że w pomieszczeniu nie ma wentylacji (żaluzje, zamknięte drzwi itp.). Ostrożnie zmieść duże kawałki szkła i połóż je na ręczniku papierowym lub kawałku tektury.

Kiedy już wszystko zbierzesz, trzymaj nad nią świecę. Ciepło świecy pomoże zebrać mniejsze odłamki szkła, które mogą nie zostać złapane przez odkurzacz lub miotłę.

Następnie delikatnie wlej trochę gorącej wody na nieużywaną tackę na kostki lodu i użyj jej do spłukania wszystkiego, co zebrałeś. Gdy woda się wyleje, podnieś tacę i wysusz ją suszarką.

11. Usuwanie plam za pomocą nieużywanych świec

Jeśli masz starą świecę, która się zmarnuje, ponieważ po stopieniu nie była idealnie gładka, pamiętaj o jej zachowaniu! Może być używany jako narzędzie polerujące do usuwania plam woskowych.

Wszystko czego potrzebujesz to świeca i czysta szmatka, taka jak stara koszulka lub skarpetki. Po prostu przetrzyj zaplamiony obszar, aż cały kolor przeniesie się na ściereczkę pod spodem.

Następnie wylej trochę mydła do naczyń na inny kawałek tkaniny i potrzyj go w miejscu, w którym usunąłeś plamy za pomocą domowej roboty „polerki”, aż odejdą!

12 . Natychmiastowe lustro ze świecą

Wszystko, czego potrzebujesz do stworzenia tymczasowego lustra, to świeca i powierzchnia, która nie zapali się podczas jej używania. Połóż rękę na ścianie (lub w innym niepalnym miejscu, które lubisz) i trzymaj płomień bezpośrednio pod dłonią, aż ciepło sprawi, że się poci.

Następnie wytrzyj to, co zbiera się na dłoni, kolejną czystą szmatką i voila! Będziesz miał chwilę przed i po spojrzeniu na wszystko, co chcesz zobaczyć. Możesz to również zrobić białą kredą lub pudrem dla niemowląt, jeśli nie lubisz spoconych dłoni.

13. Spraw, aby świece unosiły się w wannie za pomocą kremu do golenia

Nasącz trochę taniego kremu do golenia w balony, które są wystarczająco duże, aby zmieściły się nad świecą. Następnie zwiąż je i włóż świecę do właśnie utworzonego otworu. Nadmuchaj każdy balon trochę bardziej, aby mógł utrzymać się na powierzchni, a następnie umieść go w dowolnym miejscu w wannie, aby uzyskać wspaniałe doznania sensoryczne!

A kiedy skończysz ze świecami, wyjmij suszarkę do włosów, aby pozbyć się resztek kremu do golenia, aby rzeczy się nie zatykały.