Świetne wskazówki, jak wieszać zasłony z tyłu za pomocą klipsów

Jeśli szukasz schludnego i plisowanego wyglądu, to firany z zakładkami z tyłu lub z ukrytą zakładką są dla Ciebie idealne. Te proste i eleganckie kawałki tkaniny pięknie zawieszone na oknach zapewnią Ci dopasowany i unoszący się wygląd. Oto jak powiesić zasłony z zakładkami za pomocą klipsów.

Problem z zasłonami z ukrytymi zakładkami polega na mobilności materiału podczas próby otwierania i zamykania okiennic. Na szczęście mamy w zanadrzu kilka sztuczek, które nauczą Cię wieszać zasłony z zakładkami za pomocą klipsów.

Możesz przymocować go do górnej części zasłony, aby wydłużyć lub ukryć za tkaniną, ściskając tył zakładek i przycinając pierścień na zasłonie. Wsuń go na drążek, a tam masz elegancką zasłonę z tylną zakładką, którą możesz łatwo rozsunąć, kiedy tylko zechcesz.

Zasłony z tyłu

Różne zasłony dodają różnych efektów wizualnych do wystroju wnętrza. Jeśli wolisz dobrze plisowany, dopasowany i elegancki wygląd, zdecydowanie powinieneś uwzględnić w swoich opcjach zasłony z tyłu.

Ten kawałek materiału ma wbudowaną zakładkę wszytą na tylnej podszewce nagłówka kurtyny. Pozwala bezproblemowo wsunąć wędkę przez wypustki czyniąc ją niewidoczną z przodu. Ukryte zakładki dają iluzję unoszącej się kurtyny i tworzą stosunkowo czysty projekt.

Niestety te zakładki to również kawałki materiału. Nadaje górnej krawędzi draperii stosunkowo mocny układ, co utrudnia poruszanie się. Z drugiej strony pomaga w utrzymaniu zakładek i zakładek prosto i na swoim miejscu.

Więc po co wieszać to za pomocą pierścieni? Niektórzy z was mogą argumentować, że celem zasłon z tyłu jest uzyskanie dopasowanego wyglądu bez marnowania klipów i widoczności szpilek. W końcu oglądanie klipsów przymocowanych do zasłony naprawdę rujnuje jej cały cel.

Korzystanie z klipsów

Pierścienie z klipsem mogą szybko pomóc w rozsuwaniu i zamykaniu zasłon z tylnymi zakładkami, nie martwiąc się, że ostra krawędź tkaniny utrudnia jej ruch. Są również fantastyczne, pomagając właścicielom domów w dostosowywaniu długości zasłony.

Korzystanie z klipsów do zawieszania firan z zakładkami to idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą eleganckich, czystych i unoszących się zasłon, ale także cieszą się elastycznością mocowań pierścieniowych w otwieraniu i zamykaniu zasłon okiennych.

Proces zawieszania

Po pierwsze, potrzebujesz zestawu sprzętu. Będzie to znacznie szybsza procedura, jeśli masz już zestaw zamków i ozdobnego drążka. Ale jeśli to Twój pierwszy raz, będziesz potrzebować ołówka, miarki, klipsów, wsporników, zasłony i wstępnie odmierzonego karnisza.

Krok 1: Zabezpieczanie wsporników

Jeśli masz już wsporniki i wędkę na miejscu, możesz pominąć ten krok.

Zaznacz, gdzie chcesz umieścić wsporniki. Standard jest co najmniej od czterech do ośmiu cali nad parapetem. Użyj taśmy mierniczej, aby zaznaczyć, gdzie powinny iść śruby. Wywierć otwory i zabezpiecz wsporniki na miejscu.

Krok 2: Mocowanie klipsów

Wyrównaj tylną zasłonę z zakładkami tak, aby zakładki były skierowane w Twoją stronę. Masz dwie opcje mocowania klipsów.

Opcja 1 — dołączenie w górnej części karty.

Umieść klips na górnej części zasłony. Przesuń pierścienie na pręcie i gotowe. Ta opcja pozwoli Ci wydłużyć zasłonę bez konieczności przerabiania materiału. Uzyskaj kałużę tkaniny na podłodze, aby uzyskać wyrafinowany i wspaniały wygląd.

Dzięki tej technice możesz użyć zasłon o standardowej długości i sprawić, by wyglądały na dłuższe niż w rzeczywistości. Do każdej zakładki można dopiąć pierścionek, aby uzyskać obcisłe plisy. Pomiń jedną lub dwie zakładki w mocowaniu pierścieni klipsa, aby uzyskać luźno zawieszony wygląd zasłony.

Opcja 2 — Ukrycie go za zakładką.

Jeśli nadal chcesz zachować czystość i unoszący się wygląd, jaki ma do zaoferowania zasłona z tylną zakładką, możesz ukryć pierścień za tkaniną. Ściśnij środek zakładki i przypnij pierścień o cal lub dwa poniżej górnej części.

Spróbuj pociągnąć za pierścień, aby zobaczyć jego pełną długość, zanim przesuniesz go po drążku. Jeśli jest przymocowany zbyt wysoko, spróbuj przesunąć go o cal poniżej. Tylko upewnij się, że nie wychodzisz poza rąbek zakładki zasłony. Po zamocowaniu pierścienia na żądanej długości przesuń go po drążku.

Krok 3: Zawieś wędkę

Mając idealnie przesuwany pierścień już na pręcie, przymocuj ostatnie elementy na obu końcach. Zawieś wędki na wspornikach i dokonaj niezbędnych regulacji. Teraz możesz z łatwością przesuwać zasłony i przesuwać je od lewej do prawej, otwierając i zamykając okiennice, jak chcesz.

Podsumowanie

Ta sprytna sztuczka, jak wieszać zasłony z zakładkami za pomocą klipsów, to doskonały sposób na dostosowanie długości zasłony bez zmian. Możesz też cieszyć się tym, co najlepsze z obu światów, dzięki pływającej i eleganckiej zasłonie z tylną zakładką, którą można łatwo otworzyć za pomocą klipsa.

Niezależnie od opcji, które wybrałeś, ważne jest, aby pamiętać, że szczegóły mają znaczenie. Bez względu na to, jak małe może się wydawać, te miniaturowe elementy naprawdę pomagają nam w dopracowaniu.