Suszarka wydaje dźwięk kliknięcia po wyłączeniu? 4 zaskakujące powody!

Czy szukasz, dlaczego suszarka wydaje dźwięk kliknięcia po wyłączeniu? Podczas uruchamiania cyklu w suszarce należy wziąć pod uwagę różne dźwięki. Dźwięk obracającego się bębna i przewracanej odzieży są typowe.

Niewątpliwie jesteś przyzwyczajony do słyszenia wibracji wydobywających się z silnika, a także niewielkich wstrząsów spowodowanych chwiejnymi nogami. Z drugiej strony, odgłosy znikania, klikania i klikania są trudniejsze do przeoczenia.

Suszarka wydaje dźwięk kliknięcia po wyłączeniu? 4 zaskakujące powody!

Za każdym razem, gdy słyszysz odgłos metali uderzających o metal, twój słuch staje się napięty, a umysł ostrzega cię o możliwości wystąpienia takich innych dźwięków. Czy to uszkodzona część suszarki, czy zużyty pasek? Czy to początek czegoś, co psuje się lub zanika dźwięk łożyska? Czy to typowy dźwięk wydobywający się z przycisków lub ubrań suszarki? To są kluczowe pytania. Zazwyczaj odpowiedzi można uzyskać za pomocą słuchu i niewielkich badań światła. Przyjrzyjmy się bliżej przyczynom, dla których suszarki wydają odgłos klikania!

Powody, dla których suszarki wydają dźwięk klikania po wyłączeniu

Dźwięk klikania zawsze cię irytuje, ale nie martw się; poniżej wymieniliśmy przyczynę tego dźwięku, co pomoże Ci rozwiązać problem. W tym poście dowiesz się, dlaczego suszarka wydaje dźwięk kliknięcia po wyłączeniu.

#1. Sprzęt odzieżowy

Sprzęt odzieżowy jest najczęstszym źródłem nieregularnego kliknięcia w suszarce. Mowa o zatrzaskach, guzikach, ściągaczach i zamkach błyskawicznych. Wszystko, co jest połączone ze sztywnymi plastikowymi lub metalowymi ubraniami, może generować dźwięk stukania i przesuwania. Głównym powszechnym źródłem takiego hałasu są zamki błyskawiczne i metalowe guziki w spodniach. Wybierz bluzy z kapturem i zamki błyskawiczne z obszernymi paskami małych metalowych kawałków i grubym metalowym suwakiem, aby wirować w suszarce, aby uzyskać najlepszy metalowy dźwięk drapania i stukania.

Zawieszki ze sznurkiem to ostatnia opcja dotycząca sprzętu odzieżowego. Zawieszki i metalowe sznureczki można znaleźć na bluzach z kapturem i innych ozdobnych elementach garderoby ze sznurkami, które dodają temu elementowi uroku. One również wirują pod wpływem uderzenia i zderzają się z metalowymi drzwiami suszarki. Oto wiele technik, których starasz się uniknąć tego typu gadania. Odwróć ubrania na lewą stronę, a następnie zamknij zamek bluzy z kapturem. Użyj opaski do włosów, aby zabezpieczyć owijanie i urok wewnątrz skarpety.

#2. Przedmioty w kieszeni

Rzeczy, które masz w kieszeniach, to druga najczęstsza przyczyna stuków w suszarce. Podczas prania, ruchu czy wirowania suszarek długopisy, luźna gotówka, klucze, zapalniczki, ołówki i wszystkie tego typu przedmioty mają tendencję do wypadania z kieszeni spodni. Następnie wyślizguje się na zewnątrz suszarki ze wspomnianymi ubraniami, aż dobiegnie końca, gdzie zaczyna stukać o metalowe ściany suszarki w rytmicznym wzorze podczas każdego cyklu wirowania. Można sobie jednak wyobrazić, że dźwięk, którego szukałeś, jest ukryty w kieszeni.

Chociaż przedmiot się nie pojawia, mała torebka i twarda rzecz w połączeniu mogą wydawać nieco przytłumione stukanie lub lekkie stukanie przy każdym obrocie.

Zanim wrzucisz ubrania do wiadra na pranie, sprawdź kieszenie. Należy również dokładnie sprawdzić torby przed włożeniem odzieży do maszyny, aby sprawdzić, czy coś tam nadal jest. Gdy przedmioty są czyszczone i suszone, są podatne na uszkodzenia, a także mogą uszkodzić suszarkę i suszarkę. Tak więc, oprócz minimalizowania irytujących dźwięków klikania, kluczowa jest etykieta kieszonkowa.

#3. Luźne panele

Luźny panel jest kolejnym źródłem wibracji w suszarce, a ze względu na ten dźwięk, Twoja suszarka wydaje dźwięk klikania, gdy się wyłącza. Zwłaszcza tył panelu sterowania jest najprostszy i najczęściej zdejmowany do naprawy. Z powodu nadmiernego użytkowania czasami śruby panelu mogą się poluzować, szczególnie na krawędziach; otwarte rogi mogą stukać i grzechotać podczas uruchamiania suszarki.

Ponadto sprawdź dwa razy zewnętrzne panele, jeśli nie możesz dowiedzieć się, co powoduje klikanie Twojej suszarki. Może tak być, jeśli widzisz luźny róg. Aby zapobiec możliwości ponownego poluzowania się śruby, dokręć nakrętki wtedy i tylko wtedy, gdy jest to konieczne.

#4. Sprawdź odpowietrznik suszarki

Na koniec sprawdź przewód wentylacyjny w wylocie suszarki. Jest to kanał, przez który wychodzi powietrze z suszarki; Twoja suszarka staje się wilgotna i gorąca. Niektóre suszarki zawierają elastyczne, lśniące srebrne rurki i elastyczny kanał, który prowadzi do odpowietrznika suszarki. Inne suszarki mają kanał, który jest zamocowany na stałe. Jednak gdy suszarka pracuje, wszystko, co się z nią łączy, może grzechotać, a komin składa się z metalowych elementów. Sprawdź przewód elastyczny, wsporniki i wąż, które mogą być luźne. źródło klikania. Ponieważ kanały suszarni ulegają częstym uszkodzeniom, należy wymienić uszkodzony otwór wentylacyjny i dokręcić poluzowane śruby. Kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, jak często czyścić otwór wentylacyjny suszarki i jak sprawdzić, czy otwór wentylacyjny suszarki jest zatkany.

To okładka!

Z nadzieją, że ta krótka instrukcja pomogła ci dowiedzieć się, jak suszarka wydaje dźwięk kliknięcia po wyłączeniu i jak to naprawić. Jeśli więc podczas wyłączania suszarki usłyszysz kliknięcie, wszystkie te wskazówki będą dla Ciebie przydatne. Ale zanim to zrobisz, upewnij się, że całkowicie wyczyściłeś wszystkie punkty w swoim umyśle. Dziękuję, przyjaciele, za bycie z nami! Dowiedz się, dlaczego Twoja suszarka wydaje odgłosy klikania.