Sposoby rozebrania rozkładanego fotela dwuosobowego

Przeprowadzka wymaga dużo wysiłku, zwłaszcza jeśli nie możesz skorzystać z pomocy profesjonalnego zespołu. Meble, takie jak rozkładana kanapa dwuosobowa, mogą być trudne do przenoszenia z miejsca na miejsce. Dlatego nauczymy Cię, jak rozebrać rozkładany fotelik.

Łatwiejsze będzie rozbieranie niż przenoszenie mebli w całości. Dzięki temu noszenie może być lżejsze. Co więcej, może z łatwością zmieścić się przez framugę drzwi, jeśli rozbierasz duży fotelik.

Sposoby rozebrania rozkładanego fotela dwuosobowego

Większość rozkładanych foteli można łatwo rozebrać. Wiele typów jest zabezpieczonych za pomocą dźwigni blokujących ze zdejmowanymi oparciami siedzeń. Powinieneś zdjąć dźwignie i zdjąć siedzenia, jeśli podniesiesz tył panelu tkaniny lub wrażenie między tylnymi siedzeniami.

Niektóre warianty posiadają dodatkowo odpinane drążki przymocowane do podstawy, które można dalej demontować.

Co to jest sofa dwuosobowa?

To każdy rodzaj mebli dwumiejscowych, w których zaaranżowano je w kształcie litery S. Pozwala to dwóm osobom rozmawiać, patrząc na siebie i będąc w zasięgu ręki, przy jednoczesnym zachowaniu skromnej bariery między nimi.

Fotel jest również znany jako:

 • Tête-à-tête
 • ławka zalotna
 • ławka do całowania
 • krzesło plotkarskie
 • ławka do rozmów.

Fotel miłosny zawdzięcza swoją nazwę temu, że może pomieścić dwoje ludzi blisko siebie. To dwuosobowe krzesło, po raz pierwszy skonstruowane w XVII wieku, zostało zaprojektowane tak, aby kobiety noszące ogromne kostiumy z obręczami mogły wygodnie siedzieć.

Co to jest rozkładana kanapa dwuosobowa?

Fotel to fotel lub kanapa, która rozkłada się, gdy osoba obniża plecy i podnosi przód krzesła. Posiada odchylane oparcie. A w niektórych przypadkach podnóżek, który wysuwa się za pomocą dźwigni z boku krzesła lub który wysuwa się automatycznie, gdy oparcie jest odchylane.

Oto kroki, jak rozebrać rozkładany fotelik miłosny:

 • Zapewnij bezpieczeństwo rozkładanej kanapy

 • Niektóre najnowsze modele wykorzystują energię elektryczną do regulacji podstawy i oparcia siedzenia. Zawsze odłączaj go przed rozpoczęciem demontażu, jeśli masz elektryczny fotel rozkładany. Ta pozornie prosta procedura pozwala uniknąć porażenia prądem, poparzeń lub uszkodzenia samego mebla, co łatwo zignorować.

 • Zdejmij oparcie fotela

 • Sposób, w jaki rozkładany fotel może się różnić w zależności od producenta. Zobacz szwy z tyłu sofy. Niektórzy producenci rozkładanych foteli umieszczają w szwach dźwignie, które pozwalają wysuwać się z reszty sofy.

  Jeśli nie możesz tego zrobić ręcznie, możesz potrzebować śrubokręta do regulacji dźwigni. Jeśli w tylnych szwach sofy nie ma dźwigni, ostrożnie przechyl kanapę na plecach. Przeszukaj region, w którym tył fotelika łączy się z siedzeniem, aby znaleźć śruby lub wkręty.

  Na niektórych kanapach możesz usunąć tylko tę część oparcia.

 • Panele na rzepy

 • Czasami do oparcia krzesła przymocowany jest panel z tkaniny za pomocą mocnych rzepów. Możesz mieć dostęp do różnych wysokości i śrub, podnosząc lub usuwając panel, który pomaga utrzymać kawałki sofy razem, takie jak podłokietniki.

  Zrób zdjęcie zespołu przed wyjęciem jakiegokolwiek sprzętu z fotelika. Kiedy musisz odbudować dwuosobową kanapę, obraz może pomóc jako przypomnienie. W oznaczonej plastikowej torbie zapinanej na zamek umieść osprzęt wyjęty z tyłu sofy.

  Również sfotografowanie całego procesu demontażu to fantastyczny pomysł. Przechowuj w osobnych plastikowych torebkach nakrętki, śruby, wkręty, podkładki i inne elementy wyposażenia różnych elementów mebli.

 • Zdejmowanie podnóżka i innych elementów

 • Wysuwając podnóżek i usuwając odsłonięte śruby i śruby, możesz rozpocząć usuwanie podnóżka. Przechyl rozkładany fotel w kierunku podstawy mebla, jeśli okucia nie są odsłonięte. W tym miejscu możesz zdjąć podnóżek z zawiasów.

  Powinieneś być w stanie odpiąć konsole środkowe, wbudowane osłony, zestawy sprężyn lub pojedyncze opaski. Możesz rozwiązać resztę sofy na niektórych typach rozkładanych foteli.

  Kiedy rozkładane fotele nie rozkładają się, gdy je ponownie składam. Co jest nie tak?

  Może wystąpić problem z kablem, jeśli krzesło nie będzie się rozkładać po przebudowie. Powinieneś podłączyć kabel do uchwytu, który może odchylić twoją kanapę.

  Musisz odwrócić rozkładany fotelik, aby znaleźć kabel pod spodem, aby naprawić ten problem. Kiedy go odkryjesz, zaczep go z powrotem na swoim miejscu.

  Czy systemy rozkładanych foteli często się psują?

  Nie, nie tak. Mają jednak więcej miejsc i środowisk niż zwykłe krzesła. Faktem jest, że są one mniej zużyte dzięki zautomatyzowanemu działaniu, co zwykle prowadzi do mniejszej liczby uszkodzeń i dłuższej żywotności niż ręczne systemy pochylania.

  Wniosek

  Oto proste kroki, jak rozebrać rozkładany fotelik. Upewnij się, że dokładnie postępujesz zgodnie z instrukcjami, aby uniknąć trudności lub problemów po ponownym złożeniu. Niezależnie od celu, w jakim musisz rozebrać swój fotel, z powodzeniem to zrobiłeś! Ale jeśli walczysz i nie rozbierałeś go na części, po prostu wróć do powyższych kroków. Upewnij się, że przeczytałeś go poprawnie i uważnie, być może przez pomyłkę zrobiłeś coś złego.