Skuteczny przewodnik dla majsterkowiczów w 4 krokach, jak usunąć pleśń ze słomy

Niezaprzeczalnie przyjemnie jest od czasu do czasu wypić orzeźwiającego drinka, ale nikt nie jest wyjątkiem w nauce, jak usunąć pleśń ze słomki. Dzieje się tak szczególnie wtedy, gdy posiadasz plastikową słomkę — w końcu jest najwygodniejsza w użyciu niż metalowe i szklane słomki.

Metalowe słomki, ze względu na ich materiał, mogą wywoływać nieprzyjemny posmak, który najwyraźniej sprawia, że ​​kwestionujesz swoje kubki smakowe. Szklane słomki są również dużym nie-nie, ponieważ możesz je łatwo rozbić kilkoma niewłaściwymi ruchami.

Skuteczny przewodnik dla majsterkowiczów w 4 krokach

Plastikowe słomki są zdecydowanie najłatwiejsze w użyciu, nie wspominając już o najbardziej jednorazowych. Jednak palące słońce sprzyjające rozwojowi pleśni wnętrze plastikowej słomki może służyć jako potencjalna pożywka dla pleśni.

Pleśń w słomie jest spowodowana kontaktem cząstek jedzenia i wody z wnętrzem słomy. Cząsteczki utknęły w środku, gdzie może rozwijać się pleśń.

Spleśniała woda, którą spożywałeś, zostanie zabita przez kwas żołądkowy, ale wypłucz ją, gdy tylko zdasz sobie z tego sprawę. Jeśli chcesz wiedzieć, co się dzieje, gdy spożywasz pleśń, oto artykuł o tym, co się dzieje, gdy pijesz pleśń i cztery sposoby, jak jej uniknąć.

Co zrobić przed czyszczeniem

Bez względu na wielkość zanieczyszczenia pleśnią, konieczne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa przed przystąpieniem do pracy z pleśniami. Dzieje się tak, ponieważ nadal są znane z wywoływania reakcji alergicznych i powodowania problemów z oddychaniem.

Ubierz się przynajmniej w rękawiczki i maskę N-95. Jeśli zdarzy ci się mieć bardzo obniżoną odporność, pozostaw czyszczenie komuś w domu lub specjaliście od usuwania pleśni.

Jak usunąć pleśń ze słomy

Nie musisz się jednak martwić o ten proces. Jest to łatwe i łatwe zadanie, które można wykonać w kilku krokach!

Krok 1. Namocz słomę

Nalej do połowy zlew w gorącej wodzie z mydłem i zanurz spleśniałą słomkę. W razie potrzeby połóż na słomce ciężkie naczynie, aby utrzymać ją w zanurzeniu.

Aby usunąć pleśń, zanurz słomkę w wodzie z mydłem na około 10 minut.

Krok 2. Uruchom wodę z kranu

Z wody z mydłem wyjmij talerz i słomkę. Aby usunąć większe cząstki pleśni, przepuść przez słomkę czystą ciepłą wodę z kranu.

Usuń wodę z mydłem ze zlewu kuchennego.

Krok 3. Korzystanie ze środka do czyszczenia rur

Do zwilżenia szenilowego lub frotowego środka do czyszczenia fajek należy użyć ciepłej wody. Upewnij się, że urządzenie do czyszczenia rur jest tak proste, jak to możliwe.

Dzięki temu łatwo będzie wielokrotnie przepchnąć go przez słomkę, aby wyeliminować pozostałą pleśń.

Jeśli pierwszy środek do czyszczenia fajek jest zbyt mały, aby odpowiednio umyć słomkę, użyj szerszego środka do czyszczenia fajek lub takiego, który jest przykryty niemechacącym się bawełnianym ręcznikiem. Ta opcja ułatwia również proces czyszczenia.

Krok 4. Płucz do całkowitego zakończenia

Kilkakrotnie opłucz słomkę, środek do czyszczenia rur i szmatkę pod kranem zlewu ciepłą wodą. Kontynuuj przepychanie środka czyszczącego do rur przez słomkę, aż w środku nie pozostanie pleśń.

Jak zapobiegać gromadzeniu się pleśni w słomkach

Nawet gorąca woda i mydło nie wyeliminują wszystkich bakterii. Aby wyeliminować wszystkie bakterie i zarodniki grzybów, raz w tygodniu zdezynfekuj butelki i słomki wybielaczem chlorowym lub przefiltrowanym białym octem.

Napełnij schludny zlew lub patelnię jednym galonem gorącej wody, aby użyć łyżki wybielacza chlorowego. Pozwól pojemnikom i pokrywkom zanurzyć się w mieszaninie przez pięć do piętnastu minut.

Pozwól im wyschnąć na powietrzu po spłukaniu gorącą wodą.

Jeśli nie chcesz używać wybielacza, dodaj dwie łyżki białego octu destylowanego z jedną szklanką gorącej wody. Przygotuj tyle, aby napełnić butelkę z wodą i wystarczająco, aby nasycić pokrywki.

Napełnij butelkę wodą i odstaw na 15 minut. Po opróżnieniu pozostawić do wyschnięcia na powietrzu i dokładnie spłukać gorącą wodą.

Kiedy skończysz ze słomką wielokrotnego użytku podczas podróży, najlepszą czynnością, jaką możesz zrobić, to „wypłukać” ją, pijąc zwykłą wodę lub wkładając pod bieżącą wodę. Kiedy wrócisz do domu, nadal będzie wymagał dokładnego oczyszczenia.

Jeśli masz mało czasu i nie możesz zdobyć szczoteczki, wyczyść elastyczną słomkę wielokrotnego użytku nicią dentystyczną. Aby usunąć brud, przewlecz nić dentystyczną przez słomkę, zanurz ją w wodzie z mydłem, uszczypnij i dociśnij słomkę, a następnie nitkuj ​​razem podczas wchłaniania.

Musisz zwracać szczególną uwagę na to, co pijesz, zwłaszcza że niektóre pleśnie, takie jak pleśń z białej wody, są trudniejsze do rozpoznania. Niebezpieczeństwo staje się większe, gdy go połkniesz.

Wniosek

Wiedza o tym, jak usunąć pleśń ze słomki, przydaje się, zwłaszcza gdy lubisz pić. Jednak pleśnie nie są wybredne w swoich domach, więc Twoje małe słomki nie będą wyjątkiem.

Tylko pamiętaj, aby zachować wskazówki w swoich myślach, a na pewno będziesz szczęśliwy popijając!