Skuteczne sposoby wieszania zasłon na francuskich drzwiach bez wiercenia otworów

Oszczędź czas i wysiłek podczas wieszania zasłon, używając wspornika kwik-hang, prętów magnetycznych i innych lekkich alternatywnych prętów. Nauka wieszania zasłon na francuskich drzwiach bez wiercenia otworów jest niezbędna, zwłaszcza jeśli wynajmujesz dom.

Ogólnie rzecz biorąc, dziury mogą również zepsuć wygląd ściany. Remont wnętrza może również stanowić wyzwanie, ponieważ musisz również wziąć pod uwagę miejsca, które będziesz musiał zakryć.

Skuteczne sposoby wieszania zasłon na francuskich drzwiach bez wiercenia otworów

Drzwi francuskie

Jak wszyscy wiemy, duży przyczyni się do wielkości domu. Drzwi francuskie są doskonałym przykładem tej teorii projektowania. Jego unikalna konstrukcja w połączeniu z lekkimi i energooszczędnymi materiałami zapewnia domom relaksującą i uspokajającą atmosferę.

Założę się, że wszyscy możemy się zgodzić, że francuskie drzwi rzeczywiście dodają tak pięknych akcentów do wnętrza naszego domu. Jednak wiercenie otworów do powieszenia zasłon, które idealnie je obramują, jest pomysłem, którego niektórzy właściciele domów mogą nie rozważyć.

Na szczęście istnieją stosunkowo proste alternatywy, które nauczą Cię wieszać zasłony na francuskich drzwiach bez wiercenia otworów. Utrzymaj piękną fasadę ściany za pomocą magnetycznej poręczy, klejów i wielu innych elementów, aby nadać francuskim drzwiom dodatkowy charakter.

Korzystanie z haczyków samoprzylepnych

Jedną z najbardziej dostępnych opcji jest zawieszenie karniszy na haczyku 3M. Aby bezpiecznie zabezpieczyć karnisze na francuskich drzwiach, potrzebujesz około trzech do czterech haczyków.

Krok 1: Wykonaj pomiary

Zmierz szerokość swoich francuskich drzwi, aby określić, ile haków dowodzenia będziesz potrzebować. Pomoże Ci to również ustalić dokładną długość drążka, aby zasłony idealnie obramowały Twoje drzwi.

Po dokładnym pomiarze francuskich drzwi zdecyduj, gdzie chcesz umieścić haczyki. Zacznij od umieszczenia znaku na każdym końcu, kierując się do środka. Możesz cofnąć się o krok i zwizualizować wygląd haczyków i dostosować je w razie potrzeby.

Krok 3: Umieść haczyki

Weź haczyki sterujące 3M i zdejmij osłonę. Ostrożnie przyklej stroną klejącą do powierzchni ściany. Trzymaj haczyk poleceń tak, aby był dociśnięty do powierzchni przez co najmniej trzydzieści sekund lub dłużej.

Powtarzaj te same kroki, aż wszystkie haczyki zostaną przymocowane do ściany. Nie wieszaj zasłon od razu. Daj haczykom wystarczająco dużo czasu na ustawienie przed umieszczeniem wędek. Dobre trzydzieści do sześćdziesięciu minut powinno w zupełności wystarczyć.

Środki ostrożności: Haki dowodzenia mogą zwykle utrzymać około 5 funtów. Jeśli planujesz powiesić ciężkie zasłony, użycie haka poleceń 3M może nie być dobrym pomysłem. Pomogłoby, gdybyś był bardziej ostrożny w stosunku do zwierząt domowych i dzieci, które lubią ciągnąć za zasłonę. Zbyt duży ciężar na hakach może spowodować ich odczepienie, ale z czasem stracą swoją siłę.

Użyj wsporników karnisza Kwik-Hang.

W przeciwieństwie do zwykłych wsporników karnisza, Kwik-Hang nie wymaga procedur wiercenia wzdłużnego. Wszystko czego potrzebujesz to młotek lub młotek, taśma miernicza i gotowe!

Krok 1: Zmierz swoje francuskie drzwi.

Szerokość twoich francuskich drzwi może określić, ile wsporników będziesz potrzebować. Należy również wziąć pod uwagę podpórkę centralną, która pomoże utrzymać wędki na miejscu bez niebezpieczeństwa upadku i spowodowania urazów głowy.

Zdobądź swoją taśmę mierniczą i zmierz szerokość swoich francuskich drzwi. Możesz również na miejscu zaznaczyć położenie swoich wsporników. Zacznij od umieszczenia znaku z każdej strony i pracuj w kierunku środka.

Krok 2: Zdobądź nawiasy.

Kup wsporniki karnisza Kwik-Hang i przymocuj je jeden po drugim do wykonanych oznaczeń. Kołki przymocowane na dole wspornika powinny być skierowane w stronę górnej ramy drzwi francuskich. Użyj młotka, aby przymocować go do ramy.

Zanim uderzysz młotkiem w Kwik-Hang, upewnij się, że metalowe krawędzie wspornika znajdują się we względnej odległości i tylko lekko dotykają ściany. Jeśli jest zbyt blisko ściany, uderzanie młotkiem może uszkodzić farbę lub tapetę z powodu tarcia.

Zamienniki wędek

Nikt tak naprawdę nie powiedział, że do zawieszenia zasłon potrzebny jest solidny karnisz. W rzeczywistości istnieje wiele alternatywnych wędek, które są jednocześnie lekkie, ekonomiczne i stylowe. Używanie lekkich materiałów do karniszy może umożliwić korzystanie z samoprzylepnych haczyków, które utrzymują się tylko do określonego limitu wagi. Tu jest kilka.

  • Gałąź drzewa – może to zabrzmieć absurdalnie, ale użycie gałęzi drzew, takich jak alternatywa dla karnisza, tworzy naturalną i zorientowaną na naturę atmosferę. To także fantastyczny sposób na trzymanie zasłon w wyjątkowy sposób.
  • Lina – użycie solidnej i grubej liny może potencjalnie powiesić ciężkie zasłony i nadać im miękką krzywiznę. Ale możesz również użyć cieńszych lin i stylizować je za pomocą węzłów i dodając inne akcesoria.
  • Podsumowanie

    Ogólnie rzecz biorąc, stosowanie mocnych klejów to fantastyczna alternatywa dla wiercenia otworów. Nie martw się, jeśli właściciel mieszkania uniemożliwia Ci wiercenie otworów. Inne świetne alternatywy nie wymagają gwoździ i wierteł.

    Możesz rozważyć inne alternatywy w nauce wieszania zasłon na francuskich drzwiach bez wiercenia otworów: wieszaki na ubrania, drążki napinające i wiele innych. Zawieś swoje zasłony pięknie bez ryzyka uszkodzenia ściany.