Skuteczne sposoby na usunięcie wosku ze świecy z dywanu bez żelazka

Czy kiedykolwiek po prostu siadasz na swoim fotelu, czytasz książkę, a potem nagle wosk ze świecy kapie na dywan. Irytujące, prawda? Dlatego przedstawimy Ci różne sposoby na usunięcie wosku ze świecy z dywanu bez żelazka.

Wosk nie jest najtrudniejszą do usunięcia plamą, ale należy to zrobić jak najszybciej. Ustawienie żelazka na niskie ustawienie szybko usunie wosk. Ale co, jeśli szukasz dodatkowych sposobów na usunięcie wosku ze świecy z dywanu bez żelazka?

Jak usunąć wosk ze świecy z dywanu bez żelazka

Plamy, takie jak szminka i sos pomidorowy, są trudne do usunięcia, ale wosk jest nieco prostszy w użyciu. Na szczęście istnieją różne alternatywy dla usuwania śladów wosku za pomocą żelazka. W tym poście omówimy dwie strategie, jak usunąć wosk ze świecy z dywanu bez żelazka.

Metoda nr 1:

Na początek zeskrob wosk nożem do masła. Wosk musi być twardy i suchy. Na dywanie będzie trochę luźnych drobinek.

Aby się ich pozbyć, użyj odkurzacza. Najpierw kontynuuj drapanie nożem do masła, jeśli na dywanie nadal znajdują się grudki wosku. Następnie użyj próżni, aby ponownie zdmuchnąć luźne cząstki.

Przykryj całą powierzchnię plamy wilgotnym czystym ręcznikiem. Następnie weź suszarkę do włosów i ustaw niską temperaturę. Powinieneś położyć go na mokrym ręczniku.

Pozostały wosk powinien stopić się i wchłonąć w ręcznik. Ustaw temperaturę na średnią, jeśli jest za zimno. Powtarzaj proces podgrzewania, aż ręcznik całkowicie wchłonie wosk.

Jeśli na dywanie nadal znajduje się wosk, możesz użyć innego ręcznika. Użyj alkoholu lub detergentu do czyszczenia dywanów, aby wyczyścić zaplamione miejsce, tak jak w przypadku plam olejowych. Następnie rozprowadź mydło łyżką.

Po zakończeniu czyszczenia osusz obszar czystym, suchym ręcznikiem. Pozostaw dywan do wyschnięcia na powietrzu. Jest to pierwszy sposób na usunięcie wosku ze świecy z dywanu bez żelazka.

Metoda nr 2:

A co z tymi, którzy nie mają suszarki do włosów ani żadnego innego sposobu na podgrzanie wosku? Ta metoda pomoże Ci usunąć wosk z dywanu. Ma jednak zastosowanie tylko wtedy, gdy plama jest niewielka.

Włóż kostki lodu do zapinanej na zamek plastikowej torebki. Zapnij go i sprawdź, czy nie ma kolczyków. Następnie umieść go na wierzchu plamy.

Mocno dociśnij plastikową torebkę do plamy. Utwardza ​​wosk, jednocześnie zapobiegając zamoczeniu dywanu. Następnie zdejmij plastikową torebkę i zeskrob wosk starym tępym nożem.

Sprawdź, czy wszystko jest suche i twarde. Bądź delikatny z nożem, aby uniknąć uszkodzenia tkaniny. Usuń wszelkie kawałki wosku z dywanu, odkurzając obszar.

Aby zwilżyć dotknięty obszar, użyj zwykłego detergentu. Następnie pozostaw czysty ręcznik do wchłonięcia wilgoci i wysusz dywan. Oto kroki, jak usunąć wosk ze świecy z dywanu bez żelazka.

Metoda nr 3:

Napełnij małą torebkę kostkami lodu i połóż ją na dotkniętym obszarze przed nałożeniem wosku ze świecy. Sprawdź, czy worek nie jest perforowany. Jeśli to konieczne, lekko naciśnij worek.

Woreczek zapobiegnie zawilgoceniu plamy, a zimno ją stwardnieje. Upewnij się, że obszar jest suchy i nie jest już delikatny przed zeskrobaniem wosku tępym nożem. Uważaj, aby nie rozerwać włókien podczas usuwania wosku.

Celem jest użycie noża do zeskrobania jak największej ilości wosku. Więc dokładnie zeskrob go nożem lub łyżką. Następnie usuń wszelkie kawałki wosku za pomocą odkurzacza.

Co z tego, że dywan nadal ma plamę z koloru wosku? W takim przypadku przetrzyj obszar alkoholem. Następnie osusz przebarwiony obszar tak bardzo, jak to możliwe, używając drugiego kawałka szmatki przed pozostawieniem leczonego obszaru do wyschnięcia na powietrzu.

Alkohol izopropylowy może pomóc w uporaniu się z różnymi domowymi plamami, które mogą pojawić się na dywanie. Jest również szeroko stosowany do czyszczenia poplamionych mlekiem tekstylnych wykładzin podłogowych. Oprócz tego, że dywan wydaje się nieprzyjemny, świece mogą być śmiertelne, jeśli nie są odpowiednio ułożone lub nie będą się o nie dbać.

Umieszczanie ich w dużych miskach to jedna z najdoskonalszych metod na uniknięcie wycieku wosku. Ponadto nie umieszczaj świec w pobliżu wentylatorów, okien lub zwiewnych zasłon. Może to spowodować opadanie wosku na dywan lub przyspieszenie procesu spalania.

Wreszcie, zapobiegaj wyciekom i zagrożeniom pożarowym. Możesz to zrobić, nie umieszczając świec w miejscach, które można łatwo przewrócić, takich jak stojaki. To proste sposoby, aby Twój dom pachniał dobrze, bezpiecznie i jednocześnie czysto.

Wniosek dotyczący usuwania wosku ze świecy z dywanu bez żelazka

Ręczne czyszczenie dywanu nie zawsze jest łatwe, a w przypadku plam może zająć więcej czasu. Istnieją trzy sposoby na usunięcie wosku ze świecy z dywanu bez żelazka. Pamiętaj, że różne rodzaje dywanów sprawdzają się lepiej niż inne.