Skąd mam wiedzieć, czy moja grzałka do akwarium działa? 2 niesamowite testy!

Pytanie brzmi: skąd mam wiedzieć, czy moja grzałka akwariowa działa, czy nie? Chodzi o to, że ja też miałem to samo pytanie, ale nikt nie podał mi prawidłowej odpowiedzi, dopóki nie znalazłem jej poprzez moje doświadczenie i badania.

Warto zauważyć, że praca z grzałkami akwariowymi jest niezbędna dla zdrowego życia rybek.

Skąd mam wiedzieć

Wiemy, że chcesz zobaczyć swoje ryby w radosnym trybie. Ciągła opieka nad grzałką wydłuża żywotność grzałki, ale ryby też czują się ukochane. Zagłębmy się głęboko w artykuł, podczas gdy twoje ryby będą nurkować w zbiorniku wodnym.

Jak sprawdzić, czy podgrzewacz akwarium działa

Poniżej wymieniliśmy kilka metod. Wskazówki pomogą Ci rozwiązać problem dotyczący tego, skąd mam wiedzieć, czy moja grzałka akwariowa działa, czy nie, lub jest zepsuta. Dziewczyny i chłopaki, proszę bardzo!

#1. Użyj termometru

Najłatwiejszym sposobem sprawdzenia funkcjonalności jest test temperatury. Do rejestracji temperatury wody można użyć zwykłego lub cyfrowego termostatu. Ale upewnij się, że grzałka działa przez co najmniej 24 godziny przed włożeniem termometru do zbiornika. Możesz również zdjąć grzałkę, aby przeprowadzić bezpieczną operację testową.

#2. Testy ręczne

Ta metoda jest pomocna dla leniwych pszczół, takich jak ja, które nie chcą obsługiwać urządzenia. Możesz po prostu użyć dłoni po umyciu, aby sprawdzić, czy grzałka działa, czy nie. Wystarczy zdjąć pokrywę akwarium i przesunąć rękę w kierunku grzałki, aby poczuć wydzielane ciepło. Grzejnik nie może działać, jeśli palce nie czują ciepła.

Kroki, aby sprawdzić, czy podgrzewacz akwarium działa

Oto kroki sprawdzania grzałki akwariowej i określania, czy działa:

Krok 1. Zainstaluj termometr

Moje wieloletnie doświadczenie nauczyło mnie, że umieszczenie termometru na stałe pomaga w nagłych wypadkach. Termometr standardowy lub cyfrowy może Cię zaalarmować, jeśli grzałka nagle ulegnie awarii. Dodatkowo grzałka chap nie jest niezawodna, ponieważ czasami pokazuje błędne odczyty, ponieważ zła grzałka przegrzewa się lub nie podgrzewa wody. Obie te sytuacje są równie niebezpieczne i nie do zniesienia dla twojej ryby.

Krok 2. Zainstaluj kontroler

Wiele firm wynalazło urządzenie do kontroli temperatury, które pomaga miłośnikom ryb zapewnić komfort ich zwierzętom. Wystarczy włożyć sondę do zbiornika i grzałkę wraz z urządzeniem, które podłącza się do gniazdka elektrycznego. Niesamowite kontrolery mają doskonałe funkcje i możesz dostosować:

  • Ustaw limit, opóźnienie sprężarki i kalibrację;
  • Limit spadku i wzrostu, alarm dolnego i górnego limitu; i
  • Różne ustawienia temperatury na dzień i na noc.

Powody, dla których podgrzewacz do akwarium nie działa

Kiepska grzałka powoduje, że ryby zachowują się ospale. Mają tendencję do pływania bardziej drobno niż zwykle. Dodatkowo na ciele ryb tropikalnych widoczne są białe plamki, a niektóre z nich również można znaleźć martwe.

#1. Kontrolka

Czasami grzejnik nie wykonuje swojej pracy, ale światło pozostaje włączone. Oznacza to, że element grzejny został uszkodzony i działa tylko termostat. Alternatywnie, musisz kupić nową grzałkę, jeśli kontrolka miga bardzo często, ponieważ przyczyną jest mały rozmiar grzałki. Ponadto zgaszona kontrolka wskazuje na wadliwe okablowanie. Musisz mieć pomysł, że światło nie będzie migać, jeśli temperatura wody jest wyższa niż ustawiona temperatura.

#2. Luźna wtyczka

Czasami wtyczka grzałki jest luźna i nie ma połączenia z prądem. Również gniazdko lub gniazdko elektryczne jest uszkodzone, a grzałka odmawia pracy w tym stanie.

#3. Zły element grzejny

Czy zauważasz pęknięte szkło, skorodowany metal, zmianę koloru i utratę przyczepności przez przyssawkę w swoim akwarium? To są objawy złej grzałki i trzeba natychmiast wymienić grzałkę.

A co z dwoma grzejnikami w zbiorniku?

Wszyscy wiemy, że zespół gra lepiej niż pojedynczy człowiek. Podobnie połączenie dwóch grzejników pomaga ratować życie, zapewniając podwójną ochronę. Grzałka do pewnego stopnia utrzyma ciepło wody w przypadku awarii drugiej grzałki lub chęci zaoszczędzenia energii w określonej sytuacji.

Zapewnienie płynnej pracy grzałki do akwarium

Łatwo jest mieć oko na temperaturę w zbiorniku. Dotknij tylną częścią dłoni szklanej ściany dwa razy dziennie, aby sprawdzić, czy jest gorąco, czy zimno. Upewnij się, że nie używasz wewnętrznej strony dłoni, ponieważ jest to zwykle pożądane.

Lepsze umieszczenie Grzejnika do akwarium

Woda nadal krąży w akwarium, gdy gorąca woda spada, a zimna pojawia się. Musisz wybrać lokalizację punktu wyjścia filtra lub pompy powietrza, ponieważ w tych punktach cyrkulacja wody jest wyższa. Ponieważ w ten sposób wzrosną szanse na równomierne rozprowadzenie ciepła.

To okładka!

Mamy nadzieję, że ten wpis na blogu rozwiał Twoje wątpliwości, skąd mam wiedzieć, czy moja grzałka akwariowa działa, czy nie. Ta ilość materiałów pomoże innym tylko wtedy, gdy się z nimi podzielisz. Więc na co czekasz? Podziel się nim ze swoją przyjazną rybom rodziną. Kliknij ten link, aby dowiedzieć się o wskazówkach dotyczących podgrzewania akwarium na zimną pogodę.

Ponadto najlepiej jest przeczytać o tym, jak korzystać z grzałki akwariowej i jaka jest najlepsza marka grzałki akwariowej.