Robienie zasłon kieszonkowych z podszewką? 3 proste kroki

Zasłony kieszeniowe są powszechnie używane w większości domów. Są łatwe do wykonania. Dodatkowo kieszeń na drążek sprawia, że ​​przesuwanie zasłon jest bardzo łatwe. Udekorowanie domu pięknie wyłożoną zasłoną, która ma osłonę z pręta, może sprawić, że będzie on bardziej atrakcyjny lub praktyczny w Twojej przestrzeni. Możesz zawiesić się na pręcie upiększającym lub użyć wagi. W tym artykule dowiesz się, jak wykonać zasłony kieszeniowe z podszewką.

To sprawi, że widok na zewnątrz będzie bardziej skupiony i sprawi, że twoje okno będzie wydawać się większe. Może stać się początkowym projektem użytkowym, jeśli skrócisz go, a następnie zawiesisz na wahadłowej drodze. Jest to niedrogi wystrój przestrzeni życiowej i DIY.

Robienie zasłon kieszonkowych z podszewką? 3 proste kroki

Proste kroki przy wykonywaniu zasłon Rod Pocket z podszewką

Aby rozpocząć tworzenie zasłon kieszeniowych z podszewką, wykonaj następujące kroki.

Krok 1: Pomiar i cięcie

Obwód karnisza zmierzysz za pomocą dowolnego przyrządu pomiarowego, np. taśmy i suwmiarki. Następnie umieść karnisz w wybranym miejscu na ścianie lub oknie. Następnie zmierz pręt, aby skrócić długość zasłony.

Zmierz materiał tak, aby miał podwójną szerokość pręta, a następnie wytnij materiał. Długość cięcia tkaniny musi być taka sama jak długość zasłony z dodatkowymi 6 cali. Ma to na celu obniżenie rąbka, a następnie dodanie kolejnego 1 cala do połowy obwodu pręta.

Wytnij podszewkę tak, aby była taka sama jak szerokość tkaniny o tej samej długości minus 3 cale.

Krok 2: Szycie

Zszyj rąbek na powierzchni tkaniny do podwójnych 3 cali. Również w przypadku podszewki obróć do podwójnych cali, aby przyszyć. Połóż prawą stronę podszewki i tkaniny razem, wyrównując górną krawędź. Przyszyj to na miejscu z półcalowym naddatkiem. Po obu stronach szew szyjemy z calowym naddatkiem.

Otwórz szew boczny i przyszyj tkaninę ręką na pół naddatku szwu. Odwróć prawą część zasłony i spłaszcz szwy. Z każdej strony na górnej części zasłony narysuj linię, która jest taka sama jak obwód pręta, w tym pół cala. Naszycie na żyłce utworzy osłonę pręta.

Krok 3: Mocowanie pręta do ściany

Przełóż karnisz przez utworzoną obudowę. Zwróć finał. Odłóż wędkę i gotowe!

9 łatwych sposobów szycia zasłon z podszewką!

Krok #1: Wytnij tkaninę zasłonową, dodając 10 cali do długości panelu zasłonowego. Wytnij wybraną podszewkę, dodając dwa i pół cala do rozmiaru paneli. Przytnij szerokość, aby była mniejsza niż tkanina zasłony o 6 cali.

Krok #2: Teraz wykonaj obszycie w dolnej części tkaniny zasłonowej. Następnie wykonaj szybki ścieg od ćwierć cala w górnej części do rąbka na dole panelu zasłonowego.

Krok 3: Od górnej krawędzi obszyj dół podszewki. Dołącz do podszewki tkaniny zasłonowej. Wyjdź na prawą stronę. Upewnij się, że po obu stronach podszewki masz taką samą ilość materiału. Możesz prasować, aby uzyskać blisko krawędzi.

Krok 4: Wsuń tkaninę zasłonową i przyszyj ją na miejscu.

Krok 5: Zszyj dodatkową górną tkaninę na górnej krawędzi na miejscu.

Krok #6: Wybierz przelotki, tylne zakładki lub kołki z prostymi pierścieniami do przesuwania zasłony i drążka.

Czy możesz używać haczyków na zasłonach kieszeniowych?

Odpowiedź brzmi tak; możesz. Możesz użyć haczyków lub klipsów do zasłon. Oba będą dobrze pasować do zasłon kieszeni na wędki.

Używając specjalnie wykonanych haczyków do zasłon z dodatkowymi klipsami, z łatwością zawiesisz na karniszu lekką lub cięższą zasłonę.

Jak mierzysz tkaniny na zasłony kieszeniowe?

Najpierw zaczynasz od zmierzenia całej szerokości karnisza. Następnie dodaj jeszcze półtora cala do całkowitej długości, której użyjesz z długością.

W przypadku wszystkich standardowych karniszy mają szerokość około jednego cala. W związku z tym musisz upewnić się, że dodasz dodatkowe dwa i pół cala do długości zasłony. Będzie to wystarczająco dużo miejsca, aby przymocować kieszenie na wędki.

Możesz również zacząć od pomiaru od dolnej krawędzi karnisza. Następnie przechodzisz do wymaganej długości zasłony, aby uzyskać długość ciała zasłony. Na koniec dodaj kolejny dodatek 6 cali na rąbek na długości.

Dodaj 2 cale więcej na górny dodatek marszczenia. I podwój głębokość kieszeni na wędkę za pomocą drugiego cala. Całkowita długość będzie długością materiału, który wycinasz na swoją zasłonę. Twoje haczyki na zasłony na zasłonach kieszeniowych powinny wyglądać tak.

Wniosek

Zamieniasz okna i ściany swojego salonu w ładne zasłony w marzeniu każdego właściciela domu. Do wyboru są różne rodzaje materiałów na zasłony, takie jak koronki, przezroczyste, lniane i ich wygląd.

Chociaż zasłony kieszeniowe są również nazywane zasłonami na słupku lub szytymi na miarę, są one również najbardziej powszechnym i regularnym stylem zasłon.

Pojawiają się z wszytą kieszenią na pręt, która jest umieszczona na górze wszystkich paneli zasłonowych. Możesz powiesić je bezpośrednio za pomocą ozdobnego drążka lub dodać klipsy, aby nadać mu bardziej zmodernizowany wygląd. Pozwala również na łatwe poruszanie się po oknie. Możesz również użyć zwykłych drążków do zasłon. Wykonane są z metalu i nie muszą być widoczne w oknie.

Mam nadzieję, że przeczytanie tego artykułu poszerzyło Twoją wiedzę na temat tworzenia zasłon kieszeniowych z podszewką. Jeśli nadal masz wątpliwości, jak zrobić zasłony kieszeniowe z podszewką? Usuń komentarz.