Renowacja 101: Jak wymienić szafkę zlewową uszkodzoną przez wodę?

Jeśli szukasz artykułu na temat wymiany uszkodzonej przez wodę szafki zlewozmywakowej, trafiłeś na właściwą stronę internetu! Zapewniamy tylko szybkie i łatwe kroki odpowiednie dla każdego. Wymienimy kilka wskazówek, jak uniknąć tych samych problemów z szafką pod zlewem.

Pytania, które należy zadać przed wymianą szafki zlewu

Zanim zaczniesz odnawiać zniszczoną przez wodę szafkę zlewozmywakową, musisz zadać sobie pięć pytań. Pomoże Ci stworzyć analityczny plan naprawy uszkodzonej przez wodę szafki zlewozmywakowej. Oto następujące pytania:

Renowacja 101: Jak wymienić szafkę zlewową uszkodzoną przez wodę?
 • Jak jest poważnie uszkodzony?
 • Czy powinienem zachować oryginalny projekt, czy stworzyć coś nowego?
 • Który będzie droższy, wymiana lub przywrócenie?
 • Czy jego wartość sentymentalna przewyższa Twój budżet?
 • Jak długo potrwają zmiany?
 • Wymiana szafki zlewu uszkodzonej przez wodę

  Krok 1. Przygotuj przestrzeń roboczą

  Usuń wszystkie przedmioty znajdujące się w szafce zlewozmywakowej i odsuń je od miejsca pracy. Poszukaj starej gazety przed szafką, aby chronić podłogę i przyspieszyć sprzątanie. Dla lepszego widzenia możesz podłączyć światło pod szafką zlewozmywakową.

  Krok 2. Zdejmij drzwi szafki

  Zdejmij drzwiczki szafki zlewozmywakowej, aby mieć do nich lepszy dostęp pod zlewem. Wykręć dołączoną śrubę z zawiasu drzwi do szafki. Upewnij się, że śledzisz liczbę śrub do ponownego użycia podczas procesu wymiany.

  Krok 3. Wyłącz dopływ wody

  Wyłącz dopływ wody. Będziesz musiał użyć zaworu odcinającego znajdującego się na przewodach zasilających pod zlewem.

  Odłącz rurę spustową i wodę pod zlewem, ponieważ istnieje możliwość, że utrudni to proces. Nie ma potrzeby usuwania dużych obszarów z wyprowadzoną ze ściany instalacją wodociągową.

  Krok 4. Usuń stare dno szafki

  Wyciągnij spód szafki. Przebij dziurę w kruszących się materiałach, zgnij i powiększ usuwanie, aż zniknie dno szafki.

  Ewentualnie włóż wyrzynarkę lub piłę ręczną, która dobrze pasuje do szafki zlewu i przetnij podłogę w pobliżu boków szafki. Podważ pozostałe kawałki, w tym przyczepne materiały wewnątrz bocznych ścian.

  Krok 5. Zabij jakąkolwiek pleśń lub pleśń

  Spryskaj pleśń lub pleśń, która rośnie wewnątrz szafki pod zlew i wokół niej. Najlepiej, jeśli użyjesz tej listy materiałów:

  • 1 szklanka wybielacza zmieszana z 1 galonem wody
  • (1 szklanka boraksu zmieszana z 1 galonem gorącej wody)
  • Prosty ocet

  Nałóż na pleśń lub pleśń i pozostaw roztwór na jej powierzchni przez około 15 do 20 minut, a następnie delikatnie wyszoruj obszar za pomocą miękkiej szczotki z włosia. Zaraz potem spłucz wodą i starą szmatką. Upewnij się, że dokładnie spłukałeś, aby usunąć skazy.

  Krok 6. Wyczyść podłogę

  Wyczyść podłogę pod zlewem, nawet jeśli wyczyściłeś formy. Użyj starej szmatki do wytarcia lub za pomocą małego odkurzacza z przystawką do odessania brudu.

  Krok 7. Zrób pomiary

  Zmierz wnętrze szafki, którą będziesz instalować, zarówno długość, jak i szerokość. Użyj kwadratu stolarskiego, aby zaznaczyć ½ cala sklejki.

  Krok 8. Określ lokalizację rur

  Upewnij się, że zaznaczono położenie rur, które są obecne w szafce. Upewnij się, że używasz starego dna jako szablonu do pomiaru i odpowiednio dotnij sklejkę.

  Dokładny otwór daje świetny gotowy produkt. Jeśli instalacja wodno-kanalizacyjna przebiega przez ścianę, nie musisz wykonywać tego kroku.

  Krok 9. Zainstaluj nową szafkę

  Wsuń nową ramę szafki we właściwe miejsce pod zlewem. Wkręć śruby używane ze starej ramy przez nowy zestaw, aby zapewnić wsparcie. Następnie, aby zakończyć wymianę szafki zlewozmywakowej, musisz poprowadzić koraliki silikonowej masy uszczelniającej wzdłuż jej krawędzi wokół każdego otworu.

  Jak chronić szafki zlewozmywakowe przed wodą

  Zainstaluj czujnik wycieku

  Czujka tego typu znajduje się w szafce zlewozmywakowej, która jest ustawiona w szafce. Podobnie jak czujniki dymu, natychmiast wykrywa wyciek wody w szafce.

  Nigdy nie ignoruj ​​zapachów stęchlizny

  To zła oznaka wycieku. Gdy drewniana szafka jest wilgotna, pleśń zwykle nie zajmuje dużo czasu, a zapach jest wyczuwalny.

  Wodoodporność wokół zlewu

  Sprawdź zlew pod kątem luźnych uszczelnień i pęknięć. Jeśli tak, napraw uszczelkę tak szybko, jak to możliwe.

  Wyciek wody może spowodować poważne uszkodzenia. Pamiętaj, aby uszczelnić obszar pod zlewem. Zła instalacja może łatwo doprowadzić do wycieków wody.

  Wniosek

  Cieszymy się, że w tym miejscu warto przeczytać o wymianie uszkodzonej przez wodę szafki zlewozmywakowej. Załóżmy, że praca w pojedynkę jest przytłaczająca. W takim przypadku najlepiej zadzwonić do profesjonalisty, aby uniknąć gorszych problemów z uszkodzoną szafką zlewozmywakową.