Prosty przewodnik w 7 krokach dotyczący naprawy kratownic uszkodzonych przez wodę

Czy masz trudności ze znalezieniem sposobu na naprawę kratownic uszkodzonych przez wodę? Jeśli odpowiedź brzmi tak, trafiłeś do właściwego artykułu, ponieważ będziemy dostarczać Ci informacje i rozwiązania w tej konkretnej sprawie.

Co to jest kratownica?

Przede wszystkim zacznijmy od krótkiej informacji na temat tego, czym jest kratownica i wszystkich innych jej szczegółów. Pomoże Ci zidentyfikować i dowiedzieć się więcej o kratownicach.

Prosty przewodnik w 7 krokach dotyczący naprawy kratownic uszkodzonych przez wodę

Kratownica to triangulacyjny system zbudowanych i przymocowanych elementów, w którym przykładany jest tylko nacisk osiowy. W przeciwieństwie do tego, pręty są podzielone na dwie części, ponieważ siły są dostarczane tylko na jeden koniec pręta, co powoduje ściskanie lub rozciąganie. Projekt mostu wykorzystuje swoją zdolność do bycia opłacalnym i pokonywania dużych odległości.

Połączenia są czasami uwięzione, co uniemożliwia przenoszenie naprężeń ścinających i momentowych. Fakt, że jest często źle rozumiany, sprawia, że ​​różnica między konstrukcjami kratownicowymi i ramowymi jest istotna. Element ramy zazwyczaj przenosi siły ścinające, osiowe i zginające, podczas gdy element kratownicy przenosi wyłącznie siłę osiową.

Kolejną rzeczą, którą należy wiedzieć o kratownicach, jest to, że ma ona również swoje zalety. Oto jego zalety:

  • Kartownice to opłacalny sposób na pokonywanie dużych odległości przy użyciu jak najmniejszej ilości materiału.
  • Obciążenia wewnętrzne prętów są indukowane osiowo (w kierunku pręta) w postaci ściskania lub rozciągania i tak właśnie jest. Ponieważ rozkłada siłę między kilku członków, możesz użyć mniej materiału, a system jako całość jest bardziej wydajny.

Istnieją różne rodzaje kratownic i ich zastosowania. Poniżej znajdują się listy niektórych:

Wiele elementów składa się na więźbę dachową. Pasy są zewnętrznymi komponentami ramy, a środniki są wewnętrznymi strukturami trójkąta.

Dostępne są dwie różne opcje rozmiaru i kształtu, w zależności od wymagań zadania. Słup królewski to podpora pionowa, która pomaga zachować integralność strukturalną wiązarów dachowych, które je zawierają.

Krawat słupkowy

Jest to rodzaj kratownicy o krótkich rozpiętościach. Co więcej, dobudówki, garaże, ganki i szopy są dla nich powszechnymi zastosowaniami. Wiele obiektów zabytkowych posiada otwarte, widoczne kratownice słupów królewskich.

Królowa słupka

Jest to rodzaj wiązara, który podtrzymuje pionowe pionowe z dwoma trójkątami po obu stronach, które tworzą wiązar typu queen-post. Nie są już regularnie używane, ponieważ ich miejsce zajęła kratownica Fink.

Finka wiązara

Kratownica ma kształt litery „W” między pasami i jest częstym typem więźby dachowej. To prosty, ale efektowny kształt, który możesz zastosować do różnych zadań.

Kratownica o podwójnym skoku

Kratownica o podwójnym skoku jest powszechnie stosowana w konstrukcjach komercyjnych, chociaż w niektórych mieszkaniach można ją również znaleźć.

Kratownica z pojedynczym skokiem

Kratownica jednospadowa to kratownica pod kątem prostym z pojedynczą krokwią, która tworzy dachy skośne lub jednospadowe.

Kartownica nożycowa lub kratownica sklepiona

Możesz użyć kratownicy nożycowej do produkcji sklepionych sufitów lub innych nietypowych projektów sufitów.

Zawiąż kratownicę z podniesionym krawatem

Sklepione sufity wykonane są z podniesionymi wiązarami. Możesz podnieść dolny pas, aby uzyskać bardziej płaski wygląd wyższych szczytów z ukośnymi krawędziami.

Jak naprawić kratownice uszkodzone przez wodę

Krok 1. Pierwszym krokiem jest naprawa nieszczelności dachu, a następnie za pomocą małego śrubokrętu sprawdź więźbę dachową pod kątem pogorszenia jakości drewna, takiego jak termity lub zgnilizna drewna.

Krok #2. Załóżmy, że śrubokręt wchodzi głębiej niż ćwierć cala w uszkodzony przez wodę obszar wiązara dachowego, nie naciskając zbyt mocno. W takim przypadku dobrym pomysłem jest skontaktowanie się z lokalnym specjalistą w celu dokładniejszej oceny uszkodzeń.

Krok #3. Chwyć lub podeprzyj tymczasowo kratownicę, aby zapobiec dalszemu uszkodzeniu kratownicy i zagrożeniu dla pracowników.

Krok 4. Niezwłocznie powiadom producenta kratownicy o wszelkich uszkodzeniach, zmianach lub błędach instalacyjnych.

Krok 5. Nie należy podejmować prób naprawy wiązara, chyba że projektant budynku, projektant wiązarów lub producent wiązarów dostarczył szczegóły naprawy.

Krok 6. Przed rozpoczęciem naprawy połóż kratownicę płasko na stabilnej, równej powierzchni. Jeśli kratownica jest już na miejscu, wzmocnij ją, aby odciążyć.

Krok 7. Napraw kratownicę, uważnie postępując zgodnie z instrukcjami w Szczegółach naprawy. Upewnij się, że używasz odpowiednich materiałów eksploatacyjnych do pracy. Jeśli coś jest niejasne, najlepiej zasięgnąć profesjonalnej pomocy.

Wniosek

Są to informacje, które mogą najlepiej pomóc w naprawie kratownic uszkodzonych przez wodę. W idealnym przypadku konieczne jest, aby najpierw wiedzieć, z jaką sprawą masz do czynienia. Dlatego najpierw podaliśmy trochę szczegółów i informacji, aby poznać kratownicę.

Pomoże Ci w zakresie stosowności korzystania z odpowiednich narzędzi i kroków do naśladowania. Jeśli jednak sprawy się skomplikują i staną się dla Ciebie zbyt trudne z powodu poważnego uszkodzenia kratownicy przez wodę, nie powstrzymuj się, aby szukać profesjonalnej pomocy. Upewnij się, że postępujesz zgodnie z instrukcjami i uważnie przeczytaj szczegóły.