Prosty przewodnik w 3 krokach, jak czyścić surowe drewno uszkodzone przez wodę

Umiejętność czyszczenia gołego drewna uszkodzonego przez wodę jest niezbędna w każdym projekcie naprawy szkód spowodowanych przez wodę i zwykle zaczyna się od suszenia. Stamtąd możesz zająć się plamami spowodowanymi przez różne rodzaje płynów.

W tym artykule omówimy czyszczenie, dezynfekcję i ochronę surowego drewna. Koniecznie przeczytaj go do końca!

Prosty przewodnik w 3 krokach

Kroki czyszczenia gołego drewna uszkodzonego przez wodę

Czyszczenie jest często drugim etapem renowacji uszkodzonego przez wodę drewna lub mebli. Pierwszym krokiem jest suszenie drewna. Jednak bycie drugim nie czyni go mniej ważnym niż pierwszy.

Jeśli już, to czyszczenie gołego drewna uszkodzonego przez wodę ułatwiłoby przywrócenie jego dawnej integralności, choć nie do końca go naprawi. Oto kroki w czyszczeniu uszkodzonego przez wodę niewykończonego drewna.

Krok 1. Wysusz surowe drewno

Pozostaw surowe drewno do wyschnięcia, ustawiając obok niego osuszacz. Osuszacz pomógłby w odessaniu wilgoci z drewna i przyspieszyłby proces suszenia. Możesz również dodać wentylator, aby wspomóc proces suszenia drewna.

Korzystając z dwóch urządzeń, możesz skrócić czas schnięcia z tygodni do kilku dni. Ponieważ proces schnięcia zajmuje trochę czasu, radzimy zwrócić uwagę na źródło uszkodzeń spowodowanych przez wodę, aby nie wpłynęło to na inne konstrukcje drewniane.

Krok 2. Sprawdź

Sprawdź części drewna, których nie można uratować. Zbadaj również kawałki drewna z plamami.

Udokumentuj uszkodzenia drewna i innych mebli, które zostały uszkodzone przez wodę. Dokumentacja jest niezbędna do zaakceptowania roszczenia ubezpieczeniowego. Sprawdź również swoje ubezpieczenie z prawnikiem, aby wzmocnić swoje roszczenie ubezpieczeniowe i zapewnić ważność roszczenia z tytułu zalania.

Krok 3. Wyczyść

Jeśli uszkodzenie przez wodę na gołym drewnie jest spowodowane rozlaniem jedzenia, możesz użyć do czyszczenia naturalnego płynu do mycia naczyń i wody. Gąbkę należy zanurzyć w roztworze wody z mydłem. Pamiętaj jednak, aby dokładnie wycisnąć wodę, aby gąbka była wilgotna, ale nie za mokra.

Następnie wytrzyj rozlany płyn gąbką. Następnie weź wilgotną szmatkę i zetrzyj mieszankę mydła z drewna.

Następnie pozostaw drewno do wyschnięcia. Jeśli plama jest trudna do usunięcia, możesz użyć szczotki o miękkim włosiu, aby ją zetrzeć.

Tak czyści się surowe drewno. Jeśli chcesz poszerzyć swoją wiedzę na temat sprzątania, przejdź do dalszej części artykułu.

Produkty do dezynfekcji surowego drewna

Ponieważ surowe drewno może zawierać bakterie lub grzyby, zwłaszcza po uszkodzeniu przez wodę, konieczne jest ich odkażenie. Oto produkty, których możesz użyć do dezynfekcji niewykończonego drewna:

Ocet

Jest to podstawa domowa, więc możesz z niej korzystać. Potrzebujesz filiżanki białego octu zmieszanej z galonem ciepłej wody, aby przygotować roztwór dezynfekujący.

Następnie zamocz szmatkę i wykręć ją. Następnie nałóż go na surowe drewno i pozostaw do wyschnięcia.

Alkohole mineralne

Podczas pracy z benzyną lakową noś maskę oddechową. Dzieje się tak, ponieważ spirytusy mineralne są toksyczne i wysoce łatwopalne.

Jednak dobrze sprawdzają się w dezynfekcji niedokończonego drewna. Zazwyczaj natryskuje się je na surową powierzchnię drewna.

Użyj nieściernej podkładki do szorowania, aby wcierać ją w drewno. Nadmiar spirytusu wytrzeć czystą szmatką, a następnie pozostawić do wyschnięcia.

Mydło olejowe Murphy’ego

Zrób roztwór mydła w oleju i wody Murphy’ego, łącząc łyżkę mydła w oleju i pół galona ciepłej wody. Następnie nałóż mieszaninę za pomocą szmatki, która nie jest zbyt zwilżona roztworem.

Następnie użyj czystego ręcznika, aby usunąć nadmiar wilgoci. Jeśli na gołej powierzchni drewna znajdują się pozostałości, wymieszaj ¼ szklanki boraksu z galonem ciepłej wody.

Co zrobić po oczyszczeniu i odkażeniu

Po oczyszczeniu i odkażeniu najbardziej logiczną rzeczą jest ochrona niewykończonego drewna przed uszkodzeniem przez wodę. Chociaż zdarzają się przypadki, w których uszkodzenie przez wodę na gołym drewnie nie jest rozległe, są również przypadki, w których uszkodzenie jest nieodwracalne. W takich przypadkach wpływają one nie tylko na jedną strukturę w twoim domu.

Mogą również powodować rozwój pleśni, co może mieć wpływ na twoje zdrowie. Uszkodzenia spowodowane przez wodę mogą również prowadzić do wyższych rachunków za wodę. Oznacza to, że koszt naprawy będzie wysoki.

Ponieważ nie chcemy tego dla Ciebie, zalecamy upewnienie się, że Twój system hydrauliczny jest nienaruszony i bez wycieków. Sprawdź również rynny i dach pod kątem przecieków.

Mówiąc bardziej konkretnie, możesz woskować surowe drewno, aby chronić je przed uszkodzeniem przez wodę. Polecamy to, ponieważ wosk odpycha wodę i zachowuje piękno drewna.

Po nałożeniu wosku pozostaw do wyschnięcia na kilka minut. Następnie użyj bufora, aby Twoje nagie drewno lśniło.

Wniosek

Surowe drewno ma swój urok i jest szczególnie urocze dla artystów, którzy chcą dostosować swoje meble. Jednak pozostawienie ich niedokończonych czyni je również podatnymi na działanie wody.

Nie bój się jednak, ponieważ ten artykuł dowodzi, że łatwo jest nauczyć się czyścić surowe drewno zniszczone wodą. Mimo to nadal mamy nadzieję, że zapewnisz odpowiednią konserwację domu, aby zapobiec uszkodzeniom surowego drewna przez wodę.