Prosty 3-stopniowy przewodnik dotyczący usuwania pleśni z sufitu

Pierwszym krokiem, który musisz zrobić, aby usunąć pleśń z sufitu, jest ochrona przed narażeniem na pleśń. Z tego artykułu dowiesz się wiele o grzybach, od tego, jak je zidentyfikować i jak zapobiegać ich wzrostowi.

Dlatego koniecznie przeczytaj ten artykuł na temat usuwania pleśni do końca!

Prosty 3-stopniowy przewodnik dotyczący usuwania pleśni z sufitu

Jak pleśń rośnie na sufitach?

Pleśń rośnie na sufitach głównie z powodu wilgoci. Często Twój dach cierpi na uszkodzenia spowodowane warunkami atmosferycznymi i nie są one konserwowane tak, jak powinny.

Większość właścicieli domów nie ma czasu na regularne sprawdzanie dachów pod kątem ewentualnych problemów lub uszkodzeń. Ten brak konserwacji prowadzi do problemów z dachem, co prowadzi do nieszczelności sufitu.

Te przecieki w suficie mogłyby następnie przyciągać pleśń, a nawet prowadzić do rozwoju pleśni.

Jak wiadomo, wilgoć jest ostatnim kryterium, które należy spełnić, zanim na powierzchni pojawi się pleśń lub pleśń. Zarodniki pleśni w powietrzu; po prostu poczekaj na właściwy moment, gdy twój dom będzie cierpiał z powodu przecieków lub innych form zalania, a następnie osiedl się na tym obszarze.

Jak rozpoznać pleśń na sufitach?

Istnieje kilka sposobów identyfikacji pleśni. Niektórzy profesjonaliści sprawdzają poziom wilgoci na suficie, jeśli nie widać wzrostu pleśni.

Jeśli widoczny jest wzrost pleśni, mają one tendencję do przybierania jaśniejszego koloru niż pleśń. Zazwyczaj są białe lub jasnożółte, podczas gdy pleśń ma tendencję do ciemniejszej barwy (np. ciemnoniebieski, zielonkawo-czarny lub czarny).

Co więcej, widać, że tekstura pleśni jest albo pudrowa, albo puszysta, w przeciwieństwie do śluzowatej lub rozmytej pleśni. Mimo to nie radzimy dotykać porostów pleśni, ponieważ mogą wystąpić reakcje alergiczne.

Innym sposobem identyfikacji wzrostu pleśni jest zauważalny zapach ziemi z sufitu lub ścian. Ponieważ przecieki w suficie wpływają również na ściany, na ścianach może rozwinąć się pleśń.

Jeśli zauważysz przebarwienia spowodowane uszkodzeniem przez wodę, prawdopodobnie na suficie pojawił się pleśń.

Czy pleśń jest niebezpieczna?

Pleśń jest mniej szkodliwa niż pleśń. Jednak nadal możesz skończyć z reakcjami alergicznymi, gdy jesteś narażony na zarodniki pleśni.

Co więcej, pleśń nie wnika w powierzchnię, na której rośnie, tak jak pleśń. Może jednak przyciągać pleśń.

W takich okolicznościach możesz otrzymać zadanie usunięcia pleśni, oprócz usuwania pleśni i napraw uszkodzeń spowodowanych przez wodę. Dlatego pleśń może nadal być uważana za zagrożenie w twoim gospodarstwie domowym, mimo że jest łagodna.

Usuwanie pleśni z sufitu

Jeśli chodzi o usuwanie pleśni, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest zapobieganie uszkodzeniom wody. Oto artykuł o tym, jak załatać uszkodzony przez wodę sufit w ramach procesu usuwania pleśni.

Co więcej, zanim pozbędziesz się pleśni z sufitu, musisz założyć ochraniacze. Załóż gogle, aby chronić oczy, rękawiczki i noś koszulę z długimi rękawami, aby zapobiec długotrwałemu narażeniu na pleśń.

Krok 1. Stwórz rozwiązanie przeciw pleśni

Możesz użyć białego octu lub wody utlenionej jako roztworów przeciw pleśni lub możesz użyć CLR Mold and Mildew Remover. Jeśli chcesz użyć produktu komercyjnego, oto artykuł mówiący o tym, gdzie kupić środek do usuwania pleśni i pleśni CLR.

Zdobądź czystą i pustą butelkę ze spryskiwaczem, a następnie wlej do spryskiwacza rozcieńczony biały ocet lub nadtlenek wodoru. Spryskaj roztworem dotknięte obszary sufitu, a następnie pozostaw mieszaninę na godzinę.

Krok 2. Wypłucz roztwór

Po godzinie spłucz roztwór za pomocą głowicy prysznicowej, jeśli jesteś w łazience. Jeśli nie, użyj innej butelki z rozpylaczem wypełnionej wodą, aby usunąć mieszaninę z sufitu.

Po spłukaniu za pomocą miękkiej szczoteczki usunąć pleśń, który nie został wypłukany z sufitu. Ponieważ ocet zabił korzeń grzyba, wystarczy usunąć resztki.

Krok 3. Usuń plamy

W przypadku uporczywych plam wymieszaj boraks i wodę w proporcji 1:16. Spryskaj tę mieszankę boraksu na części zakażone pleśnią, a następnie pozostaw do wyschnięcia.

Następnie wyczyść obszar i spłucz. Powtarzaj ten krok, aż pozbędziesz się uporczywych plam na suficie.

Sposoby zapobiegania rozwojowi pleśni

Najlepszym sposobem zapobiegania rozwojowi pleśni jest zapobieganie uszkodzeniom wody. Aby uniknąć uszkodzeń spowodowanych przez wodę, należy regularnie sprawdzać, czy rury lub dach nie uległy degradacji.

Jeśli Twój dach jest uszkodzony, zajmij się nim tak szybko, jak to możliwe. Wymień brakujące gonty i napraw uszczelki.

Pamiętaj też o czyszczeniu rynny co najmniej dwa razy w roku.

Innym sposobem zapobiegania rozwojowi pleśni jest regularne czyszczenie domu. Trzymaj go z dala od kurzu, aby pleśń nie miała źródła pożywienia.

Na koniec utrzymuj wilgotność i poziom wilgoci w domu, aby zapobiec rozwojowi pleśni.

Wniosek

Powiedzieliśmy, jak usunąć pleśń z sufitu; Twoim zadaniem jest teraz utrzymanie go i utrzymywanie go w stanie wolnym od pleśni. Ponadto mamy nadzieję, że zapobiegniesz rozwojowi grzybów i unikniesz szkód wodnych w Twoim gospodarstwie domowym.