Prosty 3-stopniowy przewodnik dotyczący czyszczenia skórzanych fotelików samochodowych

Formowane foteliki samochodowe są uciążliwe i niezdrowe, a umiejętność czyszczenia skórzanych foteli samochodowych to tylko te informacje, których potrzebujesz. Pleśnie rosną przez większość czasu w miejscach, w których występuje wilgoć i materiał organiczny, z którego można się żywić. Foteliki samochodowe wykonane ze skóry można sklasyfikować jako materiał organiczny, ponieważ są one produkowane ze skór zwierzęcych i skór, które zostały poddane obróbce chemicznej w celu zapobieżenia próchnicy.

Spośród wszystkich rzeczy znajdujących się we wnętrzu samochodu, fotelik samochodowy jest jednym z miejsc, w których bardzo często dochodzi do kontaktu ze skórą. Poza kontaktem ze skórą, samochody to zamknięte przestrzenie, co oznacza, że ​​powietrze pojazdu stale w nim krąży.

Prosty 3-stopniowy przewodnik dotyczący czyszczenia skórzanych fotelików samochodowych

Jako rodzaj grzyba, pleśnie rozprzestrzeniają się za pomocą zarodników, które rozpraszają się po okolicy i rosną w kontakcie. Pleśnie mogą nie tylko szybko się rozprzestrzeniać, ale mogą również powodować problemy zdrowotne w zależności od rodzaju pleśni i ich stanu zdrowia. Spleśniały fotelik samochodowy może stać się dość poważnym problemem, gdy jest przeoczony i nieobsługiwany przez dłuższy czas.

Jak zapobiegać pleśni z siedzeń samochodowych?

Spleśniałe foteliki samochodowe to coś, czego nie chcesz widzieć w swoim samochodzie, a nauczenie się, jak je wyczyścić, byłoby dla ciebie bardzo pomocne, jeśli kiedykolwiek je zauważysz. Oto kroki, które musisz wykonać, aby usunąć wszelkie kolonie pleśni terroryzujące Twoje siedzenia samochodowe.

Krok 1. Przygotowanie

Przede wszystkim musisz być przygotowany na rozwiązanie tego problemu. Musisz przygotować narzędzia do czyszczenia, środki do usuwania pleśni, sprzęt bezpieczeństwa i, co ważniejsze, swój samochód. Jeśli chodzi o narzędzia do czyszczenia, kilka butelek z rozpylaczem, kilka czystych szmat lub gąbek oraz, jeśli to możliwe, odkurzacz to tylko niektóre z rzeczy, których potrzebujesz.

Jeśli chodzi o roztwór do czyszczenia pleśni, możesz go kupić w lokalnym sklepie lub zawsze możesz spróbować użyć domowych środków, takich jak ocet, soda oczyszczona i roztwory cytryny. Jeśli nadal nie masz pewności, zawsze możesz przeprowadzić rozeznanie lub skonsultować się ze specjalistą na temat tego, czego możesz użyć dla swojego fotelika samochodowego.

Teraz, jeśli chodzi o sprzęt bezpieczeństwa, pierwszą rzeczą, którą należy mieć, jest maska. Maska pomoże ci uniknąć wdychania niektórych możliwych zarodników unoszących się w powietrzu, które mogą zaszkodzić twojemu zdrowiu. Inną rzeczą byłyby rękawiczki, aby uniknąć dotykania samej formy.

Dobrze byłoby przenieść samochód tam, gdzie jest światło słoneczne i otwarta przestrzeń. Choć może to zabrzmieć dziwnie, światło słoneczne jest jednym z naturalnych wrogów pleśni, ponieważ rozwija się ona w chłodnych, wilgotnych miejscach.

Krok 2. Oczyść kolonię pleśni

Po zakończeniu niezbędnych przygotowań czas zająć się głównym problemem, jakim jest kolonia pleśni. Podczas czyszczenia pleśni możesz zacząć usuwać skupiska pleśni za pomocą starej szczoteczki do zębów lub włosia, aby usunąć kolonię. Jeśli masz odkurzacz, możesz spróbować odkurzyć samą kolonię, aby uniknąć unoszenia się wielu pływających zarodników.

Po usunięciu fizycznej kolonii, następną rzeczą do zrobienia jest nałożenie roztworu pleśni i całkowite usunięcie podstawowych pleśni. Zastosuj wybrane rozwiązanie zgodnie z instrukcją. Jeśli używasz domowych środków zaradczych, możesz sprawdzić, jak zastosować je do problemu z pleśnią.

Teraz, po nałożeniu roztworu do czyszczenia form, spłucz powierzchnię ciepłą wodą. Powierzchnię przetrzeć gąbką lub ściereczką zamoczoną w ciepłej wodzie. Ciepła woda może również pomóc w zapobieganiu rozwojowi pleśni w przyszłości.

Krok 3. Zakończ

Teraz, gdy już usunąłeś pleśń z fotelika samochodowego, nadszedł czas, aby je zregenerować, aby przywrócić je do stanu, w jakim były wcześniej. Możesz przeglądać lokalne sklepy motoryzacyjne lub towary w poszukiwaniu odżywek do skóry.

Jeśli lubisz robić DIY, możesz również zbadać i stworzyć domowe odżywki do skóry. Większość rzeczy, których używasz w samochodzie, można wykorzystać do innych rzeczy. Jeśli jesteś zainteresowany, oto artykuł o tym, jak czyścić białe skórzane krzesło.

Aby upewnić się, że w Twoim samochodzie nie ma zapachu pleśni ani innych niepożądanych zapachów, możesz spróbować zostawić go otwarte na chwilę, aby powietrze mogło krążyć w środku. Jeśli pleśń pochodzi z części klimatyzacji Twojego samochodu, oto artykuł o tym, jak zapobiegać pleśni w klimatyzatorze.

Czy pleśń w samochodzie jest objęta ubezpieczeniem?

Krótka odpowiedź prawdopodobnie brzmiałaby nie. Niestety, firmy ubezpieczeniowe obarczają właścicieli samochodów odpowiedzialnością za samodzielne usunięcie plagi pleśni i nie biorą pod uwagę uszkodzenia samochodu. Odpowiedzialność za brak pleśni w samochodzie jest jednym z zadań, które powinien wziąć na siebie właściciel samochodu.

Pleśń jest nie tylko szkodliwa dla zdrowia, ale może również spowodować spadek wartości samochodu. Dobrze byłoby zainwestować w auto detailera, aby regularnie utrzymywać wnętrze samochodu w czystości, niż chcieć ubezpieczyć samochód z odlewu.

Wniosek

Teraz, gdy wiesz, jak czyścić skórzane fotele samochodowe, możesz teraz wziąć udział w utrzymaniu czystego ustawienia jazdy swojego samochodu. Pamiętaj, że w przypadku takiego problemu zawsze masz dwie możliwości; zrób to sam lub zatrudnij kogoś, kto zrobi to za Ciebie.