Prosty 11-krokowy przewodnik dotyczący przywracania uszkodzonej przez wodę podsufitki

Nauka samodzielnego odnawiania uszkodzonej przez wodę podsufitki to podstawa, której możesz użyć podczas remontu domu. Może to pomóc w obniżeniu kosztów zatrudniania specjalistów, którzy wykonają pracę za Ciebie.

Podbitka jest materiałem elewacyjnym pod okapem domu. Ma na celu ochronę krokwi przed zanieczyszczeniami, wilgocią i innymi czynnikami środowiskowymi, które mogą powodować pleśń i inne uszkodzenia.

Prosty 11-krokowy przewodnik dotyczący przywracania uszkodzonej przez wodę podsufitki

Jednak te podsufitki mogą ulec uszkodzeniu w miarę upływu czasu. Przeczytaj ten informacyjny artykuł, aby dowiedzieć się, jak sobie z tym poradzić!

W jaki sposób podsufitki ulegają uszkodzeniu?

Podsufitki często ulegają uszkodzeniom spowodowanym przez wodę z powodu długotrwałego narażenia na działanie wody i słońca. Mogą również doznać uszkodzeń fizycznych z powodu kilku cykli zamarzania i rozmrażania w zimnym klimacie.

Poza tym podsufitki z czasem mogą się kruszyć z powodu wiatrów, burz, wilgoci i wilgotnego powietrza. Najlepiej jednak uważać na tę kwestię, ponieważ mogą wystąpić przypadki, w których podsufitka jest uszkodzona przez wodę jeszcze przed zakupem domu.

Jeśli tak się stanie, oto artykuł o „co jeśli kupię dom uszkodzony przez wodę bez wiedzy”, aby ci pomóc.

Dlaczego nie należy ignorować podsufitki uszkodzonej przez wodę?

Uszkodzenia podbitki przez wodę mogą prowadzić do dalszych komplikacji konstrukcyjnych. Poniżej wymieniono kilka przykładów.

1. Pleśń

Uszkodzenia podsufitek przez wilgoć i wodę mogą prowadzić do łagodnego lub poważnego rozwoju pleśni. Może to skutkować pogorszeniem stanu dachu, jeśli nie zostanie sprawdzone i nienaprawione.

Ponadto rozwój pleśni jest również zagrożeniem dla zdrowia. Wdychanie lub dotykanie może być niebezpieczne dla osób chorych i uczulonych.

2. Zgnilizna dachu

Uszkodzenia spowodowane wilgocią i wodą mogą również przenikać przez krawędzie dachu przez odsłonięte końce krokwi. Może gnić drewniane ramy, prowadząc do poważniejszych uszkodzeń konstrukcji.

3. Inwazje szkodników

Podsufitki nie zapewniają już szczelnej bariery przed wnikaniem szkodników, gdy woda zostanie uszkodzona. Kilka szkodników może dostać się do sufitu lub dachu, co może spowodować dalsze komplikacje.

Niestety, te włamania szkodników mogą pozostać niezauważone, dopóki nie pogorszą struktury twojego domu. W takim przypadku wskazane jest monitorowanie tego problemu, aby zapobiec uszkodzeniom.

Jak przywrócić podbitkę uszkodzoną przez wodę?

Po zauważeniu powyższych uszkodzeń, najlepiej natychmiast wymienić uszkodzoną przez wodę podsufitkę. Oto kroki, aby to zrobić!

Krok 1. Usuń listwę gontową

Przede wszystkim noś okulary ochronne lub ochronne. Zdobądź płaskownik i użyj go, aby wsunąć się pod listwę między gontem a pionową deską rozdzielczą.

Ostrożnie zdjąć listwę z gontów. Jeśli go nie uszkodzisz, możesz go odłożyć na bok i zainstalować później.

Z drugiej strony rozważ wymianę listwy gontowej, jeśli są uszkodzenia.

Krok 2. Zdejmij deski czołowe

Usuń deskę czołową z końca krokwi. Wymień go później, jeśli jest uszkodzony i gnije.

Krok 3. Odepnij starą i uszkodzoną przez wodę podsufitkę

Usunąć uszkodzoną przez wodę podsufitkę, wysuwając ją z listwy. Trzymaj go poziomo przy domu.

Usuń gwoździe za pomocą płaskownika, jeśli trzymają go na miejscu na krokwi lub listwie.

Krok 4. Usuń krokiew

Sprawdź dokładnie krokwię, jeśli nie ma śladów gnicia. Jeśli je zobaczysz, użyj piły tarczowej, aby wyciąć uszkodzone przez wodę obszary.

Następnie wytnij tarcicę z tarcicy poddanej obróbce ciśnieniowej za pomocą piły tarczowej. Możesz później użyć tego jako krokwi zastępczej.

Krok 5. Zamocuj nową krokwię

Weź kawałek drewna i pokrój go na 1 cal. Upewnij się, że jest ona o 8 cali dłuższa od krokwi zastępczej, którą zrobiłeś wcześniej.

Przytrzymaj zamienną krokwę na miejscu i umieść za nią tarcicę. Rozciągnij jego końce po obu stronach za krokwią zastępczą.

Następnie zabezpiecz je za pomocą klamer do drewna. Włóż wkręty do desek, przymocuj je do krokwi i odpowiednio je przymocuj.

Krok 6. Przygotuj nową podbitkę

Zdobądź cienką płytę pilśniową i wytnij zastępczą podsufitkę. Pokryj go lakierem do drewna lub podkładem i pozostaw do wyschnięcia.

Krok 7. Przygotuj nową deskę rozdzielczą

Zmierz i wytnij nową deskę czołową o tej samej grubości, co stara. Pokryj go również podkładem lub uszczelniaczem i pozostaw do wyschnięcia.

Krok 8. Dołącz nową podbitkę

Umieść wymienną podsufitkę z powrotem pod okapem. Użyj gwoździ 6d, aby odpowiednio go zamocować.

Krok 9. Załóż nową deskę czołową i listwę gontową

Użyj gwoździ 6d, aby ponownie przymocować deskę czołową. Mocno osadzić gwoździe i zaszpachlować otwory.

Następnie, po wyschnięciu szpachli, przymocuj listwę gontową na wierzchu powięzi.

Krok 10. Sprawdź, czy nie ma wycieków wody

Sprawdź deskę czołową i podbitki, jeśli za nimi są przecieki wody. Jeśli zauważysz wyciek, zatrzymaj go, używając uszczelniaczy do malowania.

Krok #11. Maluj!

Na koniec pomaluj je wybranym kolorem. Pozostaw do wyschnięcia i nałóż drugą warstwę.

Wniosek

Wiedza o tym, jak odnowić podbitkę uszkodzoną przez wodę, może obniżyć koszty pracy. Jednak nadal musisz przygotować odpowiedni budżet na proces naprawy.

Jeśli nadal nie wiesz, ile należy przygotować, zapoznaj się z tym artykułem o naprawie uszkodzonej przez wodę podsufitki. Gdy już wszystko zrozumiesz, zaczynasz dobry początek!