Proste, 3-etapowe rozwiązanie dotyczące usuwania pleśni z winylu

Zanim nauczysz się, jak usunąć pleśń z winylu, powinieneś najpierw wiedzieć, jak rozwija się na twoich powierzchniach. Co więcej, musisz zrozumieć, co sprawia, że ​​twoje obiekty są podatne na działanie grzyba i jak go wykryć.

Na szczęście wszystko to zamieściliśmy w artykule, więc czytaj do końca!

Proste

Dlaczego mój winyl ma pleśń?

Po pierwsze, wyjaśnimy, że pleśń różni się od pleśni. Pleśń jest łagodniejsza i ma jaśniejsze kolory niż pleśń.

Co więcej, ta pierwsza nie wnika w powierzchnie, na których się opiera, ale ta druga tak. Pleśń ma również poważniejsze skutki uboczne niż pleśń; niektóre szczepy wydzielają nawet mykotoksyny.

Mikotoksyny powodują niekorzystne problemy zdrowotne, ponieważ mogą prowadzić do problemów z układem odpornościowym. Mimo że pleśń jest łagodniejsza niż pleśń, nadal może wywoływać alergie.

Alergie i inne formy problemów zdrowotnych są powodem, dla którego konieczne jest wczesne wykrycie wzrostu grzybów.

Pleśń rośnie na winylu z trzech powodów: wilgoci, ciemności i szczątków organicznych. Wszystkie żywe istoty potrzebują wody i źródeł pożywienia, aby się rozwijać, więc pleśń rozwija się na uszkodzonych przez wodę i brudnych kawałkach winylu.

Po pierwsze, wilgoć zapewnia pleśni idealne środowisko do wzrostu. Prowadzi to do odpowiedniej temperatury do jej rozwoju.

Ciemność przyczynia się również do lepszego środowiska dla pleśni, ponieważ zniechęca do parowania wilgoci. Stąd pleśń i pleśń rozwijają się swobodnie w ciemnych miejscach.

Wreszcie, szczątki organiczne służą jako źródło pożywienia pleśni, co pomaga rozprzestrzeniać się na innych powierzchniach.

Czy winyle nie są wodoodporne?

Podłogi i sidingi winylowe są wodoodporne, ale te wokół nich nie. Co więcej, posiadanie właściwości hydroizolacyjnych nie oznacza, że ​​jest całkowicie zabezpieczone przed uszkodzeniami spowodowanymi przez wodę.

Przestrzenie między wykładzinami winylowymi bocznic mogą gromadzić i zatrzymywać wodę, co prowadzi do uszkodzeń spowodowanych przez wodę od wewnątrz. Co więcej, ta akumulacja cieczy mogłaby następnie wywołać pleśń lub pleśń.

Ten rodzaj uszkodzeń spowodowanych przez wodę jest często niewykrywany, co oznacza, że ​​zarodniki pleśni mogą swobodnie osadzać się na obszarze i rosnąć. W tej sytuacji grzyb zostanie wykryty dopiero po rozprzestrzenieniu się pleśni.

Jak wykryć wzrost pleśni na winylach

Ponieważ pleśń na kawałkach winylu ma tendencję do pojawiania się w małych pęknięciach, trudno jest je wykryć wzrokowo. Co więcej, ponieważ są one jasne i mają pudrową konsystencję, mylone są z kurzem lub brudem.

Najpewniejszym sposobem na wykrycie pleśni jest ostrożne obchodzenie się z zapachem, który wydziela. Zapach pleśni zmienia się w miarę rozwoju, więc najpierw możesz wyczuć zapach wilgotnych skarpet, a następnie może rozwinąć się bardziej stęchły i ziemisty smród.

Jeśli uważasz, że Twój winyl został zanieczyszczony przez grzyby oprócz pleśni, takie jak pleśń, możesz zamiast tego poprosić o profesjonalną kontrolę pleśni. Badanie pleśni jest zalecane, jeśli zauważysz, że Twoje podłogi winylowe i sidingi ulegają uszkodzeniu z powodu zanieczyszczenia.

Ogólnie rzecz biorąc, eksperci od pleśni przeprowadzają testy pod kątem wilgoci, jeśli pleśń i zanieczyszczenie pleśnią nie są widoczne. Następnie w razie potrzeby wykonają naprawę pleśni i pleśni.

Kroki usuwania pleśni na winylu

Konieczne jest usunięcie pleśni na podłogach winylowych lub sidingach, gdy tylko je wykryjesz, ponieważ mogą one przyciągać rozwój pleśni. Gdy ten drugi grzyb uderzy, stanie się to poważniejszym problemem i może być konieczne skontaktowanie się z profesjonalistą, aby sobie z tym poradzić.

Krok 1. Użyj wybielacza

Wybielacz jest znany jako środek do usuwania pleśni, chociaż niektórzy mogą obawiać się, że jest zbyt ostry. Jednak sidingi winylowe mogą to wytrzymać; zaufaj ich uczciwości.

Jeśli nadal masz wątpliwości, możesz zrobić test punktowy, aby ocenić, czy jest kompatybilny z winylem. Jeśli nie, możesz wybrać produkt komercyjny, który może nie być tak szkodliwy jak wybielacz.

Polecamy środek do usuwania pleśni i pleśni CLR. Jeśli szukasz, gdzie kupić CLR Mold and Mildew Remover, kliknij link do artykułu.

Możesz również użyć wybielacza tlenowego zamiast wybielacza chlorowego, ponieważ ten pierwszy jest łagodniejszy niż ten drugi. Jest na tyle łagodny, że nawet farba twojego winylu nie zostanie naruszona.

Krok 2. Przygotuj rozwiązanie

Jeśli wybierzesz wybielacz tlenowy do usuwania pleśni, musisz rozpuścić produkt w misce z ciepłą wodą. Następnie wlej roztwór do pustej i czystej butelki ze spryskiwaczem.

Następnie spryskaj obszar dotknięty chorobą i pozostaw na mniej więcej 10 minut. Następnie wyszoruj obszar, aby poluzować pleśń i umyj obszar.

Na koniec przetrzyj powierzchnię czystą szmatką, aby usunąć nadmiar wilgoci. Jeśli używasz CLR Mold i Mildew Remover, możesz zajrzeć do instrukcji, jak ich używać tutaj.

Krok 3. Wprowadź niezbędne zmiany

Po usunięciu pleśni należy upewnić się, że grzyb nie zaatakuje ponownie twoich kawałków winylu. Aby zapobiec przyszłemu wzrostowi, powinieneś podjąć środki zapobiegające pleśni.

Aby uniknąć przyszłego wzrostu, oto artykuł o tym, jak zapobiegać pleśni na poduszkach zewnętrznych, który może służyć jako przewodnik.

Wniosek

Ostatnim krokiem, jak usunąć pleśń z winylu, jest upewnienie się, że wykonasz odpowiednie środki zapobiegające pleśni. Te kroki mają na celu zabezpieczenie bocznic winylowych i podłóg, co może również prowadzić do ochrony domu przed rozwojem pleśni.