Porady dla majsterkowiczów: jak zrobić świąteczne świece

Świece bożonarodzeniowe to świetny sposób na to, aby Twój dom pachniał ładnie i świątecznie na święta. Są również niedrogą alternatywą dla kupowania świec w sklepie, szczególnie jeśli masz jakieś materiały, których możesz użyć.

W tym artykule dowiesz się, jak zrobić świąteczne świece z prostych materiałów domowych.

Porady dla majsterkowiczów: jak zrobić świąteczne świece

Jak zrobić własne świeczki świąteczne

Oto jak możesz zrobić własne świąteczne świeczki w domu, nie wydając na to dużo pieniędzy i czasu.

1) Zdecyduj, jakiego rodzaju pojemnika chcesz użyć. W tym projekcie możesz kupić puszki lub szklane słoiki z pokrywkami, użyć słoików z masonem, a nawet ponownie wykorzystać stare pojemniki na żywność, takie jak pojemniki na masło lub wiaderka do lodów. Po prostu upewnij się, że są czyste i suche przed ich użyciem. Wyrzuć również wszelkie naklejki (jeśli dotyczy).

2) Oddziel każdy składnik na odpowiednie stosy. Następnie wylej cały stopiony wosk ze świec, które wcześniej kupiłeś. Użyj podwójnego bojlera, aby stopić wszystkie stare świece i wlej je do pojemnika. Alternatywnie do tego kroku możesz również użyć kredek i balsamu do ust, ale nie będą one wydzielać silnego pęcznienia.

3) Dodaj olejki eteryczne lub olejek zapachowy, jeśli chcesz dodać trochę zapachu do swojej świecy (wypróbuj olejek miętowy, aby uzyskać świąteczny zapach).

4) Gdy wszystko ostygnie i stwardnieje (zwykle zajmuje to od 24-48 godzin), dodaj knoty na wierzch każdego słoika i podpal je!

Na początku mogą wytwarzać dym, ponieważ w środku nadal znajduje się nadmiar popiołu. Po prostu pozwól mu się całkowicie spalić przed nałożeniem pokrywek, aby zapobiec dostawaniu się popiołu.

Najlepiej trzymać świece z dala od przeciągów lub ruchomych źródeł powietrza podczas palenia, więc unikaj umieszczania ich przy oknach lub na wentylatorach, gdy są zapalone. Słoiki należy przechowywać poza zasięgiem małych dzieci i zwierząt domowych.

Upewnij się, że wyrzucisz gotową świecę na koniec, zanim ją wyrzucisz! Nie umieszczaj tego po prostu z resztą śmieci. Możesz również ponownie wykorzystać te pojemniki lub puszki do innych celów po ich użyciu. Więc nie czuj się źle z powodu marnowania tego materiału. Wesołych Świąt!

Narzędzia potrzebne do produkcji świec

Podczas robienia świątecznych świec, będziesz potrzebować następujących narzędzi:

– Widelec (do zanurzania knotów w roztopionym wosku)

– 2 garnki (do topienia elementów świec)

– Słoiki, puszki lub słoje (pojemniki na gotowe świece)

– Knoty (zdobądź je w sklepach rzemieślniczych lub online)

Więcej wskazówek dotyczących robienia świątecznych świeczek DIY

– Zalej wrzątkiem słoiki lub puszki, których zamierzasz użyć do swoich świec przed rozpoczęciem tego projektu. Ułatwi to odklejenie dołączonych naklejek.

– Wszystkie te materiały można znaleźć w sklepach z używanymi rzeczami lub sklepach z używanymi rzeczami, więc miej na nie oko, gdy kupujesz zapasy.

– Spróbuj wymieszać zapachy, dodając olejki cytrusowe, naturalne olejki eteryczne lub syntetyczne zapachy, aby uzyskać niepowtarzalny zapach.

– Robiąc świeczki bożonarodzeniowe z dziećmi, upewnij się, że są one na tyle duże, aby nie poparzyły się gorącym woskiem lub przypadkowo nie stłuczyły szklane pojemniki. Podczas pracy nad tym projektem zawsze oglądaj je dorosły!

– Trzymaj gotowe świece z dala od przeciągów i innych źródeł poruszającego się powietrza, a także małych dzieci i zwierząt domowych.

– Jeśli chcesz zachować swoje świece przez długi czas, rozważ zainwestowanie w wosk parafinowy (który jest zwykle używany do produkcji świec do masażu). Ma wolniejsze tempo topnienia niż inne woski, takie jak wosk pszczeli, co oznacza, że ​​będzie trwał dłużej na choince lub w domu, nie paląc się zbyt szybko. Możesz to uzyskać w sklepach rzemieślniczych lub w Internecie.

Kreatywna wskazówka: Jeśli skończysz wszystkie świąteczne świece przed Nowym Rokiem, zużyj je, napełniając słoiki wodą i umieszczając w nich podgrzewacze. Będzie to łatwa alternatywa, jeśli nie chcesz kupować zwykłych podgrzewaczy w sklepie ani zamawiać online!

Świece bożonarodzeniowe, których możesz użyć do dekoracji domu

Zamiast kupować świece zapachowe ze sklepu, możesz po prostu zrobić je samemu. Jest to łatwy sposób na zaoszczędzenie pieniędzy, a także bardziej przyjazny dla środowiska niż używanie jednorazowych produktów z tworzyw sztucznych. Oto kilka pomysłów na wykorzystanie świątecznych świeczek DIY w domu w grudniu:

– Połóż je na stołach w salonie

– Przyklej jedną pończochę i zawieś na płaszczu

– Ustaw je wokół domu, aby utworzyć ścieżkę dla Świętego Mikołaja (lub mędrców, w zależności od tego, jak obchodzisz Boże Narodzenie i jakiej religii jesteś)

– Użyj ich jako ozdób choinkowych

Wypełnij swój dom świąteczną radością w tym roku

Świece bożonarodzeniowe pomogą Ci stworzyć ciepłą i zachęcającą atmosferę w Twoim domu podczas chłodnych zimowych miesięcy. Zapach tych domowych świec przypomni wszystkim, że znów nadszedł grudzień i przywoła wspomnienia minionych wakacji. Nie będziesz musiał się martwić, że zabraknie Ci tych kupionych w sklepie, więc zaopatrz się, abyś mógł cieszyć się nimi przez cały sezon! Pamiętaj: nie zostawiaj płonących świec i trzymaj wosk z dala od dzieci i zwierząt.

Możesz zrobić własne świąteczne świece z roztopionego wosku z tych kupionych w sklepie, a także ze starych kredek i balsamu do ust. Następnie dodaj trochę olejków eterycznych, aby uzyskać przyjemny zapach, pozwól mu stwardnieć i voila! Masz teraz przyjazną dla środowiska dekorację świąteczną, którą możesz cieszyć się w tym sezonie. Nie musisz wydawać pieniędzy na kupione w sklepie świece zapachowe, jeśli wiesz, jak to zrobić samodzielnie.

Wniosek

Świece bożonarodzeniowe są niedrogą alternatywą dla kupionych w sklepie świeczek zapachowych w okresie świątecznym. Wykonywanie ich samodzielnie oferuje pewne korzyści, w tym większą różnorodność, lepsze zapachy i oszczędność pieniędzy. Baw się, tworząc własne wyjątkowe świece z przyprawami, olejkami eterycznymi i stopionymi kredkami lub balsamem do ust! Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek i przewodników, odwiedź naszą stronę i sprawdź nasze inne artykuły dotyczące świec.