Poradnik dla majsterkowiczów w 4 krokach: Jak naprawić rower uszkodzony przez wodę

Montaż na ukochanym rowerze jest łatwy, gdy wiesz, jak naprawić uszkodzony przez wodę rower po niefortunnym kontakcie z wodą. Silniki wodne i silnikowe nie są jedną z najlepszych par, a zapobieganie uszkodzeniom, które jedno może spowodować drugiemu, jest jednym z priorytetów, o które właściciel roweru musi dbać i o którym zawsze należy pamiętać.

Powodzie spowodowane ulewnymi deszczami to jeden z głównych powodów, dla których rower może zostać uszkodzony przez wodę. Przesiąkanie i zaleganie wody w silniku motocykla może spowodować niewielkie lub znaczne uszkodzenia, w zależności od czasu pozostawienia motocykla bez nadzoru. Musisz spróbować naprawić szkody tak wcześnie, jak możesz zmniejszyć ryzyko wydatkowania znacznie więcej, niż powinieneś.

Poradnik dla majsterkowiczów w 4 krokach: Jak naprawić rower uszkodzony przez wodę

Kroki naprawy roweru uszkodzonego przez wodę

Naprawa uszkodzonego przez wodę motocykla jest mniej kosztowna niż naprawa uszkodzonego przez wodę samochodu, ale nie oznacza to, że możesz go zostawić na jakiś czas. Tak pilne, jak to może być w przypadku samochodu, tak samo jest w przypadku roweru.

Jako właściciel musisz być zdecydowany w podejmowaniu działań na rzecz szkód spowodowanych przez wodę. Woda w twoich silnikach to coś, czego nie lubisz, więc oto jak naprawiasz uszkodzony przez wodę rower.

Krok 1. Środki ostrożności

Przede wszystkim musisz podjąć środki ostrożności. Przede wszystkim nigdy nie próbuj uruchamiać motocykla, zwłaszcza jeśli musisz naprawić uszkodzony silnik. Może to spowodować dalsze niepożądane uszkodzenia, nie tylko silnika, ale także innych elementów elektrycznych.

Kolejnym środkiem ostrożności, który musisz podjąć, jest zrobienie zdjęć roweru, nie w celach chwalenia się lub zamieszczania reklam, ale w celu naprawy. Obraz ma na celu określenie, gdzie umieścić części, które zostaną usunięte podczas procesu naprawy.

Drugim jest usunięcie wszelkich elementów elektrycznych, które posiada Twój rower. Odłącz elementy elektryczne, aby uniknąć uszkodzenia części.

Krok 2. Umyć i osuszyć

Po podjęciu środków ostrożności możesz teraz zacząć oczyszczać motocykl z wody i błota. Przed umyciem motocykla opróżnij motocykl z płynów, takich jak olej, benzyna i wszelkie pozostałości wody w motocyklu.

Po spuszczeniu płynów umyj motocykl wodą pod ciśnieniem, aby zapewnić usunięcie wody powodziowej i brudu. Oczyść zbiornik paliwa benzyną i doprowadź sprężone powietrze. Sprawdź dokładnie i wyczyść złącza CDI, przekaźnik rozrusznika i migacz.

Należy również wyczyścić kable okablowania i zastosować inhibitory korozji, aby uniknąć rdzewienia i uszkodzenia izolacji. Oczyść i nasmaruj hamulce i punkty obrotu. Pamiętaj też o smarowaniu stalowych łożysk kulkowych.

Krok 3. Testuj komponenty

Teraz, gdy już skończyłeś czyszczenie komponentów roweru, nadszedł czas, aby sprawdzić, czy części działają poprawnie. Sprawdź swój prędkościomierz, światła i przełączniki. Sprawdź również, czy okablowanie i kable działają zgodnie z przeznaczeniem.

Krok 4. Zakończ

Jeśli wszystko jest w porządku i działa dobrze, możesz teraz przystąpić do ponownego podłączenia złączy elektrycznych. Przed rozpoczęciem naprawy przymocuj każdą część, która została tymczasowo usunięta.

Przymocuj je tak, jak wcześniej i spróbuj uruchomić silnik motocykla. Jeśli są jakieś problemy, których nie wiesz, jak naprawić, lub jeśli nadal się zataczasz, zawsze możesz skonsultować się z lokalnym warsztatem samochodowym i sprawdzić swój motocykl.

Co się stanie, gdy woda dostanie się do silnika?

Woda przedostająca się do silnika silnika może spowodować znaczne uszkodzenia tłoka i cylindrów. Woda może przedostać się do silnika silnika przez wlot powietrza do silnika. Jeśli w silniku nadal znajduje się woda, może to prowadzić do problemów ze sprężaniem ze względu na brak punktów wyjścia dla wody wewnątrz.

Kiedy tak się dzieje, tłoki mogą wyginać się i ostatecznie pękać, jeśli operacja będzie kontynuowana z wodą w środku. Inną rzeczą, która może się zdarzyć, jest to, że woda zebrana w motocyklu może prowadzić do rdzewienia, co na dłuższą metę może powodować problemy strukturalne.

Czy można wypłukać wodę z silnika motocykla?

Tak, zawsze możesz wypłukać wodę z silnika motocykla. Po prostu otwórz i opróżnij miejsca olejowe silnika, w których, jak sądzisz, może zostać zebrana woda. Dodaj trzy łyżki benzyny i pozwól jej oczyścić pozostały olej, wodę i brud, który wciąż jest zabrudzony w silniku.

Aby upewnić się, że w silniku nie ma już nadmiaru płynów, możesz zastosować sprężone powietrze, aby dokładnie wypłukać płyny wewnątrz. Następnie napełnij silnik olejem do wymaganej objętości. Spróbuj także wyczyścić zawór wlotowy powietrza, aby zapobiec przedostawaniu się resztek brudu do silnika i uszkodzeniu silnika.

Wniosek

W tym momencie mamy nadzieję, że nauczyłeś się czegoś na temat naprawy uszkodzonego przez wodę roweru. Uszkodzenia spowodowane przez wodę są obecne prawie wszędzie, czy to w domu, na zewnątrz, czy przy elementach wyposażenia.

Woda jest korzystna na wiele sposobów, ale w zależności od materiału może działać destrukcyjnie. Naprawianie szkód spowodowanych przez wodę może się różnić w zależności od rodzaju sprzętu i materiałów, ale wszystkie wymagają uwagi. W końcu im wcześniej zaczniesz działać, tym wcześniej możesz rozwiązać sprawy.