Pomocny 5-stopniowy przewodnik, jak pozbyć się pleśni z miejsc na łodzi

Nauczenie się, jak pozbyć się pleśni z siedzeń łodzi, to umiejętność, którą będziesz chciał mieć za pasem. Należy pamiętać, że posiadanie łodzi wiąże się z ciągłą konserwacją i opieką.

Obejmuje słoną wodę, promieniowanie UV, deszcz i inne ekstremalne temperatury. Utrzymanie czystej i dobrze utrzymanej łodzi ma kluczowe znaczenie dla jej ogólnych osiągów.

Pomocny 5-stopniowy przewodnik

Pleśń i pleśń mogą z czasem rozwijać się na naszych siedzeniach łodzi i powodować problemy. Możesz spróbować powstrzymać rozwój pleśni, zmywając siedzenia po użyciu ich do usunięcia wilgoci lub przykrywając siedzenia materiałami odpornymi na pleśń.

Mimo to z wiekiem możesz przebić się nawet przez najbardziej odporny materiał.

Czego potrzebuję, aby pozbyć się pleśni?

W zależności od stanu siedzeń Twojej łodzi możesz potrzebować różnych towarów i materiałów. Można jednak znaleźć większość siedzeń łodzi i poduszek siedzeń wykonanych z winylu.

Oto dodatkowy przewodnik dotyczący czyszczenia pleśni z siedzeń łodzi.

Większość producentów łodzi wybiera winyl od wewnątrz, ponieważ może tolerować dużą ekspozycję na słońce i wodę i nie ulega uszkodzeniu tak szybko, jak inne materiały.

Chociaż pleśń może rosnąć na siedzeniach winylowych, właściciele łodzi będą potrzebować odpowiednich narzędzi i materiałów, aby usunąć pleśń z ich siedzeń winylowych. Inwazja pleśni lub pleśni, która powoduje nieprzyjemny zapach na siedzeniach łodzi, prawdopodobnie jest głęboko osadzona.

Za rozsądną cenę polecamy te produkty. Aby pozbyć się plam pleśni, potrzebujesz:

  • Spray ochronny UV i Marine
  • Miękki pędzel
  • Ściereczka z mikrofibry
  • Bez wybielacza odplamiacz do pleśni i pleśni
  • Gąbka

Jak usunąć pleśń z siedzeń łodzi?

Krok 1. Skorzystaj z narzędzia do usuwania pleśni

Niezawierający wybielaczy roztwór do czyszczenia pleśni i pleśni jest pierwszym narzędziem, którego będziesz potrzebować, aby pozbyć się pleśni z siedzeń łodzi. Aby zapobiec tworzeniu się pleśni w szczelinach siedzeń, spryskaj je.

Odczekaj co najmniej pięć minut po spryskaniu, aby upewnić się, że pokryłeś cały obszar. Im dłużej trzymasz odplamiacz na siedzeniach, tym bardziej trwałe będą plamy.

Plamy pleśni i pleśni na siedzeniach łodzi winylowych będą łatwiejsze do usunięcia po dłuższym moczeniu.

Krok 2. Szoruj siedzenia łodzi

Po upływie wystarczającego czasu możesz rozpocząć czyszczenie siedzeń miękką szczotką, aby uniknąć uszkodzenia siedzeń łodzi podczas ich czyszczenia. Zbyt duży wysiłek podczas szorowania może uszkodzić lub zarysować winyl, więc bądź ostrożny.

Aby pozbyć się pleśni i pleśni, nie musisz zbyt mocno szorować, jeśli wybrany odplamiacz jest doskonałej jakości i skuteczny. Nie zaniedbuj jednak czyszczenia między szczelinami i bardziej widocznymi miejscami.

Krok 3. Usuń pozostałości

Podczas czyszczenia miękką szczoteczką na siedzeniach gromadzi się niewielka ilość osadu. Po wyszorowaniu najważniejszych części siedzeń łodzi musisz je wytrzeć, aby usunąć wszelkie pozostałe zanieczyszczenia.

Używanie ściereczki z mikrofibry to idealny sposób na czyszczenie siedzeń w samochodzie, ponieważ jest ona wykonana z materiału bardziej miękkiego niż inne i mniej podatnego na rozerwanie lub uszkodzenie siedzeń.

Okrężnymi ruchami wytrzyj siedzenia z wszelkich zanieczyszczeń. Pamiętaj, aby dostać się do wszystkich zakamarków i zakamarków.

Krok 4. Uruchom ponownie ten sam proces i użyj gumek

Być może będziesz musiał powtórzyć całą procedurę kilka razy, zanim uzyskasz najlepsze wyniki czyszczenia łodzi i usuwania trudnych plam pleśni z siedzeń.

Niektóre uporczywe plamy nie znikną, ale te gąbki mają w sobie formułę chemiczną, która może je usunąć. Nie musisz zbyt mocno drapać powierzchni gąbkami, aby usunąć plamę.

Są na tyle małe, że mieszczą się w zakamarkach fotela, dzięki czemu możesz usunąć wszelkie plamy, które mogły pozostać.

Krok 5. Zastosuj ochraniacz winylowy

Dodanie winylowej ochrony do siedzeń pomoże zapobiec rozwojowi pleśni i pleśni w przyszłości po zakończeniu ich czyszczenia. Dodanie winylowego środka ochronnego do foteli może chronić je przed promieniami słonecznymi UV, jednocześnie przywracając ich pierwotny blask.

Jakie są warunki, w których rozwija się pleśń?

Oto niektóre z warunków rozwoju pleśni, na które należy zwrócić uwagę:

  • Dużo wody lub wilgotności otaczającego powietrza – te wilgotne środowiska są idealne do rozwoju pleśni i pleśni. Często dzieje się tak, jeśli trzymasz łódź w pobliżu wody, czy to jeziora, rzeki czy oceanu.
  • Temperatury rosną – Pleśń rozwija się w ciepłe dni, ponieważ Twój jacht jest wystawiony na działanie żywiołów przez dłuższy czas.
  • Temperatury gwałtownie spadają – pleśń może rosnąć na siedzeniach łodzi, jeśli jest dużo wilgoci z powodu zmian temperatury.

Aby uzyskać dodatkowy przewodnik po pielęgnacji łodzi, oto jak wyczyścić pleśń dywanu łodzi.

Wniosek

Teraz, gdy wiesz, jak pozbyć się pleśni z siedzeń łodzi, idealną strategią zarządzania łodzią jest podjęcie działań zapobiegawczych. Należy regularnie używać środków ochronnych winylowych i wycierać mokre powierzchnie po każdym użyciu.