Poduszka na ciało Jak najlepiej używać wszystkich rodzajów

Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się, jak efektywnie z niej korzystać, jest określenie typu, który posiadasz. Istnieje wiele ważnych powodów, dla których warto używać poduszki na ciało. Jednak możesz w pełni wykorzystać ten produkt tylko wtedy, gdy znasz najlepszy sposób korzystania z określonego typu, jaki masz.

Nie wszystkie poduszki na całe ciało są takie same, dlatego w tym artykule omówiono różne rodzaje poduszek. Mimo wszystko jedno jest znane z poduszek na całe ciało – to fakt, że zapewniają wsparcie, wygodę i ulgę. Każdy kształt i rozmiar jest wyjątkowy i najlepiej nadaje się do określonych zastosowań i osób.

Jak używać poduszki na ciało w zależności od jej typu

Ogólnie rzecz biorąc, poduszka na ciało jest tym, czego będziesz używać do podtrzymywania określonego obszaru ciała. Przy prawidłowym stosowaniu może również złagodzić nacisk i uniknąć bólu ciała. Poniżej znajduje się omówienie różnych rodzajów poduszek na ciało, abyś mógł określić, jak najlepiej z nich korzystać.

Cylindryczne poduszki na ciało

Jeśli myślisz o poduszce na ciało, pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl, jest cylindryczna. Te wąskie poduszki można wygodnie wstawić do łóżka, ponieważ nie zajmują dużo miejsca. Są jednak dostępne w różnych rozmiarach, więc możesz wybrać odpowiedni dla swojego wzrostu.

Te cylindryczne poduszki do ciała są przydatne do podtrzymywania szyi lub zmniejszania nacisku na ramię. Niektórzy użytkownicy umieszczają go również między kolanami z owiniętymi wokół niego ramionami, aby pomóc im spać w różnych pozycjach. W ten sposób Twój kręgosłup pozostaje neutralny i pozostajesz w idealnej pozycji do spania.

Prostokątne poduszki do ciała

Innym dość powszechnym rodzajem poduszek na ciało jest poduszka o kształcie prostokąta. Występuje w wielu rozmiarach, ale standardowe mają zwykle wymiary 20 x 54 cale. To sprawia, że ​​jest idealna dla przeciętnych dorosłych, ponieważ poduszka może zakrywać klatkę piersiową po kostki.

Podobnie jak cylindryczne poduszki do ciała, prostokątne poduszki do ciała są doskonałe do utrzymania dobrze wyrównanego kręgosłupa. Możesz owinąć wokół niego ramię lub umieścić poduszkę między kolanami, aby zapobiec bólom pleców lub problemom z posturą. Może pomóc w utrzymaniu neutralnego kręgosłupa niezależnie od pozycji, w której się znajdujesz.

Specjalne poduszki na ciało

Kupując poduszki do ciała, prawdopodobnie widziałeś inne kształty oprócz cylindrycznych i prostokątnych. Na przykład kobiety w ciąży mogą odnieść korzyści z poduszek do ciała w kształcie litery U, ponieważ ten kształt może podtrzymywać ich głowę, szyję i plecy. Pamiętaj, że wygodna pozycja do spania dla kobiet w ciąży znajduje się przy ich boku, co również wpływa korzystnie na krążenie dziecka.

Jednak poduszka w kształcie litery U pomoże im również zapobiec przewróceniu się na plecy, aby zapewnić im bezpieczeństwo. Spanie na plecach nie jest zalecane w czasie ciąży, ponieważ może nasilać ból pleców i powodować problemy z ukrwieniem płodu. Dzięki poduszce w kształcie litery U możesz położyć głowę na łuku, z jednym ramieniem poduszki podpierającym plecy, a drugim ramionami.

Mniejszą opcją dla osób z mniejszymi łóżkami jest poduszka na ciało w kształcie litery J, ponieważ nadal można jej używać do podtrzymywania głowy, szyi i pleców. Umieść proste ramię między nogami i połóż głowę na zakrzywionym końcu. Wreszcie, ci, którzy potrzebują podparcia pleców i przodu podczas spania na boku, mogą użyć poduszki w kształcie litery C z górnym końcem na szyję i głowę oraz dolnym końcem między udami.

Uwagi dotyczące używania poduszki na ciało

Jak wspomniano wcześniej, kobiety w ciąży muszą spać na boku zarówno ze względu na wygodę, jak i zdrowie dziecka. Najlepiej po 20 tygodniach, aby podeprzeć głowę, nogi i brzuch jedną poduszką. Jednak ci, którzy chcą skorygować problemy z postawą lub całkowicie ich uniknąć, powinni wybrać poduszkę na ciało, która jest mocna i może prawidłowo ułożyć ramiona, biodra, kolana i kostki.

A co z osobami cierpiącymi na bóle pleców lub artretyzm? Spanie z poduszką na ciało powinno pomóc zachować neutralny kręgosłup i złagodzić ból. Z drugiej strony, wsparcie również przyniesie ulgę osobom z zapaleniem stawów, ponieważ poduszka na ciało odciąża mięśnie i stawy.

Wreszcie możesz wygodnie spać na boku i uniknąć problemów z oddychaniem spowodowanych bezdechem sennym dzięki poduszce na ciało. Odpowiedni typ dla Ciebie powinien chronić Cię przed upadkiem na plecy. Co więcej, spanie ze wsparciem powinno pomóc osobom z problemami z chrapaniem.

Wniosek

Utrzymanie właściwej pozycji do spania ma kluczowe znaczenie dla uniknięcia bólu ciała i problemów zdrowotnych. Poznanie poduszek na ciało, jak używać każdego rodzaju, pomoże Ci to osiągnąć. Możesz podzielić go na poduszki cylindryczne, prostokątne i kształty od poduszek U, J i C.

Ich kształty ułatwiają dotarcie do miejsc na ciele, których nie może zapewnić tradycyjna poduszka. Co więcej, osoby z określonymi schorzeniami, takimi jak ciąża, problemy z posturą, ból pleców, zapalenie stawów, bezdech senny i problemy z oddychaniem, mogą uzyskać ulgę dzięki odpowiedniemu umieszczeniu poduszek na ciało. Powinni zachować idealną pozycję do spania, niezależnie od tego, czy potrzebujesz tylko wsparcia, czy masz określony stan zdrowia.

Wszystkie z nich mogą pomóc w utrzymaniu neutralnego kręgosłupa i złagodzeniu nacisku w obszarach ciała. Są również dostępne w różnych rozmiarach, aby wybrać to, co będzie pasować do Twojego łóżka i będzie dobrze pasować do Twojego wzrostu. Ogólnie rzecz biorąc, korzystanie z nich będzie zależeć od tego, gdzie chcesz wspierać, i jaki kształt pomoże Ci dotrzeć do wszystkich tych obszarów.