Podstawy szycia: Jak duży jest koc 46 x 60

Jeśli zastanawiasz się, jak duży jest koc 46 x 60, dobrze trafiłeś. Kocyk o wymiarach 46 x 60 (117 cm x 153 cm) to dobry rozmiar kocyka dla dzieci, ale może również służyć wielu osobom dorosłym.

Szukasz małego, ale przydatnego kocyka dla swojej rodziny, ale nie wiesz, jaki rozmiar wybrać? Czytaj dalej, a pomożemy Ci znaleźć idealny arkusz do Twoich potrzeb.

Podstawy szycia: Jak duży jest koc 46 x 60

Jak duży jest koc 46 x 60?

Koc o wymiarach 46 x 60, mierzony w stopach, ma około 3 stóp 10 cali x 5 stóp. Ten rozmiar jest dobry do chowania dzieci poniżej 12 lat do łóżka przed pocałowaniem ich na dobranoc.

Jeśli jednak szukasz kocyka do wykorzystania jako prześcieradło, ten rozmiar jest odpowiedni tylko do przykrycia łóżeczka niemowlęcia lub łóżeczka malucha.

W przypadku dorosłych koc tego rozmiaru może zakryć tylko około jednej trzeciej ich ciała i ledwo może zakryć pojedyncze łóżko.

Używanie takiego małego prześcieradła do walki z zimnem w nocy sprawi, że będziesz drżał, nawet jeśli spróbujesz zwinąć się w kłębek, aby dopasować.

Jeśli nie masz pewności, jaki rozmiar koca będzie idealnie pasował do Twojego łóżka, nie musisz się martwić. W Internecie dostępne są tabele pomiarowe, które pokazują różne rozmiary łóżek i idealny rozmiar prześcieradła dla każdego.

Jak te koce będą przydatne?

Prawdopodobnie zastanawiasz się, jak wykorzystać te koce, jeśli są tak małe. Oczywiście takie koce mogą być malutkie, ale mogą zapewnić garść zastosowań.

Pomimo swoich rozmiarów, kocyk 46 x 60 może nadal być przydatnym przedmiotem, nawet jeśli nie masz małych dzieci lub dzieci.

W rzeczywistości, jeśli jesteś samotną osobą dorosłą, nadal możesz dobrze wykorzystać tak mały koc.

Koc o wymiarach 46 x 60 może być używany na przykład jako koc do rzucania. Narzuty to zasadniczo koce, ale są znacznie mniejsze.

Koce do rzucania mogą być owinięte na krzesłach i często są używane do przytulania się na kanapie. Możesz użyć koca, aby poczuć się ciepło i komfortowo podczas oglądania telewizji lub relaksu z ulubioną książką w salonie.

Jeśli masz zwierzaki, te koce również się przydadzą. Koc tego rozmiaru można złożyć i używać samodzielnie lub jako okrycie legowiska psa lub kota, aby zapewnić mu wygodę, zwłaszcza w okresie zimowym.

Koce te mogą być również używane jako pokrycie podłogi podczas jedzenia na terenie piknikowym lub jako prześcieradło do wykorzystania podczas leżenia na plaży.

Można ich również używać do przykrywania urządzeń i mebli, gdy nie są używane, aby zapobiec dostawaniu się do nich kurzu.

Jeśli masz stosunkowo mały stół i potrzebujesz do niego tymczasowego nakrycia, możesz użyć koców 46 x 60 jako obrusu. Te prześcieradła sprawią, że miejsce do serwowania spotkań będzie bardziej reprezentacyjne.

Jeśli lubisz majsterkowanie, koce w tym rozmiarze będą bardzo pomocne. Koc o wymiarach 46 x 60 to dobry rozmiar do wykonania własnej kołdry na t-shirt lub zestawu poszewek na poduszki, jeśli chcesz poddać recyklingowi prześcieradło.

Z tych kocyków można również zrobić samodzielnie poncza i garść innych rzeczy, które sprawią, że poczujesz się ciepło i przytulnie.

To, co sprawia, że ​​mały kocyk jest świetny, to fakt, że można go używać na różne sposoby i łatwość ich czyszczenia.

Ponieważ są mniejsze i zwykle wykonane z lżejszego materiału, koce 46 x 60 z łatwością mieszczą się w pralce i można je prać ręcznie.

Gdzie można dostać koce 46 x 60?

Istnieje wiele sklepów internetowych i osobistych, które sprzedają koce w tym rozmiarze. Prawdopodobnie nie znajdziesz ich jednak wraz z kocami do spania.

Koce tego rozmiaru najprawdopodobniej zostaną uznane za koce do rzucania. Koce do rzucania są zazwyczaj cieńsze i lżejsze, mają inną fakturę i mają na końcu frędzle.

Zwróć uwagę na te cechy, gdy kupujesz własne.

Ponieważ koce o wymiarach 46 x 60 idealnie pasują do małych łóżeczek i kołysek, nie dziwi fakt, że istnieje mnóstwo prześcieradeł tej wielkości z rysunkami postaci z kreskówek.

Mimo to dostępne są również prostsze, bardziej ogólne projekty.

Wniosek

Wiedza o tym, jak duży jest koc 46 x 60, jest dobra, jeśli szukasz prześcieradła, które można wykorzystać w salonie lub w łóżku dziecka.

Ta wiedza jest jednak rozczarowująca, jeśli potrzebujesz czegoś do wykorzystania jako prześcieradło dla dorosłych.

Niemniej jednak małe koce nadrabiają swój rozmiar, mając niezliczone zastosowania.

Od utrzymywania ciepła zwierząt domowych po przytulanie się na kanapie, zastosowania kocyka o wymiarach 46 x 60 są ograniczone tylko twoją wyobraźnią.