Podstawowy przewodnik w 4 krokach, jak łatwo pozbyć się różowej pleśni

Właśnie wszedłeś do łazienki, ale teraz przeglądasz artykuły online, jak pozbyć się różowej pleśni. Nie jest tajemnicą, że pleśnie zwykle występują w podobnych kształtach, ale w rzeczywistości różnią się kolorem.

Podstawy różowej pleśni

Czy różowa pleśń w zasadzie mówi jej nazwa? Ta fuga lub uszczelnienie w łazience, które stopniowo zmienia kolor na różowy lub inne odcienie, takie jak pomarańczowy sorbet, może zostać automatycznie oznaczone jako pleśń. Jednak tak nie jest.

Podstawowy przewodnik w 4 krokach

Ta różowa zaprawa, która rozprzestrzenia się po całym domu, nie jest pleśnią, ale bakterią przenoszoną przez wodę. Naukowo jest inaczej znany jako Serratia marcescens. Jednak, podobnie jak pleśń, rozwija się również w środowiskach o dużej wilgotności i wilgotności.

Może również wyglądać niewyraźnie lub ślisko. Kolor jest spowodowany temperaturą pokojową; stąd powód, dla którego czasami wydaje się nie tylko różowawy, ale także jasnoczerwony lub jasnopomarańczowy.

Podobnie jak w przykładowym scenariuszu podanym powyżej, zwykle rośnie w łazienkach. Może nawet rosnąć w tworzywach sztucznych i tkaninach, takich jak zasłony prysznicowe. Jeśli martwisz się, że masz taki, przeczytaj ten artykuł o tym, jak zapobiegać powstawaniu pleśni na zasłonach prysznicowych.

Jeśli już doświadczasz takiej sytuacji, nie musisz się martwić, ponieważ ten poradnik, jak pozbyć się pleśni na zasłonach prysznicowych, może złagodzić zmarszczki na czole.

Wzrost ten jest przypisywany nie tylko ciepłemu i wilgotnemu środowisku, ale także złej higienie. Niewłaściwe obchodzenie się z płynami ustrojowymi, takimi jak mocz i kał, w końcu tworzy pożywkę dla bakterii i pleśni.

Jeśli zauważysz różową pleśń rosnącą w Twojej łazience, nie odrzucaj ich. Ich kolonia może stanowić zagrożenie dla zdrowia, szczególnie dla osób z otwartymi ranami, infekcjami dróg moczowych i pęcherza moczowego oraz problemami z oddychaniem.

Różowe pleśnie mogą również negatywnie wpływać na członków gospodarstwa domowego z osłabionym układem odpornościowym, takich jak niemowlęta i osoby starsze. To jeden z powodów, dla których powinieneś pozbyć się tej różowej pleśni w mgnieniu oka!

Jak usunąć różową pleśń

Kiedy jesteś właścicielem domu, najemcą lub po prostu kimś, kto dba o jej zdrowie, musisz wiedzieć, jak usunąć różową pleśń, niezależnie od tego, czy można ją zobaczyć na widoku, czy czai się w najdalszych zakątkach domu.

Krok 1. Ubierz się w sprzęt ochronny

Musisz pamiętać, że przez cały czas trwania sprzątania będziesz miał do czynienia z niebezpiecznym domowym złoczyńcą. Ponieważ będziesz mieć kontakt z pleśniami, musisz zachować środki ostrożności, nosząc rękawiczki, okulary i maski lub środki ochrony dróg oddechowych.

Możesz również założyć okulary ochronne, aby jeszcze bardziej zabezpieczyć oczy przed wszelkimi możliwymi zarodnikami pleśni krążącymi w powietrzu. Jeśli masz otwartą ranę, zakryj ją, aby uniknąć zanieczyszczenia pleśnią.

Krok 2. Przygotuj rozwiązanie

Oczywiście nie jest to pełna rekultywacja pleśni bez mieszanki roztworu czyszczącego. Nie martw się; nie musisz wydawać na to fortuny, ponieważ możesz je po prostu wyjąć z szafek kuchennych lub pralni.

Do małej miski wlej łyżkę płynu do mycia naczyń lub uniwersalnego środka czyszczącego. Wymieszaj wybrany środek czyszczący z pół szklanki sody oczyszczonej.

Po wymieszaniu uzyskasz rzadką pastę czyszczącą. Jeśli zdarzy się, że to nie wystarczy na powierzchnię, po prostu wyprodukuj kolejną partię.

Krok 3. Wyszoruj i spłucz

Aby proces czyszczenia był skuteczny, zanurz szczoteczkę do szorowania w utworzonym wcześniej roztworze czyszczącym. Ponieważ roztwór składa się głównie z sody oczyszczonej, zmiękczy bakterie, ułatwiając w ten sposób usunięcie.

Po zakończeniu szorowania możesz spłukać pozostałości po czyszczeniu z dotkniętych powierzchni ręcznym strumieniem prysznicowym. Jeśli masz do czynienia z twardymi powierzchniami, możesz użyć mokrego ręcznika, aby wytrzeć obszar.

Krok 4. Wyprodukuj roztwór dezynfekujący

Ponieważ masz do czynienia nie tylko z pleśnią, ale ze szkodliwymi bakteriami, musisz ulepszyć swoje sprzątanie roztworem dezynfekującym. Aby zrobić własny, wymieszaj 50:50 roztwór ciepłej wody i wybielacza chlorowego w butelce ze spryskiwaczem.

Kilka razy spryskaj porażony obszar i pozostaw na 10 do 15 minut. Penetracja sprawi, że na powierzchni nie pozostaną bakterie ani pleśń. Połącz to z czystą szczotką do szorowania, aby dokładnie wyczyścić powierzchnie.

Kiedy wszystko jest zrobione, dobrze spłucz obszar i osusz go za pomocą ściągaczki lub ręczników, aby usunąć wilgoć naniesioną przez roztwór czyszczący. Teraz w końcu nigdzie nie można znaleźć różowych pleśni!

Jednak twoje zadanie nie kończy się tutaj. Musisz upewnić się, że twoje wysiłki związane z czyszczeniem nie pójdą na marne, poznając kilka wskazówek zapobiegawczych. Możesz znaleźć informacje, jak to zrobić, w tym pomocnym artykule.

Wniosek

Umiejętność pozbycia się różowej pleśni z pewnością nie jest łatwym zadaniem, ale nie musi też być dodatkowym nieszczęściem. Dowiedz się, jak to zrobić, a zdziwisz się, że Twój dom jest nie tylko wolny od pleśni, ale także ma zdrowe środowisko.