Podstawowy przewodnik w 3 krokach, jak pozbyć się pleśni w odpływie zlewu

Masz stresujący weekend, szukając artykułów „jak pozbyć się pleśni ze zlewu”? Zaoszczędź całą energię, ponieważ mamy Cię w zasięgu!

Wszyscy wiemy, że zarodniki pleśni i pleśni można znaleźć prawie wszędzie, ale rosną tylko w odpowiednich warunkach i uwielbiają spędzać czas w odpływie kuchennym. Pleśń można rozpoznać, wyczuwając stęchły smród, nawet jeśli go nie widać, co może prowadzić do problemów z oddychaniem i reakcji alergicznych.

Podstawowy przewodnik w 3 krokach

Oto artykuł o tym, jak pozbyć się czarnej pleśni w zlewie, aby uzyskać dodatkowe wskazówki dotyczące uporczywych plam i pleśni. Nawet jeśli masz śmietnik, zabijanie pleśni w odpływach i trzymanie jej z dala nie jest trudne.

Rozwiązania form do odpływów zlewowych

Pleśń rośnie na spodzie sitka i korka, a także na końcówce spustowej, która jest pionową rurą biegnącą do pułapki P. Jeśli możesz, usuń sitko i zatyczkę, aby uzyskać dostęp do końcówki, co jest najlepszym sposobem na usunięcie jej za pomocą wody z mydłem.

Wyszoruj sitko i korek detergentem i wodą, a następnie wyszoruj wnętrze końcówki za pomocą szczoteczki do butelek zanurzonej w płynie do naczyń.

O ile nie możesz usunąć sitka, odłącz pułapkę P, aby uzyskać dostęp do końcówki. Chociaż w wodzie wewnątrz pułapki nie może tworzyć się pleśń, dobrym pomysłem jest jej czyszczenie, gdy jest wyłączona.

Alternatywy dla typowego czyszczenia

Możesz zdecydować się nie usuwać sitka lub odkręcać syfonu, lub możesz chcieć zniszczyć pleśń w odpływach prysznicowych, gdzie rury są niedostępne.

W takim scenariuszu kolejnym najlepszym wyborem jest oczyszczenie odpływu środkami chemicznymi. Połączenie octu i sody oczyszczonej tworzy silnie pieniący się środek do czyszczenia odpływów, który jednocześnie dezynfekuje i dezodoryzuje.

Krok 1. Wlej 1/2 szklanki sody oczyszczonej do odpływu, 1/2 szklanki octu, a następnie przykryj na około 10 minut, aby pianka pozostała w rurze.

Krok 2. Wypłucz galon wrzącej wody zawierającej 1/2 szklanki soli.

Krok 3. Jeśli masz metalowe rury, woda może być bardzo gorąca; jeśli masz plastikowe rury, użyj gorącej wody z kranu, aby ich nie zranić.

Możesz sprawdzić ten artykuł o tym, jakie olejki eteryczne zabijają pleśń w przypadku alternatywnych środków czyszczących.

Konserwacja systemu odwadniającego

Utrzymywanie odpływu poprzez regularne czyszczenie go octem/sodą oczyszczoną „wulkanem” jest sprytną techniką utrzymywania go w czystości. W celu konserwacji zmniejsz porcje każdego składnika o połowę.

Podobny środek czyszczący do zabijania pleśni można uzyskać, mieszając boraks, ocet i nadtlenek wodoru, który będzie się pienił po zmieszaniu z wodą.

Krok 1. Wsyp trochę sody oczyszczonej bezpośrednio do odpływu i odstaw na godzinę lub dwie.

Krok 2. Przepłukać gorącą wodą, aby zabić pleśń i usunąć nieprzyjemne zapachy.

Oparte na enzymach środki do czyszczenia odpływów są skuteczne w zabijaniu pleśni, ale często odparowują, zanim mają na to szansę.

Usuwanie śmieci

Pleśń może być szczególnie niebezpieczna w wysypisku śmieci, gdzie żywi się ciągłym strumieniem resztek jedzenia. Możesz wykonać tę dwuetapową procedurę poniżej.

Krok 1. Zatrzymaj zlew, a następnie napełnij go wodą z mydłem.

Krok 2. Uruchom usuwanie śmieci, aż do ich opróżnienia w ramach regularnej konserwacji usuwania śmieci.

Oto kolejna rutynowa terapia, która może pomóc w zwalczaniu pleśni. Działa to skutecznie w połączeniu z innymi łatwymi środkami, takimi jak umieszczanie jednej lub dwóch cytryn pokrojonych w kostkę raz lub dwa razy w tygodniu.

Krok 1. Wypełnij pojemnik na śmieci lodem, wlej pół szklanki octu, a następnie włącz zimną wodę i uruchom pojemnik na śmieci, aż zniknie cały lód.

Krok 2. Dodanie 1/2 szklanki koszernej soli do ostrzy pomaga w dezynfekcji i utrzymuje je w ostrości.

Kroki czyszczenia rur i odpływu zlewu

Krok 1. Zagotuj wodę, a następnie wylej ją do kanalizacji. Inną opcją jest pozostawienie wrzącej wody na kilka minut.

Gotowanie wody w odpływie może dokładnie wyczyścić rury i odpływy w zlewie.

Krok 2. Połącz w misce ocet i sodę oczyszczoną.

Krok 3. Napełnij odpływ ćwierć szklanki sody oczyszczonej i szklanką białego octu. Ta mieszanka sody oczyszczonej i octu powinna być czysta po 10-15 minutach.

Zapobieganie pleśni za pomocą osuszaczy

Zlew i odpływ to wspólne obszary, w których rozprzestrzenia się pleśń z powodu intensywnej wilgoci. Osuszacze to doskonała technika usuwania nadmiaru wilgoci z pomieszczeń.

Jeśli korzystasz z tych urządzeń na co dzień, zmniejszysz ryzyko wystąpienia poważnego problemu z pleśnią. Mogą być używane w różnych miejscach, takich jak piwnica, kuchnia i łazienka.

Wniosek

Pleśń rozwija się w ciemnym, wilgotnym środowisku, a rury zlewowe stanowią idealną pożywkę dla zarodników pleśni. Narośl może zatykać odpływy i wydzielać nieprzyjemny zapach do kuchni lub łazienki.

Jeśli masz w rurach kolonię pleśni i pleśni, nie ma potrzeby używania szkodliwych, żrących chemicznych środków czyszczących. Wystarczą przyjazne dla środowiska domowe środki czyszczące.

Mamy nadzieję, że dzięki tym wszystkim metodom odpowiemy na Twoje pytania i niezbędne fakty dotyczące tego, jak pozbyć się pleśni w odpływie.