Pielęgnacja trawników 101: Jak łatwo leczyć mączniaka prawdziwego na trawie?

Trawniki stanowią główną część ogólnej wartości naszej posiadłości; dlatego wiedza o tym, jak leczyć mączniaka prawdziwego na trawie, musi być wiedzą powszechną dla wszystkich właścicieli. Jaki byłby marnotrawstwo, gdyby szeroka łata, którą zasadziłeś i opiekowałaś się sobą, uległaby chorobie?

Ponieważ są to tereny otwarte, trawniki są podatne na wszelkiego rodzaju szkodniki i infestacje. Pleśń jest rodzajem pleśni, zwykle białej, więc jeśli ostatnio widziałeś na trawniku białe, sypkie masy, prawdopodobnie jest to pleśń.

Pielęgnacja trawników 101: Jak łatwo leczyć mączniaka prawdziwego na trawie?

Pleśń jako żywy organizm potrzebuje do przetrwania określonego środowiska. Niestety, nasz plaster na zewnątrz zapewnia właśnie takie środowisko, dzięki czemu takie grzyby są powszechne i trwają dłużej.

Kroki leczenia inwazji mączniaka prawdziwego na trawie

Mączniak prawdziwy na trawie pochodzi z zarodników specyficznego grzyba, który rozprzestrzenia się i jest żywiony w trawach. Jeśli znalazłeś je niedawno, możesz podjąć trzy działania, aby je bezpiecznie usunąć:

Metoda nr 1. Wymień trawę

Pierwsza sugestia, jaką mamy, będzie najbardziej masowa z nich wszystkich: od razu wymienić trawę, którą obecnie masz na swoim trawniku. Mączniaka prawdziwego można zaobserwować częściej na określonym rodzaju trawy, o którym wspomnimy później, a jeśli jest to typ, który obecnie masz, możesz rozważyć zastąpienie.

Ten sposób postępowania jest wysoce zalecany, jeśli inwazja pleśni, niezależnie od tego, czy jest to sproszkowana biel, czy inne, stała się nawracającym problemem na Twoim trawniku. Innym powodem jest to, czy masy pleśni całkowicie lub w dużej mierze pokryły twoje podwórko.

Jeśli istnieją takie powody, podnieś łopatę i taczkę i zacznij odgarniać zainfekowane trawy. Możesz najpierw wymienić najwyższą warstwę gleby, a następnie wyrównać ziemię i przesadzić nową partię trawy.

Metoda nr 2. Dostosuj otoczenie trawnika

Jeśli Twój trawnik nie jest jeszcze całkowicie pokryty mączniakiem, inną rzeczą, którą możesz zrobić, jest sprawienie, aby grzyb powodujący infekcję nie mógł w ogóle przetrwać na trawniku. Możesz to zrobić, dostosowując wszystkie warunki w swojej posiadłości od tego, co faworyzuje grzyb.

Bardziej otwórz trawnik, aby uniknąć zastoju powietrza i zwiększyć jego cyrkulację. Otwarte trawniki zmniejszą również ich zdolność do zatrzymywania pary wodnej w okolicy, co odciąga tę korzyść od grzyba.

Przycinanie niektórych otaczających gałęzi drzew i krzewów pozwoli również na wpuszczenie większej ilości światła słonecznego na powierzchnię trawnika, co sprzyja wzrostowi trawy, a jednocześnie zapobiega infekcji grzybiczej.

Metoda nr 3. Zastosuj obróbkę chemiczną

Ostatnią rzeczą, aby uzyskać bardziej niezawodne i trwalsze rozwiązanie, jest wybranie odpowiedniego środka grzybobójczego w zależności od tego, który pleśń występuje w Twojej okolicy i zastosujesz go. Stanowią one jednak pewne obawy dotyczące bezpieczeństwa i zdrowia dla Ciebie i Twoich sąsiadów, jeśli nie masz doświadczenia.

Na ten kurs najpierw uzyskaj zgodę sąsiedztwa, zwłaszcza jeśli pracujesz na dużym obszarze, a w pobliżu znajduje się kilka domów. Równie dobrze możesz najpierw uzyskać opinię profesjonalisty.

Te trzy sposoby można stosować jeden po drugim na tym samym trawniku, aby maksymalnie usunąć pleśń. Jeśli masz dalsze problemy z pleśnią na zewnątrz, oto interesujący artykuł o tym, jak pozbyć się pleśni na podwórku, który dalej przeglądasz.

Co powoduje mączniaka prawdziwego w trawie?

Oprócz radzenia sobie z nimi, musisz zrozumieć, co dokładnie powoduje mączniaka prawdziwego na trawniku i jakie zmienne pozwalają mu się rozmnażać.

Najpierw porozmawiajmy o przyczynie. Mączniak prawdziwy jest wytwarzany przez grzyba o nazwie Erysiphe graminis, rodzaj grzyba, który przeżywa, przyczepiając się do żywego żywiciela, którym jest trawa.

Chociaż wymaga szczególnej konfiguracji, aby przetrwać, ten rodzaj grzyba jest dość trwały, ponieważ może przetrwać i przeczekać, aż zaistnieją takie warunki. Robią to, gdy ich zarodniki leżą w stanie uśpienia, dopóki nie zostaną wrzucone w wystarczająco korzystne miejsce.

W momencie, gdy lądują w sprzyjającym miejscu, te grzyby rosną i wytwarzają bezpłciowe zarodniki, które gromadzą się w mączniaka prawdziwego, który widzisz na swoim trawniku. Chociaż grzyb ten zwykle przylega i rozmnaża się tylko na zewnętrznej powierzchni liści, może rozpocząć infekcję już po 2 godzinach od kontaktu z zarodnikami.

Ze względu na warunki środowiskowe grzyb ten preferuje niektóre trawy, zwłaszcza trawy darniowe. Wiedza o takich roślinach pozwoli ci prawidłowo wybrać coś do wymiany trawy, jeśli wybierzesz ten kierunek działania.

Poza rodzajem trawy, mączniak prawdziwy może pojawić się, gdy występuje zmniejszona cyrkulacja powietrza lub wyjątkowo wysoka wilgotność względna lub para wodna w powietrzu. Może się to również zdarzyć z powodu słabego natężenia światła i sprzyjających temperatur powietrza, około 60-70 stopni Fahrenheita.

Ponieważ ten grzyb może pozostawać w stanie uśpienia, aby przetrwać, nie tylko naturalnie zniknie, dlatego zalecamy jak najszybsze zajęcie się nim. W związku z tym równie dobrze możesz zapoznać się z naszym artykułem na temat „czy przy zakupie domu należy przeprowadzić kontrolę pleśni”.

Wniosek

Jest tak wiele do nauczenia się o dbaniu o swój trawnik, a wiedza o tym, jak leczyć mączniaka prawdziwego na trawie, to tylko niewielka część. Jest to jednak dość ważne zadanie, więc upewnij się, że dobrze postępujesz zgodnie z naszymi sugestiami i utrzymujesz kwitnący trawnik.