Pielęgnacja mebli: jak naprawić uszkodzoną przez wodę stronę komody?

Jednym z etapów naprawy uszkodzonej przez wodę strony komody jest usunięcie uszkodzonego forniru. Szczegóły są opisane poniżej.

Zajmiemy się również tym, ile czasu upłynie, zanim woda zabrudzi mebel. Pomoże ci to, jeśli kiedykolwiek zastanawiasz się nad naprawą komody lub wymianą całości.

Pielęgnacja mebli: jak naprawić uszkodzoną przez wodę stronę komody?

Pomożemy Ci również zabezpieczyć komodę naszymi wskazówkami i opowiemy o kosztach naprawy. Jeśli jesteś zaintrygowany, przeczytaj artykuł do końca!

Ile czasu zajmuje, zanim woda zniszczy mebel?

Woda potrzebuje minimum godziny, aby spowodować uszkodzenie mebli. Jeśli zostanie pozostawiony na 24 do 48 godzin, zacznie tworzyć się pleśń. Kiedy tworzy się pleśń, oznacza to, że uszkodzenie przez wodę jest znaczne i należy je natychmiast leczyć.

Jednak może minąć do siedmiu dni, zanim zaczniesz zauważać uszkodzenia drewna przez wodę. Dlatego uszkodzenia spowodowane przez wodę są wyzwaniem, szczególnie dla przeciętnego właściciela domu.

Gdy zauważysz uszkodzenie mebli przez wodę, zrób zdjęcia i udokumentuj uszkodzenia. Następnie skontaktuj się ze swoim prawnikiem. Ma to na celu pomóc Ci wzmocnić roszczenia ubezpieczeniowe w Twojej firmie ubezpieczeniowej.

Jeśli dotknięty został cały obszar, przenieś przedmioty, które można uratować, i pozostaw je do wyschnięcia. Trzymaj mocno zaangażowany obszar z dala od drogi, ponieważ nadal będziesz ich potrzebować do roszczenia ubezpieczeniowego.

Kroki naprawy uszkodzonej przez wodę komody

Krok 1. Wysuszyć komodę

Przed przystąpieniem do mocowania komody należy ją najpierw wysuszyć. Możesz również umieścić go na zewnątrz, aby zabić pleśń, jeśli ma wzrost pleśni.

Ponadto, ponieważ czas schnięcia trwa dość długo, możesz poszukać podstawowej przyczyny uszkodzeń spowodowanych przez wodę. Ma to na celu zapobieganie uszkodzeniom innych mebli również przez wodę.

Krok 2. Usuń uszkodzoną okleinę

Fornir znajduje się na czele Twoich mebli, więc to właśnie on wytrzymuje najwięcej uszkodzeń. Usuń uszkodzoną powierzchnię i sprawdź, czy woda przedostała się przez okleinę. Jeśli woda wniknie w okleinę, naprawa będzie trudniejsza.

Odklej okleinę od płyty za pomocą opalarki, aby poluzować jej klej. Ułatwi to odklejenie powierzchni. Do usunięcia forniru potrzebne jest ciepło, więc możesz użyć gorącego żelazka lub suszarki do włosów, aby ogrzać klej forniru.

Krok 3. Wyszlifuj deskę

Po usunięciu forniru przeszlifuj deskę, czy to płytę wiórową, czy prasowaną. Wyrównaj drewno, zwłaszcza jeśli jest pęcznienie. Jeśli deska jest zbyt uszkodzona, usuń również dotknięte obszary.

Krok 4. Wypełnij tablicę

Jeśli deska jest zbyt nierówna i przekracza wysokość otaczającego ją drewna, użyj szpachlówki, takiej jak Bondo. Połóż komodę stroną do góry i upewnij się, że nakładasz Bondo równomiernie. Po użyciu wypełniacza do karoserii, zeszlifuj go ponownie za pomocą pneumatycznej szlifierki do longboardów.

Krok 5. Zagruntuj i pomaluj

Po wygładzeniu powierzchni komody, przygotuj się do zagruntowania komody. Nałożyć warstwy podkładu, a następnie pozostawić do wyschnięcia przed przystąpieniem do malowania.

Sprawdź, czy podkład wysechł, a jeśli tak, przystąp do malowania komody. Pamiętaj, aby dopasować kolor boku komody do całej komody.

Wskazówki dotyczące ochrony komody przed zalaniem

Utrzymuj swój dom

Najlepszym sposobem ochrony mebli jest utrzymanie domu. Komody mogą powodować dodatkowe zawilgocenie ścian, dlatego należy sprawdzić instalację wodno-kanalizacyjną. Zalecamy stosowanie osuszaczy, aby Twoje toaletki nie wchłaniały wilgoci.

Wykonaj uszczelniacze do majsterkowania

Składnik, którego możesz użyć do samodzielnego wykonania uszczelniacza w domu, to olej lniany. Chociaż wysychanie trwa wiecznie, może pomóc w uszczelnieniu komody, a także w jej upiększeniu. Możesz użyć tego jako alternatywy dla komercyjnych uszczelniaczy, zwłaszcza jeśli masz skłonność do problemów z oddychaniem.

Kolejnym uszczelniaczem do majsterkowania jest mieszanka oliwy z oliwek i soku z cytryny. Ten może nawet sprawić, że twoja komoda i twój pokój będą ładnie pachnieć.

Polski i pieczęć

Pasty i uszczelniacze mają wyraźny zapach. Niektórzy nawet emitują opary, które mogą nie być bezpieczne dla niektórych z nas.

Jednak wykonują swoją pracę w stawianiu czoła wodzie na twoich meblach. Jeśli obawiasz się niekorzystnego wpływu lakierów lub uszczelniaczy na Twoje zdrowie, możesz zastosować łagodniejsze rozwiązania, takie jak uszczelniacz do majsterkowania, o którym pisaliśmy powyżej.

Koszt naprawy uszkodzonej przez wodę komody

Średni koszt naprawy uszkodzonej przez wodę komody może wynosić od 107 do 252 USD. Naprawy mebli mogą kosztować zaledwie 50 USD i sięgać nawet 400 USD w zależności od uszkodzeń.

Ponieważ uszkodzenie przez wodę może być dość trudne, może kosztować więcej niż średnia, zwłaszcza jeśli występuje pleśń. Skontaktuj się z ubezpieczycielem, aby wyjaśnić swoje polisy ubezpieczeniowe dotyczące szkód spowodowanych przez wodę.

Wniosek

Mamy nadzieję, że wiedza o tym, jak naprawić zniszczoną przez wodę stronę komody i jak zabezpieczyć całe meble, może pomóc w przyszłości, gdy napotkasz taką samą sytuację. Mam nadzieję, że nie, ale jeśli tak, możesz po prostu ponownie przeczytać ten artykuł.