Opieka domowa 101: Jaka jest najlepsza kontrola szkodników na zewnątrz?

Jeśli jesteś ciekawy, jaka jest najlepsza kontrola szkodników na zewnątrz, ta technika o nazwie zintegrowane zarządzanie szkodnikami (IPM) może zaspokoić twoją ciekawość. Wykorzystuje biologiczne i kulturowe środki do zwalczania szkodników.

Ta praktyka obejmuje opłacalne i przyjazne dla środowiska metody eliminowania owadów i szkodników w twoim ogrodzie. Zachęca do zdrowego wzrostu upraw, jednocześnie pozbywając się technik, które mogą zakłócić nasz agroekosystem.

Opieka domowa 101: Jaka jest najlepsza kontrola szkodników na zewnątrz?

Zamiast eksterminować szkodniki, które widzisz, każdy powinien rozważyć użycie IPM, ponieważ dzięki IPM określisz czynniki środowiskowe, które zapewniają szkodnikom zdolność do rozwoju. Gdy już zidentyfikujesz elementy, możesz zacząć tworzyć warunki szkodliwe dla szkodników.

IPM jest odpowiedzią na zwiększone stosowanie pestycydów. Częścią jego celu jest uprawa solidnych roślin przy jednoczesnym minimalizowaniu stosowania pestycydów, aby zmniejszyć ryzyko, jakie pestycydy stwarzają dla ludzkiego życia.

Jak działają programy IPM?

Realnym sposobem radzenia sobie ze szkodnikami jest wykorzystanie metod, które mogą ze sobą współpracować. Poniżej znajdują się procedury, które IPM wdroży, aby pomóc Ci pozbyć się szkodników zewnętrznych.

Ustawianie progów

Zanim dojdzie do zwalczania szkodników na zewnątrz, IPM ustala próg działania, wskazując odpowiednie metody zwalczania szkodników, które należy przeprowadzić — biorąc pod uwagę populację szkodników na terenie zewnętrznym i stan środowiska.

Monitorowanie i identyfikacja szkodników

Monitorowanie polega na przeszukiwaniu podwórka w celu rozpoznania, jakie szkodniki istnieją, ile ich jest i jakie szkody spowodowały. Kluczem do sukcesu jest prawidłowa identyfikacja istniejących szkodników w celu określenia najlepszej strategii zarządzania.

Programy IPM monitorują szkodniki i precyzyjnie je identyfikują, aby podejmować właściwe decyzje w zakresie zwalczania szkodników. Monitorowanie i identyfikacja zmniejszają skłonność do używania pestycydów, gdy nie są one potrzebne.

Zapobieganie

Jako pierwsza linia kontroli, programy IPM mają na celu zapobieganie zagrożeniu upraw przez szkodniki. Jeśli chodzi o uprawy, obejmuje to stosowanie metod kulturowych, takich jak płodozmian, uprawa roślin, które mogą przetrwać ataki szkodników i sadzenie roślin odpornych na choroby.

Kontrola

Jeśli etap monitorowania wskazuje, że kontrola szkodników jest wymagana, a praktyki zapobiegawcze nie są już skuteczne, programy IPM ocenią bezpieczne metody pod kątem skuteczności i ryzyka.

IPM w pierwszej kolejności wybiera mniej ryzykowne metody zwalczania szkodników. Metody te obejmują stosowanie środków chemicznych, które zakłócają kojarzenie się szkodników lub kontrolę mechaniczną, taką jak łapanie lub odchwaszczanie.

4 taktyki IPM

W przypadku IPM metody najmniej niepewne mają pierwszeństwo przed metodami toksycznymi. Poniżej wyjaśniono taktyki opracowane przez IPM.

1. Metody kulturowe

Możesz utrudnić problemy ze szkodnikami, zapewniając im trudne warunki do życia. Możesz to zrobić, sadząc rośliny dostosowane do warunków wzrostu i zapewniając im wystarczającą ilość składników odżywczych i wody.

Sadź tylko w odpowiednim czasie, silne rośliny wytrzymują choroby i są mniej podatne na insekty.

2. Metody fizyczne

Metody fizyczne powstrzymują szkodniki przed przedostaniem się na zewnątrz. Obejmuje ona zwalczanie chwastów i sterylizację gleby, a najczęściej stosuje się bariery, takie jak ekrany, aby powstrzymać owady i szkodniki.

3. Metody biologiczne

Metody biologiczne obejmują wykorzystanie pasożytów, drapieżników i patogenów w ukierunkowany sposób do kontrolowania populacji szkodników.

4. Metody chemiczne

Kontrola chemiczna dotyczy stosowania pestycydów w zwalczaniu szkodników. Pestycydy są stosowane w IPM tylko wtedy, gdy są niezbędne i w połączeniu z innymi długoterminowymi metodami kontroli.

Bądź mądry w wyborze pestycydów; wybieraj tylko te pestycydy, które są nieszkodliwe dla ludzi, środowiska i organizmów niebędących przedmiotem zwalczania. Pomogłoby, gdybyś był wybredny w wyborze pestycydów i upewnieniu się, że są one najbezpieczniejsze dla powietrza, gleby i wody.

Czy jesteś ciekaw, z czego korzystają firmy zajmujące się zwalczaniem szkodników? Możesz odwiedzić ten artykuł, który odpowiada na pytanie, z czego korzystają firmy zajmujące się zwalczaniem szkodników.

Inne zewnętrzne praktyki zwalczania szkodników

Niezależnie od tego, czy organizujesz imprezę na podwórku dla swojej rodziny, czy kolację na świeżym powietrzu dla znajomych z liceum, z pewnością nienawidzisz robaków. Oto inne praktyki zwalczania szkodników w celu gaszenia szkodników na zewnątrz.

Spryskaj od czasu do czasu

Zdecydowanie zaleca się stosowanie prewencyjnego sprayu do zwalczania szkodników przynajmniej raz na trzy miesiące i na początku wiosny. Opryskiwanie na początku wiosny pomaga zlikwidować gniazda i kolonie przed rozmnażaniem się szkodników.

Przy ciepłej pogodzie, szczególnie w okresie letnim, należy zwiększyć regularność oprysku przynajmniej raz w miesiącu.

Traktuj mrówki inaczej

Jeśli chodzi o mrówki, powstrzymaj się od spryskiwania, ponieważ mrówki ostrzegają inne mrówki, aby się oddaliły i szukały pożywienia z dala od opryskanego obszaru. Zamiast używać sprayów do zabijania mrówek, użyj nieodstraszających przynęt, aby podzielić się trucizną z innymi mrówkami w ich kolonii.

Nie przeszkadzaj pszczołom i osom, gdy nie śpią

Eliminując pszczoły i osy, zaleca się opryskiwanie późną nocą, aby zmniejszyć ryzyko ukąszenia. Uważaj, aby nie wstrząsać gniazdem i upewnij się, że wejścia i otaczające je obszary są zakryte.

Wniosek

Jeśli chcesz wiedzieć, jaka jest najlepsza kontrola szkodników na zewnątrz, najlepszą techniką zwalczania szkodników jest IPM, co oznacza zintegrowane zarządzanie szkodnikami. IPM integruje różne metody zwalczania szkodników, od ręcznego usuwania szkodników po manipulację siedliskiem.

Chcesz wiedzieć, jak często należy przeprowadzać zwalczanie szkodników? Możesz sprawdzić ten artykuł, podając szczegółową odpowiedź, jak często należy przeprowadzać zwalczanie szkodników.