Opieka domowa 101: Jak zapobiegać pleśni na zewnątrz domu?

Jednym z najlepszych sposobów zapobiegania pleśni na zewnątrz domu jest regularne czyszczenie. Usuń zanieczyszczenia organiczne i utrzymuj przedmioty na tarasie w stanie wolnym od kurzu.

Oprócz czyszczenia, poniżej znajdziesz więcej wskazówek dotyczących zapobiegania pleśni. Dlatego koniecznie przeczytaj do końca tego artykułu!

Opieka domowa 101: Jak zapobiegać pleśni na zewnątrz domu?

Wzrost pleśni na zewnątrz

Rozwój pleśni na zewnątrz nie jest niczym niezwykłym. Bardziej prawdopodobne jest, że rosną na zewnątrz niż w domu, ponieważ poziom wilgotności jest mało prawdopodobny.

Jak zwykle pleśń potrzebuje czterech warunków do rozwoju. Ostatnie dwa kryteria do opracowania to zazwyczaj wilgotność i źródło pożywienia.

Źródłem pokarmu pleśni na zewnątrz są zwykle rośliny lub drewniane meble, ponieważ są one wykonane z materiałów organicznych. Ponieważ jednak pleśń szybko się rozprzestrzenia, szybko wpływa na znajdujące się w pobliżu obiekty.

Oto przykład artykułu na temat zapobiegania pleśni na poduszkach zewnętrznych, aby pokazać, że dotyczy to również materiałów nieorganicznych.

Innym powodem rozwoju pleśni jest wilgoć, którą trudno jest kontrolować na zewnątrz. Kiedy na twoich roślinach jest nadmierna wilgoć wraz z resztkami, rozwinie się na nich pleśń.

Stamtąd zarodniki pleśni mogą rozprzestrzenić się na inne części Twojego patio.

Gdzie pleśń rośnie poza domem?

Jak wspomniano powyżej, pleśń często występuje w materiałach organicznych, w szczególności roślinach. Istnieją nawet środki zapobiegawcze, które zapobiegają przedostawaniu się mączniaka prawdziwego lub rzekomego do upraw.

Tak szkodzi roślinom pleśń. Co więcej, podobnie jak pleśń, pleśń szybko rozprzestrzenia się z jednej powierzchni na drugą.

Mogą wpływać na poduszki zewnętrzne i dywany zewnętrzne. Oto artykuł opisujący, jak wyczyścić dywanik na zewnątrz pleśnią, zanim się pogorszy.

Sama pleśń może nie być tak destrukcyjna, ale kiedy powoduje wzrost pleśni na powierzchni, sytuacja staje się bardziej poważna.

Oprócz roślin i dywaników pleśń może również rosnąć na patio. Każda forma materii organicznej, czy to liście drzew, trawa czy gałęzie, jest źródłem pożywienia dla pleśni.

Zewnętrzna część domu jest obciążona taką materią organiczną, co utrudnia utrzymanie go w stanie wolnym od pleśni.

Jakie są niebezpieczeństwa związane z rozwojem pleśni na zewnątrz?

Istnieje powód, dla którego właściciele domów nie powinni lekceważyć wzrostu pleśni. Jednym z powodów, dla których należy to traktować poważnie, jest to, że pleśń może nadal wywoływać reakcje alergiczne u niektórych osób.

Ci, którzy mają wcześniej istniejące schorzenia, takie jak astma, są szczególnie podatni na pleśń. Wiedziałbyś, że byłeś narażony na pleśń, jeśli odczuwasz ból gardła, ból głowy i drobne problemy z oddychaniem.

Objawy te mogą się pogorszyć wraz z przedłużaniem się narażenia na pleśń. Ponadto pleśń przyciąga rozwój pleśni.

Niektórzy ludzie wymieniają pleśń i pleśń z tego powodu. Uważają, że pleśń jest wczesnym stadium pleśni; jednak bardziej pleśń przyciąga rozwój pleśni i zostaje przejęta.

Kiedy pleśń przyciąga pleśń, skutki zdrowotne stają się poważniejsze. Powierzchnie, które atakuje, również stają się bardziej zniszczone, gdy penetruje i rozpada się tam, gdzie rośnie.

Jak można zapobiegać wzrostowi pleśni na zewnątrz?

Jeśli pleśń jest tak niebezpieczna, jak można jej zapobiec? Oto sposoby:

Utrzymuj wszystko w czystości

Pleśń rozwija się w miejscach, w których znajdują się szczątki organiczne. Dlatego sposobem na zapobieganie ich wzrostowi na zewnątrz jest utrzymywanie obszaru wolnego od opadłych liści i gałęzi.

Co więcej, regularnie sprawdzaj swoje przedmioty na zewnątrz, czy nie nagromadziły się w nich kurzu, ponieważ może to służyć jako zaproszenie do pleśni. Regularnie kontroluj swoje rośliny, ponieważ są one najbardziej podatne na pleśń.

Pozbądź się wilgotnych przedmiotów

Jak wiadomo, wilgoć łatwo przyciąga pleśń. Na wilgotnej powierzchni rozwija się pleśń w ciągu jednego dnia.

Jeśli padły na Twoje poduszki lub dywaniki na zewnątrz, lepiej zajmij się nimi tak szybko, jak to możliwe. Zdejmij pokrowce i umyj je, a następnie wysusz samą poduszkę.

Możesz użyć suszarki do włosów, jeśli pogoda nie sprzyja suszeniu powietrzem.

Używaj przedmiotów pochłaniających wilgoć

Ponieważ nie możesz kontrolować temperatury na zewnątrz, trudniej jest utrzymać ją w stanie wolnym od pleśni. Osuszacze nie są tak przydatne poza domem.

Co więcej, przepływ powietrza na zewnątrz nie jest tak ograniczony, jak w pomieszczeniu, więc nie ma potrzeby stosowania wentylatorów i klimatyzatorów. Co zatem możesz zrobić, aby kontrolować wilgoć?

Cóż, sposobem na zapobieganie powstawaniu pleśni na przedmiotach tarasowych jest używanie przedmiotów pochłaniających wilgoć. Możesz użyć żelu krzemionkowego, który jest popularnym środkiem osuszającym do zwalczania wysokiego poziomu wilgoci.

Inne elementy pochłaniające wilgoć obejmują bezwodny siarczan wapnia i aktywowany tlenek glinu. Przedmioty te są bezpieczne w użyciu dla tkanin, więc nie musisz się martwić o ich działanie.

Nie możesz ich jednak używać na roślinach. Jedynym sposobem na uchronienie roślin przed pleśnią jest pozbycie się resztek organicznych.

Natychmiast zajmij się problemami

Wreszcie, gdy zauważysz oznaki wzrostu pleśni, takie jak zapach stęchlizny, natychmiast zajmij się tym. Jak już kilkakrotnie wspomniano w tym artykule, pleśń szybko się rozprzestrzenia.

Co więcej, może prowadzić do rozwoju pleśni. Tak więc, aby zapobiec bardziej rozległemu skażeniu, należy natychmiast usunąć pleśń.

Wniosek

Mamy nadzieję, że ten artykuł o tym, jak zapobiegać pleśni na zewnątrz domu, był dla Ciebie pomocny, zwłaszcza że przedstawiliśmy zagrożenia związane z rozwojem pleśni. Mamy nadzieję, że zachęci to do zajęcia się problemami związanymi z grzybami natychmiast lub zaraz po ich wystąpieniu, zanim się pogorszą.