Opieka domowa 101: Jak urządzenia elektryczne uszkadzają wodę?

Jeśli zastanawiasz się, w jaki sposób urządzenia elektryczne uszkadzają wodę, ten artykuł jest dla Ciebie. Osprzęt elektryczny ulega uszkodzeniom spowodowanym przez wodę głównie z powodu przecieków w suficie.

Poniżej wyjaśniliśmy przyczynę zalania urządzeń elektrycznych. Oprócz przyczyny uwzględniliśmy również skutki zalania urządzeń elektrycznych i co zrobić, zanim profesjonaliści zajmą się problemem zalania.

Opieka domowa 101: Jak urządzenia elektryczne uszkadzają wodę?

Na koniec uwzględniliśmy koszty naprawy uszkodzonej przez wodę armatury. Koniecznie przeczytaj do końca!

Przyczyna zalania urządzeń elektrycznych

Uszkodzenia spowodowane przez wodę są w naturalny sposób powodowane przez wodę. Jednak sposób, w jaki woda wnika do domu, ma różne formy. Niektóre uszkodzenia spowodowane przez wodę są spowodowane nadmierną wilgocią.

Jednak większość z nich wynika z przecieków. Dotyczy to zwłaszcza osprzętu elektrycznego uszkodzonego przez wodę.

Istnieje wiele oznak przecieków w suficie. Mogą objawiać się ciągłym kapaniem z dachu lub przez odbarwione i spuchnięte obszary (sufitu).

O ile przecieki w suficie powodują uszkodzenie osprzętu elektrycznego, to jest to objaw większego problemu. Nieszczelności sufitu mogą być spowodowane uszkodzeniem dachu lub problemem hydraulicznym.

Naprawienie źródła wycieku z sufitu jest właściwą rzeczą w tym scenariuszu. Aby wiedzieć, jak zidentyfikować źródło przecieku sufitu, musisz sprawdzić, czy występuje on w sposób ciągły, czy okazjonalnie (np. zła pogoda).

Jeśli jest ciągły, najprawdopodobniej jest to problem z hydrauliką. Jeśli jednak występuje tylko sporadycznie, może to być spowodowane uszkodzeniem dachu.

Teraz, gdy wiesz już o źródłach wycieków z sufitu, które prowadzą do uszkodzenia twojego urządzenia elektrycznego, przejdźmy do skutków wspomnianych uszkodzeń elementów elektrycznych.

Wpływ zalania urządzeń elektrycznych

Kontakt wody z elementami elektrycznymi stanowi zagrożenie dla Ciebie i Twojego domu. Oto powody, dla których:

  • Brzęczące przewody – Jeśli przeciek w suficie jest spowodowany uszkodzeniem dachu, urządzenia elektryczne są bardziej podatne na brzęczenie przewodów po ulewnym deszczu. Gdy usłyszysz brzęczenie lampy, natychmiast ją wyłącz. Nie próbuj tego naprawiać, chyba że wiesz, jak radzić sobie z tego rodzaju rzeczami.
  • Bezpieczeństwo – Jak wspomniano powyżej, nie próbuj obsługiwać uszkodzonych przewodów, chyba że jesteś ekspertem. Dzieje się tak, ponieważ możesz zostać porażony prądem z powodu naelektryzowanej wody zbierającej się w pobliżu urządzeń. Radzimy skontaktować się z odpowiednim ekspertem w tym scenariuszu, ponieważ nawet dotknięcie włącznika światła może spowodować porażenie prądem, jeśli uszkodzenie jest rozległe.
  • Zagrożenie pożarowe – Myślenie o wodzie jako zagrożeniu pożarowym może być ironią losu. Jednak gdy przedostanie się do urządzeń elektrycznych, może spowodować iskry i pożar. Gdy przewody są odsłonięte i stykają się z wodą, przewody mogą zwierać się, a ciepło może się nagrzewać, powodując pożar.
  • Korozja drutu — Przewody są bardzo podatne na uszkodzenia w kontakcie z wodą. Oprócz uszkodzeń spowodowanych przez wodę, druty są podatne na korozję, gdy na nich narasta pleśń i pleśń. Może to dodatkowo uszkodzić przewody i spowodować zwarcie.

Co zrobić, zanim profesjonaliści naprawią Twoje urządzenia elektryczne

Krok 1. Wyłącz prąd

Pozostawienie włączonej elektryczności w czasie, gdy w domu występują szkody spowodowane przez wodę, jest ryzykowne. Poszukaj skrzynki z wyłącznikami i całkowicie wyłącz prąd. Dzięki temu uzyskasz więcej czasu na ocenę szkody i wezwanie specjalisty po pomoc.

Aby upewnić się, że zasilanie jest całkowicie wyłączone, zaopatrz się w bezdotykowy tester napięcia. Pomoże to wykryć napięcie i upewnić się, że ocena szkód spowodowanych przez wodę jest bezpieczna. Tutaj możesz sprawdzić, jak korzystać z bezdotykowego testera napięcia.

Krok 2. Oceń szkody

Po wyłączeniu zasilania możesz teraz poszukać głównej przyczyny wycieku. Najpierw ustal, czy wyciek ma charakter ciągły. Sprawdź też, z której części domu pochodzi.

Jeśli jest blisko dachu, może to być spowodowane nieszczelnością dachu. Jeśli jest ciągły, może to być spowodowane uszkodzoną instalacją wodno-kanalizacyjną.

Krok 3. Ostrzeż swoją rodzinę

Po dokonaniu oceny szkód i ustaleniu źródła wycieku poinformuj rodzinę o swojej sytuacji. Ma to na celu ich ostrzec, aby nie dotykały żadnych źródeł prądu, zwłaszcza jeśli są wilgotne. Ponadto, jeśli to możliwe, wpuść je do pomieszczenia, w którym nastąpiła szkoda.

Koszty naprawy uszkodzonych przez wodę urządzeń elektrycznych

Średnio koszt instalacji oprawy oświetleniowej wynosi 522 USD. Jednak może to być nawet 75 USD w przypadku prostych urządzeń i nawet 2200 USD w przypadku bardziej skomplikowanych urządzeń.

Tymczasem średnie koszty naprawy wynoszą 196 USD. Mogą być tańsze, ale należy wziąć pod uwagę więcej czynników, a jednym z nich jest złożoność naprawy.

Chociaż ubezpieczenie od zalania w domu może być rozległe, rozmowa na ten temat z prawnikiem i firmą ubezpieczeniową nie zaszkodzi. Upewnij się, że wyjaśniłeś, co obejmują twoje polisy ubezpieczeniowe.

Wniosek

Mamy nadzieję, że nasz artykuł o tym, jak osprzęt elektryczny ulega uszkodzeniu przez wodę, był dla Ciebie pouczający i motywował Cię do utrzymania domu, aby nie doprowadzić do uszkodzenia osprzętu elektrycznego!