Opieka domowa 101: do kogo zadzwonić, aby wymienić podłogi uszkodzone przez wodę?

Jeśli zastanawiasz się, do kogo zadzwonić, aby wymienić podłogę zniszczoną przez wodę, odpowiedź jest prosta: hydraulik i wykonawca. Jednak wiedza, do kogo zadzwonić, jest tak samo ważna, jak wiedza, kiedy nadejdzie odpowiedni czas na wymianę podłóg.

Czasami uszkodzenia spowodowane przez wodę nie są tak rozległe i destrukcyjne, jak myślisz, a podłogę możesz naprawić samodzielnie. Jeśli uważasz, że Twoje podłogi są uszkodzone i nie można ich naprawić, czytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego o ludziach, którzy mogą Ci pomóc w wymianie podłóg.

Opieka domowa 101: do kogo zadzwonić

Do kogo należy zadzwonić, aby wymienić podłogi uszkodzone przez wodę?

Jeśli potrzebujesz pomocy w wymianie uszkodzonej przez wodę podłogi, zadzwoń do tych osób w kolejności:

Krok 1. Zadzwoń do hydraulika

Jeśli zauważysz charakterystyczne oznaki uszkodzenia przez wodę, powinieneś jak najszybciej znaleźć i naprawić źródło problemu. Czasami źródło znajduje się na otwartej przestrzeni, na przykład w przypadku przeciekających sufitów.

Czasami jednak problem jest niewidoczny. Jeśli nie widzisz, skąd płynie woda, zadzwoń do hydraulika.

Niewidocznymi źródłami uszkodzeń spowodowanych przez wodę są często nieszczelne lub pęknięte rury. Dzieje się tak najprawdopodobniej w pobliżu pralki, łazienki lub zmywarki.

Twój hydraulik z przyjemnością znajdzie i naprawi źródło wycieku. W ten sposób możesz zapobiec dalszym szkodom i wydatkom.

Krok 2. Zadzwoń do swojego ubezpieczyciela

Jeśli masz ubezpieczenie domu, możesz sprawdzić swoją polisę, aby sprawdzić, czy przypadkowe szkody spowodowane przez wodę są objęte ochroną ubezpieczeniową. Jeśli okaże się, że jest to część polisy, powinieneś skontaktować się z ubezpieczycielem lub prawnikiem, aby dowiedzieć się, jakie kroki podjąć w celu uzyskania odszkodowania.

Krok 3. Zadzwoń do swoich kontrahentów

Teraz, gdy źródło szkód spowodowanych przez wodę zostało już wyeliminowane, nadszedł czas na wymianę podłóg. Istnieje wiele rodzajów wykonawców, ale często jedynym wykonawcą, którego potrzebujesz, jest generalny wykonawca.

Generalny wykonawca posiada podstawowe umiejętności konstrukcyjne w zakresie wymiany podłóg uszkodzonych przez wodę. Jeśli jednak szkoda jest poważna i rozległa, ma również wystarczające umiejętności zarządzania i budżetowania, aby zapewnić całkowity remont i wymianę poprzez zatrudnienie podwykonawców.

Jeśli jesteś generalnym wykonawcą lub nie chcesz go zatrudniać, możesz bezpośrednio skontaktować się z wykonawcami specjalizującymi się w podłogach. Specjaliści ci są słusznie nazwani wykonawcami podłóg, a każdy z nich ma swoją wiedzę specjalistyczną.

Ogólnie rzecz biorąc, wykonawcy podłóg mogą pomóc w wymianie każdego rodzaju podłogi — od twardego drewna po winyl i płytki. Mogą również pomóc w naprawie podłoża w przypadku jego uszkodzenia.

Krok 4. Zadzwoń do specjalistów od usuwania pleśni i pleśni

Zwykle pleśń lub pleśń można usunąć za pomocą artykułów gospodarstwa domowego i produktów dostępnych bez recepty. Jeśli jednak Ty lub Twój wykonawca zauważyliście nieprzyjemny, stęchły zapach lub odkryliście masywny wzrost pleśni, najlepiej zadzwonić do profesjonalistów.

Specjaliści od pleśni i pleśni to licencjonowani rzemieślnicy, którzy mogą bezpiecznie i skutecznie wyeliminować wszystkie potencjalne zagrożenia dla zdrowia w Twoim domu. Chociaż czasami mogą być drogie, są niezbędne, aby zapewnić Tobie i Twojemu domowi bezpieczeństwo i zdrowie.

Kiedy należy zadzwonić po pomoc w wymianie podłóg?

Uzyskanie profesjonalnej pomocy jest świetne do rozwiązywania problemów, ale czasami ich usługi nie są jeszcze potrzebne. Zanim wezwiesz specjalistów, najlepiej byłoby sprawdzić podłogi pod kątem oznak poważnego uszkodzenia przez wodę, aby uniknąć płacenia wysokich opłat.

Gdy zobaczysz następujące znaki, istnieje duże prawdopodobieństwo, że Twoje podłogi są nie do naprawienia i wymagają wymiany.

1. Brudna woda

Często czysta woda rozlana lub wyciekająca na podłogę nie jest powodem do niepokoju. Jeśli jednak zobaczysz, że woda jest szara lub czarna, może to sugerować, że wyciekająca woda jest zanieczyszczona.

Szara woda zwykle wskazuje na zanieczyszczenia, takie jak mydło, ale czarna woda oznacza, że ​​woda pochodzi ze ścieków. W takim przypadku najlepiej natychmiast skontaktować się z kontrahentami.

2. Wyboczenie

Kiedy podłogi odkleją się i zaczną wyginać w górę, należy wymienić podłogę z drewna lub płytek. Zwykle oznacza to, że woda sięgała wystarczająco głęboko, aby oddzielić gotową podłogę od podłoża.

3. Wypaczanie

Każda znacząca zmiana kształtu wskazuje na konieczność wymiany podłogi. Zmiany te mogą wyglądać jak zagłębienia w środku panelu, bulgotanie, pękanie lub łuszczenie.

4. Przebarwienia

Po namoczeniu Twoje podłogi mogą zmieniać kolory. Jeśli Twoje podłogi są drewniane, możesz zauważyć, że panele ciemnieją z powodu wchłoniętej wilgoci.

Jeśli twoje podłogi są nadal odbarwione po dniu lub dwóch, możesz zauważyć oznaki wzrostu pleśni. Najlepiej byłoby natychmiast wymienić panele.

5. Nieprzyjemny zapach

Jeśli czujesz nietypowy zapach wydobywający się z Twojej podłogi, ale nie widzisz żadnych przebarwień, najlepiej skontaktuj się z wykonawcą i specjalistami od usuwania pleśni. Nieprzyjemne zapachy stęchlizny wskazują na rozwój pleśni i pleśni.

Jeśli nie widzisz żadnych śladów pleśni, mogą one rosnąć pod deskami podłogowymi. Powinieneś usunąć zagrożenia, zanim się rozprzestrzenią.

Wniosek

Wiedząc, do kogo zadzwonić, aby wymienić podłogi uszkodzone przez wodę, możesz jak najszybciej poradzić sobie z potrzebami budowlanymi. Profesjonalni wykonawcy, firmy zajmujące się usuwaniem pleśni i ubezpieczyciel powinni być gotowi na wypadek, gdyby potrzebne były naprawy, które mogą uratować dom i chronić zdrowie.