O co zapytać Wedding Plannera: 4 kluczowe pytania

Dowiedz się, o co zapytać konsultantkę ślubną, którą można uprościć do czterech kategorii. Zamiast wymieniać setki pytań; przejdziemy przez cztery główne, które są ważne, aby zapytać tego niezbędnego dostawcę ślubów.

Te cztery kategorie sprawią, że spotkanie z planistą obejmie wszystko, czego potrzebujesz na wesele. A jako dodatkowe informacje możesz również zapoznać się z pytaniami, które należy zadać podczas planowania ślubu.

O co zapytać Wedding Plannera: 4 kluczowe pytania

4 najlepsze pytania, które musisz zadać organizatorowi ślubów

Zapytaj o datę ślubu

Pytanie: Czy będziesz dostępny na mój ślub?

Pierwszym pytaniem, jakie należy zadać konsultantowi ślubnemu, jest to, czy może zorganizować ślub, który zaplanowałeś w określonym terminie. Jest to ważne niezależnie od tego, czy Twój ślub wyląduje w szczycie sezonu weselnego, czy nie.

Pamiętaj, że konsultantka ślubna będzie z Tobą współpracować na początku, aż do daty ślubu. Jeśli nie będą one dostępne w miesiącach poprzedzających Twój ślub, możesz nie efektywnie zaplanować wydarzenie.

Alternatywnie, niektóre pary, które nie zdecydowały się jeszcze na datę ślubu, stosują również odwrotne podejście, polegające na zapewnieniu organizatora ślubu w dniu, w którym sprzedawca jest dostępny. Następnie odpowiednio zaplanują wesele, zwłaszcza jeśli chcą pracować tylko z tym konkretnym organizatorem ślubów.

Omów swój budżet z organizatorem ślubów

Pytanie: Jaki jest Twój budżet na nasz ślub?

Przed umówieniem spotkania ze sprzedawcami weselnymi usiądziesz ze swoim partnerem i omówisz budżet na wesele. Jest to ważne, aby wiedzieć wcześniej, ponieważ da to organizatorowi wesela wyobrażenie, czy to, co chcesz na weselu, jest wykonalne.

Dowiesz się również, czy musisz iść na kompromis, dostosować lub zmienić niektóre elementy ślubne, aby zmieściły się w Twoim budżecie. Co więcej, znajomość budżetu weselnego pozwoli Ci wytypować różnych planistów ślubnych i pomoże Ci znaleźć tę, z którą będziesz pracować.

Nie daj się skusić na przekraczanie budżetu, aby dopasować pakiet planisty i stawkę usług, głównie gdy jesteś ograniczony finansami. Nadal można znaleźć stawkę za planowanie ślubu, która będzie odpowiadać Twojemu budżetowi.

Poznaj usługi na wesele

Pytanie: Jakie usługi oferujesz?

Po znalezieniu konsultanta ślubnego dostępnego dla Twojego harmonogramu i budżetu, musisz wyjaśnić wszystko dotyczące jego usług. Nie bój się poprosić o zestawienie tego, co oferują, aby wiedzieć, czego możesz się od nich spodziewać.

Większość par wybiera planowanie z pełną obsługą, które jest najdroższe, ale zaletą jest to, że planista zajmie się wszystkim, co dotyczy decyzji ślubnych, dostawców i innych elementów. Ale jeśli nie możesz zapłacić za tego typu usługę, są również planiści ślubni, którzy wykonają obowiązki w miesiącu, w którym dzień ślubu.

Organizator ślubów będzie musiał tylko komunikować się i potwierdzać ze sprzedawcami, których już zarezerwowałeś. Po prostu wyjaśnij, czy planista będzie również zaangażowany w próby i czynności poślubne.

Wyjaśnij wtrącenia

Pytanie: Jakie są inkluzje w twoim pakiecie?

Planiści weselni różnią się oferowanymi pakietami. Dlatego musisz znać usługi i dodatki, których będziesz musiał unikać, aby uniknąć rezerwacji niepotrzebnych dostawców lub potencjalnego zakupu artykułów ślubnych, którymi już zajmie się wedding planner.

Na przykład, czy będziesz musiał płacić tylko za pośrednictwem organizatora ślubów, aby zarezerwować wszystkich dostawców ślubów, czy też będziesz otrzymywać umowy z wieloma osobami? Możesz również zapytać, jak długo planista będzie zaangażowany w kreatywne aspekty ślubu, planowanie, konfigurację i awarie.

I oczywiście wyjaśnij planistom ich umowę, metodę płatności i czy przyprowadzi ze sobą inne osoby do pracy nad twoim ślubem. Wyjaśnienie tych rzeczy powinno uniknąć potencjalnych nieporozumień i pomóc Ci zmieścić się w budżecie.

Czy będziesz tym, który szuka dostawców? Oto najlepsza lista kontrolna dostawców ślubów!

Kiedy powinieneś porozmawiać ze swoim konsultantem ślubnym?

Najlepszy czas na rezerwację konsultantów ślubnych to około 12 miesięcy przed ślubem. To może wydawać się za wcześnie, ale pamiętaj, że planowanie ślubu trwa wiele miesięcy.

Dotyczy to osób, które zatrudniają konsultanta ślubnego do pełnej obsługi, w którym konsultant pomaga we wszystkim, od koncepcji ślubu, znajdowania dostawców i innych potrzeb związanych z weselem. Z drugiej strony możesz zatrudnić konsultanta ślubnego znacznie później, jeśli potrzebujesz go tylko do nadzorowania odpowiedzialności za rozpoczęty ślub.

Istnieją również organizatorzy ślubów, które oferują niektóre lokale. Będziesz komunikować się z tym krótkoterminowym konsultantem ślubnym podczas swojego wesela i pozwolić mu zająć się sprzedawcami i innymi obowiązkami weselnymi.

Czy organizatorzy ślubów podlegają negocjacjom?

Planiści weselni mogą podlegać negocjacjom, zwłaszcza jeśli z góry ustalasz budżet weselny. Co więcej, planista będzie negocjował z innymi dostawcami ślubów, aby upewnić się, że możesz pozostać w swoich możliwościach finansowych.

Jednak nie targuj się zbytnio z organizatorem ślubu, że to nierozsądne. Zamiast tego postępuj realistycznie z usługą, którą chcesz, zwłaszcza jeśli planista jest hojny w zakresie rabatów.

Wniosek

I to wszystko! Aby podsumować, o co zapytać konsultantkę ślubną, zacznij od ich dostępności, budżetu weselnego, ich usług i pakietu wliczonego.

Te cztery kategorie mogą również prowadzić do większej liczby pytań. Ogólnie rzecz biorąc, nie wahaj się zapytać i zapytać planistę o wszystko, co chcesz wyjaśnić.